آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۱۲

 • عشایر، تکمیل‌کننده پازل اجتماعی کشور‏

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : جامعه عشایری، قشر خدوم و زحمتکش در کنار جامعه روستایی و شهری، تکمیل‌‌کننده پازل اجتماعی کشور هستند و این جامعه با یک ‌میلیون و ۲۰۰هزار نفر حدود ۷/ ۱ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.از جهات فرهنگی نیز بخش قابل‌توجهی از میراث و هویت فرهنگی کشور در گروی حضور جامعه عشایری است، زیرا عشایر جامعه‌ای است که سنت‌ها و آداب‌ و رسوم ملی و میهنی را پاس می‌دارد و از این‌ جهت دارای ارزش‌های خاص سیاسی و اجتماعی و فرهنگی هستند.
 • لزوم تولید ۲۰ مگاوات برق خورشیدی تا سال ۱۴۰۰ در اصفهان

  دنیای اقتصاد – اصفهان: رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر اصفهان گفت: بر اساس طرح تبدیل اصفهان به شهر خورشیدی، شهرداری باید برنامه‌ای تنظیم کند تا در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰ مگاوات برق خورشیدی در این شهر تولید شود.
 • احتمال قطع برق همچنان در خوزستان وجود دارد

  محمد علاف‌پور
  ‌دنیای اقتصاد – اهواز: معاون تحقیقات و برنامه‌ریزی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه صنعت برق قربانی پدیده ریزگرد در خوزستان است، گفت: به‌رغم تلاش‌های انجام گرفته در شبکه برق استان اما اگر اتفاقاتی مانند آنچه در بهمن سال گذشته در خوزستان رخ داد را شاهد باشیم، هیچ تضمینی وجود ندارد که دوباره شاهد قطعی برق در استان نباشیم اما آنچه مشخص است گستردگی قطعی برق مانند دوره قبل نخواهد بود.
 • ضرورت به‌کارگیری انرژی‌های خورشیدی و بادی در گیلان‏

  محدثه بی‌آزار
  دنیای اقتصاد – رشت: از مهم‌ترین اقدامات کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل استان گیلان، حمایت و گسترش مولدهای مقیاس کوچک و به کارگیری ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر خورشیدی و بادی به ‌عنوان انرژی‌های جایگزین نیروگاه‌هایی است که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند. گیلان، این ظرفیت بالا را دارد و به کارگیری این ظرفیت‌های خورشیدی و بادی ضرورتی انکارناپذیر است.
 • افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی پالایشگاه نفت بندرعباس

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: ‏مجموعه فرهنگی ورزشی پالایشگاه نفت بندرعباس در روستای چاهو از توابع شهرستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس، این مجموعه به منظور استفاده ساکنان روستاهای شهرو، چاهو، بلندو، گربند و سودرو در روستای چاهو ساخته شد.
 • اجرای طرح اصلاح نژاد دام سبک روستایی در اصفهان

  دنیای اقتصاد – اصفهان: مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از اجرای طرح ملی پرورش و اصلاح نژاد دام سبک روستایی در این استان خبر داد. احمدرضا اسماعیلی افزود: این طرح با استفاده از اعتبارات دولتی و مشارکت دامداران برای ایجاد نژادهای ترکیبی و دو منظوره با استفاده از اسپرم بز نژادهای پرتولید خارجی انجام می‌شود. وی اضافه کرد: این طرح به منظور حمایت از دامداران استان و به منظور مقابله و کاهش آسیب‌های وارده به بخش تولیدات و مخازن ژنی گوسفند و بز، افزایش بهره‌وری هر مولد و کاهش فشار بر اثر چرای بی‌رویه دام بر مراتع و حفظ و توسعه پرورش گوسفند و بز به شکل کاملا اقتصادی در قالب اجرای طرح‌های اصلاح نژاد در دستور کار معاونت بهبود تولیدات دامی استان اصفهان قرار گرفته است.
 • سرمایه‌گذاری مردمی برای ساخت تجهیزات پزشکی در فارس

  محمد صداقت
  دنياي اقتصاد - ‌شيراز: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس از سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد تومانی مردم برای اجرای طرح‌های تولید ابزارهای پیشرفته پزشکی، ساخت دستگاه ایمپلنت جدید – ارتوپدی و کار تحقیقاتی- پژ‍وهشی دانشجویان،‌ استادان دانشگاه برای درمان بیماران به‌خصوص اطفال و ایجاد اشتغال در این استان خبر داد. سیدعباس موسوی با اعلام مطلب فوق و با بیان اینکه شیراز به لحاظ ساخت دستگاه‌های پیشرفته قطب پزشکی شناخته شده و به جهت تولیدات ابزارهای جدید نیز سرآمد خواهد شد، گفت: اخیرا یک زوج شیرازی مبلغ ۱۰۰میلیارد ریال و شرکت دانش سلامت کوثر مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال در اجرای طرح های عملی فوق سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر