آرشیو روزنامه شماره ۳۲۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۳۲۶۳

 • افت جدی ساخت‌وساز در خراسان شمالی

  دنیای‌اقتصاد، بجنورد، فاطمه برزگر: کاهش شدید ساخت‌وساز طی۴ ماه نخست امسال در خراسان شمالی براین ادعا دامن می‌زند که یکی از دلایل این کاهش ساخت‌وسازها افزایش بیمه کارگران ساختمانی است. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی با اعلام اینکه ۷۰ درصد ساخت‌وسازها در خراسان شمالی با اسکلت بتنی و ۳۰ درصد باقی مانده با اسکلت فلزی انجام می‌شود، افزود: این درحالی است که طی چهار ماه نخست امسال ساخت‌وسازهای استان با افت جدی مواجه شده است. علی اکبر رمضانی از افت جدی ساخت‌وسازها طی چهارماه سال جاری در استان خبر داد و علت آن را بالا رفتن ارزش زمین و ملک و هزینه سنگین تامین اجتماعی بابت کارگران ساختمانی دانست.

 • افزایش ۱۵۰۰ واحدی شاخص بازار در بورس آذربایجان غربی

  دنیای‌اقتصاد، ارومیه، بهاره پورعلی: مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی از افزایش ۱۵۰۰ واحدی شاخص بازار در بورس منطقه‌ای استان طی تیرماه امسال خبر داد. وحید جوادی با اشاره به اینکه طی تیرماه امسال ۱۰۷ کد معاملاتی جدید در بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی صادر شده است، افزود: همچنین طی این ماه شاخص کل بازار با هزار و ۵۵۷ واحد افزایش در مقایسه با پایان ماه گذشته به ۷۴ هزار و ۵۲۶ واحد رسید. وی با بیان اینکه طی تیرماه امسال بالغ بر ۹۵ میلیون و ۲۱۲ هزار سهم از سهام شرکت‌های بورسی به ارزش بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی مورد معامله قرار گرفت، اظهار کرد: از این مقدار ۶۱ درصد مربوط به خرید و بقیه آن فروش بوده است.

 • تصویب ساخت کارخانه بازیافت خاک و نخاله در کرج

  دنیای‌اقتصاد، کرج، رسول باقری: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از تصویب اجرای طرح احداث کارخانه بازیافت خاک و نخاله در منطقه حصار کرج خبر داد. رضا زین‌العابدینی اظهار کرد: این طرح در جلسه کمیسیون ماده ۸ در محل استانداری مورد تصویب قرار گرفت.

  این مسوول ظرفیت پذیرش مجموعه کارخانجات بازیافت نخاله‌های ساختمانی را سالانه یک میلیون تن اعلام کرد و افزود: این میزان در روز و به‌صورت میانگین سه هزار و ۳۰۰ تن است.

  وی مساحت تقریبی کارخانه خاک و نخاله را ۱۰ هکتار عنوان کرد و گفت: این کارخانه در یک قطعه زمین تسطیح شده در اراضی تحت مراقبت و کنترل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج به بهره‌برداری خواهد رسید.

 • اهدای ۲۵۰ اسکناس از کشورهای جهان به موزه آستان قدس رضوی

  دنیای‌اقتصاد، مشهد: مجموعه‌ای بیش از ۲۵۰ برگ اسکناس از کشورهای مختلف جهان توسط یک مجموعه‌دار تهرانی به گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه مرکزی آستان قدس رضوی اهدا شد. مسوول گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه مرکزی آستان قدس رضوی با بیان این خبر گفت: اسکناس‌های اهدایی حامد عبدالله‌پور مربوط به کشورهای آلبانی، افغانستان، آرژانتین، بنگلادش، بلاروس، بوتان، بوسنی و هرزگوین، برزیل، بلغارستان، برمه، جزایر کایمن، شیلی، کرواسی، لائوس، مقدونیه، جزیره موریس و. . . است. محمدحسین یزدی‌نژاد افزود: تصاویر روی این اسکناس‌ها، آثار باستانی افغانستان، قلعه باستانی در کشور آلبانی، پنوکوئن، ساختمان پارلمان کشور بنگلادش، مجد قوت‌الاسلام در بنگلادش، دانشمندان، موسیقیدانان، حیات وحش، مهاتما گاندی، اسطرلاب، دریانوردی و موضوعات دیگر را شامل می‌شوند.

 • ۳۰۰ خانوار پناهنده عراقی در استان کردستان اقامت دارند

  دنیای‌اقتصاد، سنندج، فرزاد نویدی: مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کردستان گفت: هم‌اکنون ۳۰۰ خانوار پناهنده عراقی در استان کردستان اقامت دارند و زیر پوشش خدمات این اداره کل هستند. مسلم کاظمی افزود: این خانوارها از پناهندگان و مهاجران و آوارگان عراقی هستند که به‌دلیل ترس از جان و مسائل دیگری قادر به اقامت در کشور خود نیستند و اکنون در استان کردستان سکونت دارند. وی با اشاره به اینکه تمامی ۳۰۰ خانوار عراقی مقیم در استان دارای کارت اقامت هستند، گفت: اقامت افراد غیرعراقی در کردستان براساس قانون ممنوع است.

 • اختصاص ۱۱ میلیارد تومان برای ساخت ۱۴۲ خانه بهداشت در فارس

  دنیای‌اقتصاد، شیراز، محمد صداقت: معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه امسال ۳۰۰ طرح بهداشتی همزمان با هفته دولت افتتاح می‌شوند، گفت: تا پایان امسال با اعتبار بیش از ۱۱ میلیارد تومان ۱۴۲ خانه بهداشت در روستاهایی که خانه بهداشت ندارند، ساخته خواهد شد. افشین امینی افزود: ۳ بیمارستان در بوانات با ۶۴ تخت، بیمارستان استهبان با ۹۶ تخت و بیضا با ۳۲ تخت و دانشکده داروسازی مرودشت از طرح‌هایی هستند که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

  .
 • تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ در پالایشگاه امام خمینی شازند

  دنیای‌اقتصاد، اراک، محمدرضا اکبری‌اصل: مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند گفت: پالایشگاه امام خمینی شازند با سهم ٢٥ درصدی در تامین بنزین کشور، روزانه ١٦ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ با اکتان ٩٠ و ٩١ و بنزن زیر یک درصد تولید می‌کند. شیرازی‌زاده افزود: این پالایشگاه با تولید روزانه ١٦ میلیون لیتر بنزین پاک، از مهم‌ترین تولیدکنندگان این فرآورده در کشور است.

  وی با اشاره به سیاست‌های دولت برای تولید بنزین یورو ٤ افزود: از بهمن سال گذشته تولید بنزین معمولی با اکتان ٨٧ از چرخه تولید پالایشگاه حذف و تمام تولید این پالایشگاه با استانداردهای بین‌المللی یورو ٤ منطبق شده است.

 • حریم شهر تبریز؛ مهم‌ترین معضل شهرسازی

  دنیای‌اقتصاد، تبریز، سیما نیک رفتار: رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام اینکه برنامه‌های شهری باید فراتر از ساماندهی وضع موجود و به‌منظور دگرگونی اساسی چهره تبریز تدوین شود، گفت: این روند با اعمال نظرات کارشناسان، در بازنگری طرح جامع شهری اعمال خواهد شد. فریدون بابایی اقدم خاطرنشان کرد: مشکلات زیادی در مسیر مدیریت شهری داریم؛ اما آنچه مهم است این است که موضوعات شهری را با برنامه‌ریزی‌های منظم و دقیق پیش ببریم. بابایی اقدم با عنوان اینکه سال گذشته معاونت شهرسازی شهرداری تبریز یکسری از مغایرت‌های طرح تفضیلی را رفع کرده است، گفت: با این حال یکسری از اشکالات در تهیه طرح تفصیلی هنوز باقی است که از آن جمله می‌توان به موضوع حریم شهر تبریز که امروز از بزرگ‌ترین معضلات شهرسازی است، اشاره کرد.

 • صرفه‌جویی ۲۰ میلیارد ریالی در شرکت پیراحفاری

  دنیای‌اقتصاد، اهواز، محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت پیراحفاری گفت: با انجام برخی تعمیرات اساسی و مهم در این شرکت موفق به صرفه‌جویی ۲۰ میلیارد ریالی در این شرکت شدیم. عبدالمهدی مجتهدی با اشاره به اینکه توانایی و خودباوری کارکنان شرکت باعث شده تا از تجهیزات موجودمان حداکثر استفاده را ببریم، تصریح کرد: بومی‌سازی، بازسازی و نوسازی دو دستگاه لوله مغزی سیار ۱۰۸ و ۱۱۹ و انجام تعمیرات کلیه موتورها و ژنراتورها که در سال ۹۲ بیش از ۲۰ میلیارد ریال سود و صرفه اقتصادی دربر داشته است از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در این شرکت مهم و راهبردی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر