• معادله مهار تورم در کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد - کرمانشاه- احسان اکبری: رئیس اتاق کرمانشاه به موضوع بالا بودن نرخ تورم کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این نرخ بالای تورم برای مردم قابل قبول نیست زیرا توقع ندارند قیمت کالاها در کرمانشاه با این ابعاد اقتصادی، نسبت به سایر استان‌ها بیشتر باشد.
 • برآورد پرداخت غرامت میلیاردی به کشاورزان همدانی

  دنیای‌اقتصاد- همدان- محبوبه یادگاری: مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان از پرداخت ۳۳ هزار فقره تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال زراعی جاری با توجه به خشکسالی و سرمازدگی اول فصل محصولات کشاورزی استان پیش‌بینی می‌شود میزان پرداخت غرامت به ۵۴۰ تا ۸۰۰ میلیارد ریال برسد.
 • افتتاح دهمین جایگاه عرضه سوخت در شهرستان بجنورد

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: جایگاه اختصاصی محمدپور همزمان با ایام‌الله دهه کرامت در منطقه خراسان‌شمالی افتتاح شد. شکوری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان خراسان‌شمالی گفت: با افتتاح این جایگاه، شمار جایگاه‌های ناحیه مرکزی به ۲۳ باب و تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت در منطقه خراسان‌شمالی به ۵۱ باب رسید. وی افزود: در شرایط سخت کرونایی جایگاه عرضه سوخت محمدی در شهر بجنورد به صورت موقت راه‌اندازی و سه باب جایگاه دیگر درسه ماه دوم سال مورد بهره‌برداری قرار خواهدگرفت. شکوری به اشتغال‌زایی در این جایگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از این دو باب جایگاه زمینه اشتغال مستقیم برای حداقل ۱۲ نفر فراهم شده است.
 • رشد ۸ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در استان اردبیل

  دنیای‌اقتصاد- اردبیل: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل اظهار کرد: مصرف سوخت سی‌ان‌جی در استان طی اردیبهشت سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷/ ۸ درصد افزایش داشته است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل، سید حجت مدنی مصرف این سوخت پاک را در اردیبهشت امسال بیش از ۱۹ میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: جایگزینی سوخت سی‌ان‌جی، صرفه‌جویی در مصرف بنزین موتور را در استان به همراه داشته است.
 • خسارت توفان به باغ‌های مشکان

  دنیای‌اقتصاد- شیراز - محمد صداقت: مدیر مخاطرات جهاد‌کشاورزی شهرستان نیریز گفت: توفان بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال به باغ‌های گردو و زردآلوی منطقه مشکان خسارت زد. زهره صداقت با اعلام اینکه وزش باد شدید به ۱۶۶ هکتار باغ گردو و ۱۵۵ هکتار زردآلو آسیب وارد آورده است، اظهار کرد: بر اساس بازدید و نظر کارشناسان ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به باغ‌های گردو و ۳۰ میلیارد ریال به باغ‌های زردآلو خسارت وارد شده است. گفتنی است گردو و پنیر این منطقه از نظر کیفیت زبانزد است.
 • کشف ۶۱ دستگاه ماینر در گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق گلستان از کشف و جمع‌آوری ۶۱ دستگاه استخراج بیت‌کوین(ماینر) غیرمجاز در استان خبر داد. بهرام قائمی دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را از عوامل افزایش مصرف برق اعلام کرد و گفت: در سال ۹۹ قریب به ۹۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف و شناسایی شده است که با کشفیات اخیر به تعداد ماینرهای ضبط شده افزوده شد.
 • سرمایه‌گذاری ارس برای توسعه صادرات

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: حمایت از تولیدات صادرات‌محور و بومی‌سازی برندهای معروف خارجی با رویکرد صادراتی از حدود ۲ سال گذشته در منطقه آزاد ارس آغاز شده و تنها در یک سال اخیر طرح‌های تولیدی و صنعتی با سرمایه‌گذاری ریالی سه‌هزار و۵۷۱ میلیارد تومان و ارزی ۵/ ۷۰ میلیون یورو به بهره‌برداری رسیده است.
 • مهم‌ترین چالش نظام فنی و اجرایی

  دنیای‌اقتصاد- بيرجند- محمد قربانی: دبیر شورای فنی و مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: مهم‌ترین چالش در نظام فنی و اجرایی موجود در کشور عدم یکپارچگی و برخی مغایرت‌ها است که موجب عدم استفاده بهینه از منابع و ناهماهنگی‌ها در فضای کسب‌وکار می‌شود.
 • جمع‌آوری ۶ هزار دستگاه ماینر در خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور از جمع‌آوری ۶ هزار و ۲۰۰ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال در خوزستان خبر داد. کیومرث زمانی اظهار کرد: بانیان این ماینرها به دستگاه‌های قضایی معرفی و برای آنها جریمه‌های سنگینی در نظر گرفته شده است. وی با بیان اینکه جریمه‌های اخذ شده به‌عنوان پاداش افرادی که دستگاه‌های ماینر را اطلاع‌رسانی کنند پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: این میزان از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال کشف شده بیش از ۱۳ مگاوات در لحظه برق مصرف می‌کردند. به عبارتی هر کدام معادل یک کولر گازی برق مصرف می‌کند که اگر استفاده از سیستم سرمایشی برای خنک کردن آنها را نیز لحاظ کنیم میزان برق مصرفی بیش از دو کولر می‌شود. زمانی اضافه کرد: ۱۳ مگاوات معادل برق مصرفی بیش از سه هزار و ۱۰۰ خانوار خوزستانی در تابستان است که در هر لحظه دو کولر در مدار داشته باشند و این رقم در زمستان معادل مصرف ۲۱‌هزار خانوار خوزستانی در هر لحظه است. وی گفت: با جمع‌آوری این میزان از دستگاه‌های ماینر برق سه هزار و ۱۰۰ خانوار خوزستانی کمتر خاموش می‌شود.
 • گام بلند خراسان‌شمالی در مسیر توسعه فرهنگی و مذهبی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: استاندار خراسان‌شمالی گفت: با بهره‌برداری از مجموعه عظیم و فاخر توسعه امامزاده سیدعباس(ع) رنگ محرومیت از استان زدوده می‌شود زیرا شاهد اشتغال‌زایی بیش از هزاران جوان در این طرح خواهیم بود.
 • تغییر شرایط اقتصادی هرمزگان در گرو تقویت بخش‌خصوصی

