آرشیو روزنامه شماره ۳۲۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۳۲۶۱

 • کردستان استانی معدنی اما بدون صنایع فرآوری

  دنیای‌اقتصاد، سنندج، فرزاد نویدی: معادن غنی فراوانی در استان کردستان وجود دارند که به‌دلیل نبود صنایع فرآوری، مواد موجود در این معادن به صورت خام به بازار عرضه می‌شود، درحالی‌که می‌توان با ایجاد صنایع فرآوری در کنار این معادن، به ایجاد اشتغال بیشتر و رونق اقتصادی استان کمک فراوانی کرد. بسیاری از مسوولان استان کردستان و همچنین نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در اظهار نظرهای خود خواستار جلوگیری از خام فروشی در معادن و ایجاد صنایع فرآوری در کنار معادن استان هستند و معتقدند از این طریق علاوه‌بر ایجاد اشتغال برای جوانان بیکار می‌توان به افزایش ارزش افزوده و رونق اقتصادی استان نیز کمک

  کرد.

 • سه میلیارد تومان بودجه برگزاری دو جشنواره در اصفهان

  دنیای‌اقتصاد، اصفهان، علیرضا پویانسب: رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ردیف بودجه تعیین شده برای اجلاس بین‌المللی میراث معنوی ناملموس و جشنواره کودک در سال‌جاری ۳ میلیارد تومان تعیین شده است. اصغر آذربایجانی با بیان اینکه مشارکت و اطمینان‌بخشی به مردم درخصوص اجرای برنامه‌های درست فرهنگی موثرترین راه برای اهداف والای مسوولان فرهنگی است، اظهار کرد: در این راستا ضروری است که مسوولان مدیریت شهری به این مهم توجه بیشتری داشته باشند. وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری در حوزه فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: شورای اسلامی شهر اصفهان با تدوین منشور شورای شهر در حوزه فرهنگ هدف‌گذاری خوبی در راستای برنامه‌ریزی برای حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی انجام داده است.

 • راه‌اندازی گمرک هوایی در فرودگاه بین‌المللی تبریز

  دنیای‌اقتصاد، تبریز، رعنا نیک‌رفتار: مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی گمرک هوایی در فرودگاه بین‌المللی تبریز طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: این مجموعه اقدام به حمل‌ونقل بارها به مقاصد خارج از کشور خواهد کرد که البته این بارها شامل بار همراه مسافر نمی‌شود. مصطفی صفایی گفت: هم‌اکنون این بخش از حمل‌ونقل بار فرودگاه بین‌المللی تبریز که از آن به‌عنوان صادرات غیرنفتی نیز می‌توان نام برد از طریق فرودگاه‌های سایر استان‌ها انجام می‌گیرد که از جمله بخشی از صادرات فرش‌های آذربایجان است که از طریق فرودگاه امام (ره) تهران صورت می‌گیرد.

 • پیش‌بینی برداشت ۱۹۰ هزار تن خرما از نخلستان‌های خوزستان

  دنیای‌اقتصاد، اهواز، محمد علاف پور: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان از پیش‌بینی برداشت ۱۹۰ هزار تن خرما از نخلستان‌های استان خوزستان خبر داد. کیخسرو چنگلوایی افزود: متاسفانه به‌دلیل شرایط نا مساعد محیطی در سال جاری نظیر شوری آب و کم آبی، ریزش محصول در هنگام گرده افشانی محصول خرما نسبت به سال گذشته کمتر بوده و در سال جاری برداشت خرما حدود ۱۹۰ هزار تن پیش‌بینی می‌شود.

  .
 • آغاز توزیع گازوئیل کم گوگرد و بنزین یورو ۴ در شیراز

  دنیای‌اقتصاد، شیراز، محمد صداقت: مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان فارس گفت: شیراز یکی از ۸ کلان‌شهر آلوده‌کننده است. حسینعلی ابراهیمی کارنامی گفت: این درحالی است که در سال ۸۸ تعداد ۱۱۳ روز در وضعیت هشدار آلودگی بوده و در سال ۹۲ تعداد ۳ روز و امسال هیچ روزی در این وضعیت گزارش نشده است. وی از آغاز توزیع گازوئیل کم گوگرد در شیراز خبر داد و گفت: شیراز سومین شهری است که بنزین استاندارد یورو ۴ را توزیع خواهد کرد و تا سال ۹۷ امید می‌رود پالایشگاه شیراز این بنزین استاندارد را تولید کند.

  .
 • کمک ۱۸۰ میلیون ریالی کارکنان توزیع برق همدان به غزه

  دنیای‌اقتصاد، همدان، محبوبه یادگاری: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از کمک ۱۸۰ میلیون ریالی کارکنان شرکت توزیع برق همدان به مردم غزه خبر داد. حاجی‌رضا تیموری اظهار کرد: کارکنان این شرکت در حرکتی انسان دوستانه، مبلغی از حقوق خود را به مردم مظلوم و رنجدیده غزه اهدا کردند.

  .
 • حمایت دانشگاه علوم اسلامی رضوی از پایان‌نامه‌های حوزه و دانشگاه

  دنیای‌اقتصاد، مشهد: دانشگاه علوم اسلامی رضوی از پایان‌نامه‌های دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری دانشگاه‌ها و سطح سه و چهار حوزه علمیه حمایت می‌کند. این دانشگاه از پایان‌نامه‌هایی با موضوع «سنت و سیره رضوی متناسب با نیاز روز» و «بررسی و تبیین اندیشه‌های مقام معظم رهبری» حمایت خواهد کرد. دانشجویان برای اطلاع از جزئیات موضوعات و شرایط پایان‌نامه‌های حمایت شده می‌توانند با شماره تلفن ۰۵۱۳۲۲۵۷۰۸۹ تماس بگیرند.

  .

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر