آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۱۹۰

 • پنج طرح نیروگاهی در جنوب

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد– اهواز: وزیر نیرو گفت: به‌منظور ترسیم تصویر واقعی از مشکلات خوزستان در حوزه آب و دیگر منابع زیست‌محیطی یک گروه کاری تشکیل خواهد شد. پس از تدوین این تصویر واقعی، هم این مشکلات شناسایی و هم ریشه‌یابی می‌شوند.‌
 • پیشرفت ۹۰ درصدی فرودگاه ماکو

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد– ارومیه: مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی فرودگاه ماکو خبرداد.علیرضا جمشیدی افزود: در صورت اتمام ریزه‌ کاری‌های سالن و تجهیز آن، ترمینال این فرودگاه قابل بهره‌برداری خواهد بود.وی با اشاره به دایر بودن پروازهای داخلی در این فرودگاه تصریح کرد: در هفته ۵ پرواز از این فرودگاه انجام می‌شود و فعلا در مقصدهای ماکو به تهران و بالعکس انتقال مسافران انجام می‌شود.
 • پرداخت ۱۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زا در اصفهان

  دنیای اقتصاد – اصفهان: معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: ۱۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زا امسال در قالب طرح توسعه کسب و کار اشتغال پایدار (تکاپو) برای بخش خصوصی اختصاص یافته است.سیدکمال‌الدین میرهادی افزود: این تسهیلات برای ایجاد، توسعه و سرمایه در گردش به شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی پرداخت می‌شود.
 • تلاش برای افزایش تجارت مواد معدنی

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: مدیر بنادر غرب هرمزگان در دیدار با هیات سرمایه‌گذار عمانی ضمن استقبال از سرمایه‌گذاری خارجی، بنادر غرب هرمزگان را کانون ثقل تجارت دریایی در ساحل جنوبی خلیج‌فارس و گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری و افزایش تجارت مواد معدنی توصیف کرد.
 • آغاز ساخت سیلوی ۶ هزار تنی بارگیری غلات راه‌آهن گرگان

  دنیای اقتصاد – گرگان: در مراسمی با حضور مدیرکل راه‌آهن منطقه شمال شرق ۲، سیلوی ۶ هزار تنی بارگیری غلات ایستگاه راه‌آهن گرگان کلنگ‌زنی شد. محمدرضا قربانی، مدیرکل راه‌آهن منطقه شمال شرق ۲ در این مراسم اظهار کرد: با افتتاح این سیلو و راه‌اندازی ۱۲ خط جدید راه‌آهن گرگان، ضمن حمل بار ۴ تا ۶ هزارتن گندم به دیگر نقاط کشور، در آینده با احداث قطار گرگان- علی آبادکتول- گنبدکاووس می‌توان از این خطوط برای جابه‌جایی مسافران نیز استفاده کرد.
 • پرداخت ۱۳۱ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۲۴ واحد تولیدی آذربایجان شرقی

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: از محل طرح رونق تولید در سال‌جاری با لحاظ انتقالی‌های سال ۹۵ برای ۱۲۴ واحد تولیدی تسهیلاتی به ارزش ۱۳۱ میلیارد تومان پرداخت شده است.
 • نشت‌یابی ۱۱ هزار کیلومتر از شبکه گاز گیلان

  دنیای اقتصاد– رشت: مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از نشت‌یابی ۱۱ هزار و ۴۲۰ کیلومتر از شبکه و خطوط تغذیه استان از ابتدای سال جاری تاکنون به‌منظور بهره‌برداری ایمن و اجتناب از بروز هرگونه حوادث ناگوار خبر داد.حسین اکبر افزود: میزان نشت‌یابی انجام شده از شبکه‌های گاز استان در سال‌جاری یک رکورد محسوب می شود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.مدیرعامل شرکت گاز گیلان ادامه داد: این عملیات در ۲۵ شهر گیلان انجام شده که معادل ۴۸ درصد خطوط گاز در استان است.اکبر افزود: همچنین در ۷ ماه گذشته ۲۸۱ هزار انشعاب و علمک گاز و ۱۲۸ ایستگاه گاز در استان مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مورد نشت‌یابی قرار گرفته است.
 • جزئیات طرح‌های عمرانی شهر جدید اندیشه

  نرگس اصلانی
  دنیای اقتصاد - شهریار: پیرو هماهنگی‌های انجام شده از سوی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرهای جدید کشور در کیش برگزار شد. در این همایش علاوه‌بر شرکت‌های عمران، وزارت راه و شهرسازی، بانک‌ها، بورس و شرکت‌های بیمه نیز حضور یافته و طی ۴ روز برگزاری همایش توانستند در زمینه عقد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های مختلف اقدام کنند. شرکت عمران شهر جدید اندیشه نیز با تمام توان در همایش حاضر شد و توانست ضمن معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری این شهر درخصوص عقد ۵ تفاهم‌نامه مشارکت با ارزش ریالی ۱۰۰/ ۱ میلیارد ریال در زمین‌های مختلف با کاربری مسکونی و تجاری اقدام کند.
 • اجرای ۱۱۶ طرح پدافند غیرعامل در تاسیسات آبفای هرمزگان

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: ۱۱۶ طرح با اعتبار مصوب ۱۰۳۹میلیارد ریال برای اجرای پدافند غیرعامل در تاسیسات آب و فاضلاب استان مازندران در حال مطالعه و اجرا است.

بیشتر