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: تغییر شرایط اقتصادی هرمزگان در گرو تقویت بخش‌خصوصی و واگذاری امور به این بخش است. محمدرضا صفا در دیدار با مرادی نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خوشبختانه رشد شاخص‌های اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش‌های مختلف قابل لمس است و امروز بسیاری از مشکلات بخش‌خصوصی توسط اتاق بازرگانی ریشه‌یابی، کارشناسی و حل می‌شود. وی افزود: عملکرد اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش‌هایی همچون برگزاری نشست‌های شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی، بخش‌خدمات بازرگانی، بخش آموزش و بخش روابط عمومی و عرصه اطلاع‌رسانی و همچنین بخش تشکل‌ها و کمیسیون‌های تخصصی به خوبی قابل لمس است و به هیچ‌وجه قابل قیاس با گذشته نیست. صفا ادامه داد: اعتماد دوباره فعالان اقتصادی به اتاق بازرگانی بندرعباس با تلاش‌های شبانه‌روزی و پیگیری‌های بدون وقفه به‌دست آمده است و امید می‌رود در آینده این اتاق بتواند در تصمیمات کلان اقتصادی کشور نیز نقش داشته باشد. رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس افزود: اینک ما در تمام کارگروه‌ها و نشست‌های مهم اقتصادی استان دارای جایگاه و کرسی ثابت و حق رای هستیم.
 • پیش‌بینی آبرسانی سیار به ۱۶۱ روستای همدان

  دنیای‌اقتصاد- همدان- شهناز محمدی: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از آبرسانی سیار به ۳۶ روستای استان خبر داد و گفت: با توجه به کاهش بارندگی و افت آب‌های زیرزمینی در روستاهای استان شاید میزان آب‌رسانی سیار به ۱۶۱ روستا هم برسد.
 • برقراری پرواز در مسیر تبریز- ایروان

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیر کل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی از برقراری پرواز در مسیر تبریز- ایروان خبر داد. رامین آذری گفت: طبق هماهنگی‌های انجام گرفته این پرواز از دهم تیر سال‌جاری آغاز می‌شود و به صورت هفتگی انجام خواهد گرفت. وی افزود: پرواز مسیر ایروان نخستین‌بار است که از فرودگاه تبریز انجام می‌شود و طبق برنامه‌ریزی انجام شده روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه هر هفته (خروج از ایروان ساعت ۱۰:۲۰ و خروج از تبریز ۱۳:۳۰) انجام خواهد شد.
 • ریتیوب کامل بویلر واحد شماره ۲ نیروگاه شهید بهشتی لوشان

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: طرح نوسازی بویلر واحد بخاری نیروگاه شهید بهشتی لوشان با اجرای کامل از سوی نیروگاه شهید رجایی درحال انجام است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، ناصر سردهقان، مشاور طرح‌های خارج از نیروگاه شهید رجایی و مدیر اجرایی طرح «ریتیوب» بویلر واحد شماره ۲ بخاری نیروگاه شهید بهشتی لوشان در این باره گفت: به‌منظور اجرای سیاست‌های وزارت نیرو در نوسازی و افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور و در پی‌ابلاغ شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی درخصوص ارائه خدمات فنی و مهندسی به صنایع، شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی اقدام به حضور در مناقصه «ریتیوب کامل» بویلر واحد شماره ۲ نیروگاه شهید بهشتی لوشان کرد که پس از اعلام این شرکت به عنوان برنده مناقصه، طرح نوسازی کامل این بویلر را آغاز کردیم.
 • بررسی مشکلات اشتغال در ۴ شهر خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز: به‌منظور هماهنگی برای سفر به‌شهرستان‌های مسجدسلیمان، هفتکل، اندیکا و لالی مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار خوزستان دیدار کرد. در این دیدار منصوری و میرزایی معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از مدیران ستادی ادارات بهزیستی، تامین‌اجتماعی، فنی و حرفه‌ای، بانک رفاه، صندوق کارآفرینی امید و مدیران استانی دستگاه‌های مذکور حضور داشتند. این سفر به درخواست نماینده مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی برای سفر به مناطق یاد شده جهت بررسی مشکلات اشتغال و ارتقای سطح معیشت مردم مناطق مذکور صورت گرفت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر