• پیش‌بینی آبرسانی سیار به ۱۶۱ روستای همدان

  دنیای‌اقتصاد- همدان- شهناز محمدی: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از آبرسانی سیار به ۳۶ روستای استان خبر داد و گفت: با توجه به کاهش بارندگی و افت آب‌های زیرزمینی در روستاهای استان شاید میزان آب‌رسانی سیار به ۱۶۱ روستا هم برسد.
 • برقراری پرواز در مسیر تبریز- ایروان

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیر کل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی از برقراری پرواز در مسیر تبریز- ایروان خبر داد. رامین آذری گفت: طبق هماهنگی‌های انجام گرفته این پرواز از دهم تیر سال‌جاری آغاز می‌شود و به صورت هفتگی انجام خواهد گرفت. وی افزود: پرواز مسیر ایروان نخستین‌بار است که از فرودگاه تبریز انجام می‌شود و طبق برنامه‌ریزی انجام شده روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه هر هفته (خروج از ایروان ساعت ۱۰:۲۰ و خروج از تبریز ۱۳:۳۰) انجام خواهد شد.
 • ریتیوب کامل بویلر واحد شماره ۲ نیروگاه شهید بهشتی لوشان

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: طرح نوسازی بویلر واحد بخاری نیروگاه شهید بهشتی لوشان با اجرای کامل از سوی نیروگاه شهید رجایی درحال انجام است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، ناصر سردهقان، مشاور طرح‌های خارج از نیروگاه شهید رجایی و مدیر اجرایی طرح «ریتیوب» بویلر واحد شماره ۲ بخاری نیروگاه شهید بهشتی لوشان در این باره گفت: به‌منظور اجرای سیاست‌های وزارت نیرو در نوسازی و افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور و در پی‌ابلاغ شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی درخصوص ارائه خدمات فنی و مهندسی به صنایع، شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی اقدام به حضور در مناقصه «ریتیوب کامل» بویلر واحد شماره ۲ نیروگاه شهید بهشتی لوشان کرد که پس از اعلام این شرکت به عنوان برنده مناقصه، طرح نوسازی کامل این بویلر را آغاز کردیم.
 • بررسی مشکلات اشتغال در ۴ شهر خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز: به‌منظور هماهنگی برای سفر به‌شهرستان‌های مسجدسلیمان، هفتکل، اندیکا و لالی مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار خوزستان دیدار کرد. در این دیدار منصوری و میرزایی معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از مدیران ستادی ادارات بهزیستی، تامین‌اجتماعی، فنی و حرفه‌ای، بانک رفاه، صندوق کارآفرینی امید و مدیران استانی دستگاه‌های مذکور حضور داشتند. این سفر به درخواست نماینده مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی برای سفر به مناطق یاد شده جهت بررسی مشکلات اشتغال و ارتقای سطح معیشت مردم مناطق مذکور صورت گرفت.
 • پرواربندی صنعتی و پلاک گذاری ۲۲ هزار راس دام ارسنجان

  دنیای‌اقتصاد- شیراز- محمد صداقت: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان از اجرای طرح پرواربندی بره ۳۰۰ راسی و پلاک‌گذاری ۲۲ هزار راس دام سبک و سنگین این شهرستان خبر داد. سیدناصر حسینی‌خرمی با اعلام این خبر افزود: این طرح در روستای اکبرآباد با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد ریال راه‌اندازی شده و زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ۶ نفر را فراهم کرده است. وی هدف از اجرای این طرح را دسترسی به آمار واقعی دام، حذف هزینه‌های موازی، شناسایی دام، تسهیل در توزیع نهاده‌ها، جلوگیری از قاچاق دام، تامین نیاز صنایع دامپروری به واکسن و دارو، استقرار نظام صحیح بهداشتی و همچنین سرعت و دقت در امور بیمه دام اعلام کرد و گفت: همه دامداران با مراجعه به‌شرکت‌های تعاونی عشایری و اتحادیه شرکت تعاونی تولید برای پلاک‌کوبی و هویت‌گذاری دام خود اقدام کنند.
 • راه‌اندازی سامانه تلفن گویای کشاورزی در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی آزمایشی سامانه تلفن گویای کشاورزی در استان همزمان با استان‌های اردبیل، فارس و لرستان برای نخستین بار در کشور خبر داد. آیت‌الله عبادپور گفت: بهره‌برداران حوزه کشاورزی در این چهار استان، می‌توانند برای مشاوره تلفنی در خصوص مسائل فنی کشاورزی از طریق شماره سراسری ۰۹۶۸۰۰، با استفاده از خط تلفن ثابت یا تلفن‌همراه، با متخصصان استان خود تماس حاصل کنند. وی اظهار کرد: در این سامانه تعداد ۳۹ محقق معین در هر استان در قالب ۱۳ گروه تماس (RING GROUP) تعریف شده است که کشاورزان از طریق منوهای خودکار سامانه به کارشناس پهنه خود یا محققان معین براساس سه گروه اصلی زراعت (زیرگروه‌‍‌های بذر و رقم، گیاه‌پزشکی، تغذیه، آبیاری و آب و خاک)، باغبانی و دام و طیور و آبزیان (زیرگروه‌های دام سنگین، دام سبک، طیور، آبزیان، زنبورعسل و کرم ابریشم) به متخصصان موردنظر متصل می‌شوند.
 • ۲۲۷ میلیون دلار کالا از گمرک بیله‌سوار صادر شد

  دنیای‌اقتصاد- اردبیل: مدیرکل گمرک بیله‌سوار مغان گفت: پارسال به ارزش ۲۲۷ میلیون دلار کالا از گمرک بیله‌سوار صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن افزایش ۱۱۴ درصدی داشته است. رامین ظهیری افزود: سال گذشته ۲۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۲۲۷ میلیون دلار در قالب ۴ هزار و ۶۲۵ مورد اظهارنامه از گمرک مرزی بیله‌سوار صادر شده و از نظر وزنی نیز صادرات ۴۳ درصد رشد داشته است. وی اظهار کرد: عمده‌ترین اقلام صادراتی از این گمرک سیب‌زمینی، شیشه، کاشی، سرامیک، مصنوعات پلاستیک و مصنوعات فلزی بوده است. او اظهارکرد: در حوزه واردات نیز ۱۰ میلیون دلار کالا وارد کشور شده که از لحاظ ارزش ریالی نسبت به سال ۹۸ به میزان ۳۶ درصد کاهش داشته است. ظهیری به آمار صادرات یک‌ماهه نخست امسال اشاره کرد و افزود: امسال ۲۷ هزار تن کالا و محصول به ارزش ۲۹ میلیون دلار از گمرک بیله‌سوار مغان به کشورهای روسیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان صادر شده است که نسبت به فروردین پارسال از لحاظ ریالی ۳۲۶ درصد افزایش داشته است.
 • ساخت ۸۸۶ واحد مسکونی برای اقشارکم‌درآمد استان فارس

  دنیای‌اقتصاد-شیراز-محمد صداقت: استاندار فارس گفت: ۸۸۶ واحد مسکونی در ۱۰ شهرستان استان برای اقشار کم درآمد ساخته و به متقاضیان واگذار می‌شود. عنایت‌الله رحیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: با اهدای زمین و کمک ۱۴۰ میلیون تومانی دولت و همچنین کمک‌های مردمی ۲ هزار واحد نیز تا سال آینده ساخته و واگذار می‌شود.
 • افتتاح پروژه‌های شهری در اصفهان

  دنیای‌اقتصاد- اصفهان: مجموعه پل‌های شهید سلیمانی، مسیر توسعه شهر اصفهان را هموار‌تر می‌کند. مجموعه پل‌ها و تقاطع چهار‌سطحی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قدرت‌اله نوروزی، شهردار اصفهان، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و دیگر مسوولان استانی و محلی به طور رسمی افتتاح شد.
 • نظارت مردمی برای صیانت از خطوط لوله گاز

  دنیای‌اقتصاد- همدان- مجید ملکیان: سرپرست منطقه ۷ شرکت گاز طرح ابتکاری نظارت و ارتباطات مردمی را روشی خلاقانه و بدون هزینه به‌منظور صیانت از حریم خطوط لوله دانست. مهدی زارع در جلسه‌ای که با حضور فرمانده بسیج اداره‌های استان همدان، فرمانده بسیج حوزه شهید مقصودی ادارات شهر همدان، فرمانده و جمعی از بسیجیان پایگاه حیدر کرار (علیه‌السلام) این منطقه عملیاتی برگزار شد، افزود: این منطقه عملیاتی با ۵ هزار کیلومتر خط لوله انتقال گاز در پهنه جغرافیایی غرب کشور وظیفه خطیری در زمینه پایش و نگهداشت این خطوط دارد.
 • کمبود ۵۳۰ لیتر در ثانیه آب آشامیدنی در شهر قزوین

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: به گفته مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قزوین، میزان تولید آب در شهر قزوین ۱۴۵۲ لیتر در ثانیه از ۵۹ حلقه چاه است و برای رفع مشکل کم‌آبی ۵۳۰ لیتر در ثانیه کمبود تولید آب داریم که این یک هشدار جدی برای مردم است. مجید میرابها با اعلام این مطلب افزود: این میزان آب، نیاز ۱۳۳ هزار نفر از شهروندان قزوینی است که اکنون تنها از طریق مدیریت مصرف و تغییر الگوی زندگی شهروندان مبتنی بر سازگاری با کم‌آبی قابل جبران است. وی تصریح کرد: از سویی عملیات عمرانی برای جبران این کمبود در جریان است و از سوی دیگر برنامه‌ای برای جیره‌بندی و قطع آب مشترکین نداریم ولی مجبوریم در پیک مصرف، با تعدیل فشار و مدیریت توزیع آب را به همه برسانیم. میرابها تاکید کرد: سامانه تامین آب آشامیدنی شرق قزوین شامل ۲۰ حلقه چاه عمیق با پیشرفت ۸۰ درصدی درحال اجرا است که در صورت اتمام ۳۰۰ لیتر در ثانیه به حجم آب تولیدی اضافه کرده و مشکل کمبود را تا حد زیادی برطرف می‌کند.
 • اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گازرسانی مراغه

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: رئیس شرکت گاز مراغه از اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گازرسانی در این شهرستان خبر داد. حسین دهقانی گفت: با این میزان اعتبار طرح گازرسانی به ۴۲ روستای شهرستان با بیش از سه هزار نفر جمعیت درحال اجرا است. دهقانی افزود: با پیشرفت ۵۰ درصدی گازرسانی به روستاهای درحال اجرا ۳۸ طرح نیمه اول سال به بهره‌برداری کامل می‌رسد. وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی روستایی تا پایان سال درصد روستاهای برخوردار از گاز در مراغه به ۵/ ۹۹ افزایش می‌یابد.
 • دولت آینده برای نجات اقتصاد کشور بخش تولید را حمایت کند

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: عضو هیات نمایندگان اتاق کرمانشاه معتقد است دولت آینده باید حمایت واقعی از بخش تولید را اولویت اصلی خود قرار دهد زیرا رونق تولید تنها راهکار مشکلات اقتصادی کشور است.
 • افتتاح بیمارستان فوق تخصصی ۱۶۵ تختخوابی در فسا

  دنیای‌اقتصاد– شیراز- محمد صداقت: بیمارستان فوق تخصصی شهرستان فسا که ۱۰ سال پیش کلنگ‌زنی شده بود به زودی با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح می‌شود. فیروزی، فرماندار فسا گفت: این بیمارستان بزرگ در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان دارای ۶ اتاق عمل و بخش‌های تخصصی است. وی افزود: برای اتمام ساخت‌وساز این طرح ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 • پیشرفت ۷۰ درصدی گازرسانی به سه روستای کوهستانی گرگان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: با حضور مدیرعامل و روسای امور مهندسی و اجرای طرح‌ها و برنامه‌ریزی و روابط عمومی شرکت گاز استان گلستان مراحل اجرایی و روند پیشرفت گازرسانی به سه روستای کوهستانی شهرستان گرگان از نزدیک مورد ارزیابی قرار گرفت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر