• حال ناخوش صنایع غرب تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: رئیس اتاق بازرگانی تبریز مشکلات زیرساختی شهرک‌های صنعتی را مانعی سخت در راه فعالیت سرمایه‌گذاران دانست. یونس ژائله در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان آذربایجان‌شرقی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با اشاره به اینکه سال‌ها پیش، بیشترین میزان اشتغال در کارخانه‌هایی همچون ماشین‌سازی، بلبرینگ‌سازی، لیفتراک‌سازی، کمپرسورسازی، تراکتورسازی و موتورسازان ایدم بود، گفت: ما نتوانستیم اینها را حفظ کنیم و اکنون منطقه صنعتی غرب تبریز بیمار شده است و باید به داد این مجموعه‌های صنعتی برسیم.
 • گاز مشترکان کم مصرف خراسان جنوبی رایگان محاسبه می‌شود

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: بر اساس مصوبه هیات دولت، مشترکان کم‌مصرف گاز خانگی در مناطق مختلف شهری، ‌روستایی و عشایری از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبوض گاز بهره‌مند می‌شوند. سید محمود هاشمی با اعلام این خبر گفت: با هدف کمک به دهک‌های پایین جامعه، موضوع رایگان شدن قبوض گاز در کشور مطرح شد و هیات دولت تصویب کرد تا قبوض گاز مشترکان کم‌مصرف از ابتدای دی رایگان شده و این مشترکان از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌مند ‌شوند. وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی به ۴ اقلیم تقسیم بندی شده است، افزود: بر این اساس، در ایام سرد سال، مشترکان در اقلیم‌های یک، ۲ و ۳ اگر در هر ماه کمتر از ۲۰۰ مترمکعب گاز مصرف کنند، از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌مند خواهند شد. مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی تصریح کرد: بر همین اساس، میزان مصرف مجاز برای اقلیم ۴ در ایام سرد سال، ۱۵۰ مترمکعب در هر ماه تعیین شده است. هاشمی افزود: البته بهای گاز آن دسته از مشترکانی که مصرف آنان بیش از الگوی تعیین شده باشد، به پیشنهاد وزارت نفت و تصویب شورای اقتصاد افزایش می‌یابد. این دسته از مشترکان ۶ ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف گازطبیعی اقدام کنند.
 • تحویل غرفه‌های «میکا مال » در کیش

  دنیای‌اقتصاد- کیش: تحویل غرفه‌های میکامال مجموعه بزرگ تجاری و تفریحی منطقه آزاد کیش آغاز شد. نادرکشتکار، مدیرعامل شرکت پارس میکا و مدیرفروش لیزینگ میکامال در این باره گفت: طبق برنامه زمان‌بندی شدی ۶۰۰ غرفه آماده طی دو ماه به مالکان و بهره‌برداران تحویل داده می‌شود. وی مراحل بازگشایی طرح میکا مال را سه مرحله اعلام کرد و افزود: مرحله اول تحویل غرفه‌ها به مالکان و بهره‌برداران است که از ۲۳ دی آغاز شد، مرحله بعد افتتاح رسمی طرح و درنهایت آغاز بهره‌برداری توسط مردم است که طبق برنامه شهریور ۱۴۰۰ درب‌های مجموعه به روی عموم باز خواهد شد.
 • افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در کرمانشاه ممنوع است

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: مدیرعامل سازمان حمل ونقل مسافر شهرداری کرمانشاه گفت: ‌افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در کرمانشاه ممنوع است. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی شهرداری کرمانشاه، غلامرضا شهبازی اظهار کرد: با هرگونه تخلف در زمینه رعایت نکردن کرایه‌های مصوب شورای‌اسلامی شهر برخورد خواهیم کرد. شهبازی گفت: با توجه به ضرورت نظارت بر رفتار رانندگان تاکسی، تعداد گشت‌های نظارت و بازرسی سازمان حمل‌ونقل مسافر شهرداری کرمانشاه افزایش داده شده است. وی ادامه داد: به همین منظور از شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده افزایش نرخ در هر مسیر با یادداشت کردن کد یا پلاک خودرو تاکسی از طریق راه‌های ارتباطی ۳۸۲۴۶۵۶۵-۳۸۲۱۱۹۴۸، سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۸۱۵ و تلفن گویای ۲۴ ساعته سه رقمی ۱۳۳ سازمان حمل‌ونقل مسافر مراتب را به بازرسی سازمان اطلاع داده تا در اسرع وقت پیگیری لازم به عمل‌ آید.
 • طرح استمرار تولید در پالایشگاه گاز سرخون و قشم

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم گفت: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده با شرکت‌های ستادی گاز و مجموعه بالادستی نتایج خوبی درخصوص استمرار و افزایش تولید پالایشگاه از طریق کاهش فشار پالایشگاه و ارسال گاز کم فشار به صنایع غرب بندرعباس از طریق خط ۲۲ اینچ حاصل شده است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم، نوروزی در جلسه کمیته تامین خوراک پالایشگاه به‌منظور استمرار تولید افزود: با بررسی‌ها و برنامه‌ریزی‌های درحال اقدام به‌منظور رسیدن به فشار ۴۵بار در ورودی پالایشگاه، تا سال ۱۴۰۳ بدون اعمال هزینه(Revamping)، این شرکت به تعهد تولید خود به نحو احسن اقدام می‌کند. وی اظهار کرد: درتلاش هستیم با استفاده از مطالعات درحال انجام مخزن سرخون توسط شرکت نفت مناطق مرکزی، با استفاده از دانش متخصصان و کارشناسان داخلی مسیرهای دیگری برای پایداری تولید، اجرایی کنیم.
 • کشف ۲۳۰ دستگاه ماینر نتیجه مانور ۲ روزه در گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان از کشف و جمع‌آوری ۲۳۰ دستگاه استخراج بیت‌کوین(ماینر) غیرمجاز در مانور سراسری تعدیل روشنایی معابر در استان خبر داد. علی‌اکبر نصیری اظهار کرد: این تعداد دستگاه استخراج ارز دیجیتال، حدود ۵۵۰ کیلوولت مصرف داشته که در وضعیت کنونی، باعث بروز مشکلاتی در شبکه توزیع می‌شود. نصیری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را از عوامل افزایش مصرف برق اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال چند دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف و شناسایی شده است.
 • افزایش ۵ درصدی مصرف برق در استان مرکزی

  دنیای‌اقتصاد- اراک- محمدرضا اکبری اصل: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در نشست مشترک با مدیرعامل شرکت گاز استان با محوریت مدیریت مصرف انرژی، ضمن دعوت مردم به صرفه‌جویی در مصرف برق افزود: در زمستان سال‌جاری حدود ۵ درصد افزایش مصرف برق را در استان شاهد بوده‌ایم که به ازای هر کیلووات ساعت تولید برق حدود ۹۰۰ گرم آلاینده تولید می‌شود. الله‌داد با بیان اینکه مدل تولید برق به سمت نیروگاه‌های پراکنده مقیاس کوچک و پاک در کشور درحال افزایش است اما اکنون بخش عمده تولید برق با مصرف سوخت فسیلی است، افزود: مدیریت مصرف انرژی نقش مهمی در کاهش تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی در کلان‌شهر آلوده اراک دارد.
 • حقوق معوقه کارگران هرمزگانی پرداخت می‌شود

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از پرداخت حقوق معوقه کارگران در استان تا پایان امسال خبر داد. هادی ابراهیمی در دیدار با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هرمزگان با بیان اینکه مجموع حقوق معوقه کارگران شاغل در بنگاه‌های تولیدی استان میانگین دو ماه است، افزود: حقوق معوقه تا پایان امسال پرداخت می‌شود. وی با اشاره به اینکه بسیج به‌عنوان نیروی جهادی همراه با دولت برای پیشبرد اهداف در جنگ اقتصادی همواره تلاش می‌کند، اظهار کرد: تشکلات کارگری را به‌عنوان اصل مهم سه‌جانبه‌گرایی در کنار خود می‌دانیم و سایر دستگاه‌ها نیز باید انجمن‌ها را همراه خود بدانند. ابراهیمی گفت: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی موجب امنیت شغلی، رونق تولیدات داخلی و بهبود فضای کسب‌وکار است و این اداره کل همکاری‌های لازم را با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی دارد. وی گفت: ۲۷۵ تشکل کارگری و کارفرمایی با بیش از ۳۴ هزار عضو در استان فعالیت می‌کنند.
 • جشنواره تئاتر آیات در بجنورد مجازی برگزار می‌شود

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌شمالی با بیان اینکه رویدادهای هنری، بسترساز شناسایی استعدادهای جدید است و با اشاره به مجازی برگزار شدن جشنواره تئاتر آیات، آن را عامل حفظ ارتباط بین مخاطب و هنر نمایش دانست. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی، محمدتقی آریان گفت: با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در بستر فضای مجازی می‌توان گروه‌های بیشتری از مردم را با تئاتر آشنا کرد تا در دوران پساکرونا و رفع محدودیت‌ها، برنامه‌های فرهنگی و هنری مخاطبان خود را از دست ندهند. وی با اشاره به اینکه به‌طور کلی رویدادهای هنری، بسترساز بروز و شناسایی استعدادهای جدید هستند، تصریح کرد: این موضوع که این رویدادها به چه میزان می‌توانند تاثیرگذار باشند بستگی به عوامل اجرایی آنها در گزینش و اهمیت به سطح کیفی کارها دارد. وی ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا می‌توان تهدید به وجود آمده را به فرصت تبدیل کرد و هنرمندان فعال از طریق فضای مجازی در عرصه‌های مختلف، می‌توانند هنر خود را بی‌واسطه در معرض نمایش بگذارند و به معرفی، آموزش و حتی درآمدزایی از طریق هنر و حرفه خود بپردازند. جشنواره سراسری تئاتر آیات از اول تا سوم بهمن به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی کشور به میزبانی خراسان‌شمالی برگزار می‌شود.
 • آغاز به کار دبیرخانه جشنواره کتاب‌خوان و رسانه در کردستان

  دنیای‌اقتصاد – سنندج - اسرین مقصودی: به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی، دبیرخانه مجازی نخستین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» با هدف دریافت آثار منتشر شده خبرنگاران و اصحاب رسانه آغاز به کار کرد. محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با اعلام این خبر اظهار کرد: بر این اساس خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این جشنواره به نشانی (festivalpl.ir) و ثبت نام، آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند. وی اعلام کرد: نخستین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» با هدف زنده نگه داشتن فضای کتابخانه و کتابخوانی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اهمیت نقش مطالعه، تقویت ارتباط رسانه‌ها با کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مدیران کشوری و استانی و اعضای کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: جشنواره کتاب و رسانه در موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب‌خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسوولیت اجتماعی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه» و «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی» برگزار می‌شود.
 • تشریح آخرین وضعیت کرونا در همدان

  دنیای‌اقتصاد- همدان- شهناز محمدی: رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ابن‌سینای همدان گفت: با اقدامات انجام شده توانستیم شیوع ویروس کرونا را در استان مدیریت کنیم و هشت ماه اجازه ندهیم استان وضعیت قرمز را تجربه کند.
 • بررسی چگونگی تامین برق واحدهای صنعتی در شرق تهران

  دنیای‌اقتصاد- شرق استان تهران: جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان پاکدشت با موضوع رفع مشکلات تامین برق واحدهای صنعتی در سالن جلسات شهرک صنعتی عباس‌آباد برگزار شد. فرماندار پاکدشت در این جلسه با اشاره به اهمیت استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات شهرستان در جهت تحقق جهش تولید اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذار و ایجاد بستر مناسب کسب‌وکار، رفع موانع موجود و تسهیل در کارآفرینی، تقویت تولید و ایجاد اشتغال از اهداف مجموعه دولت در شهرستان پاکدشت به‌شمار می‌رود. یوسفی جمارانی افزود: به‌منظور استمرار حرکت بخش صنعت و تولید در شرایط بحران کرونا و تداوم تحریم‌ها،حمایت از کالای ایرانی و صنعت و تولید با هدف جهش تولید، رویکرد مهم کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است و تشکیل مستمر جلسات کارگروه و بازدیدهای میدانی در قالب تور صنعت به همین منظور صورت می‌گیرد. سرپرست فرمانداری پاکدشت اظهار کرد: به همین منظور یکی از ویژگی‌های تور صنعت، عارضه‌یابی و احصای دقیق مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی است که باعث تقویت هم‌افزایی و تعامل بین دستگاه‌های اجرایی همچون نظام بانکی، تامین اجتماعی، امور مالیاتی و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهرستان شده است. وی خاطرنشان کرد: بی‌تردید در سال جاری نیز با توجه به ظرفیت‌های مناسب شهرستان در حوزه‌های مختلف تحقق جهش تولید امکان‌پذیر است و پاکدشت یکی از شهرستان‌های پیشتاز در تحقق شعار سال است. جمارانی تاکید کرد: تمام دستگاه‌های شهرستان باید نسبت به پاسخگویی استعلام‌ها در حوزه‌های مختلف خدماتی و زیرساختی به‌خصوص به‌منظور جهش تولید با دقت و سرعت بیشتری عمل کنند و از طولانی کردن زمان استعلام پرهیز کنند. در این جلسه قرار بر این شد ارائه انشعاب متقاضیان ۵۸ واحد صنعتی تا یک ماه آینده انجام شود.
 • هرمزگان به قطب فولاد کشور تبدیل شود

  گروه شرکت‌ها: نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به ظرفیت بنادر و اتصال به آب‌های آزاد با ۱۲۰۰ کیلومتر ساحل در هرمزگان تاکید کرد: هرمزگان باید تبدیل به قطب فولاد کشور شود. به گزارش روابط‌عمومی فولاد هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در بازدید از شرکت فولاد هرمزگان گفت: جای تقدیر دارد که فولاد هرمزگان متوقف نشده و رو به جلو درحال حرکت است و با امید به آینده درحال گسترش فعالیت‌های خود است. وی از سرمایه‌گذاری بخش‌خصوص در استان استقبال کرد و جذب سرمایه‌گذار را از عوامل پیشرفت هر منطقه دانست. وی با اشاره به خصوصی بودن فولاد هرمزگان گفت: اگر سرمایه‌گذاری در کشور برای توسعه و سرمایه‌گذاری در منطقه هرمزگان پیشقدم شد، نگوییم غلط است و برای گسترش صنعت استان و کشور ضروری است. حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده بر استفاده از ظرفیت‌های بخش‌خصوصی تاکید کرد و افزود: باید به هر سرمایه‌گذاری از داخل و خارج توجه شود و ما از سرمایه‌گذار خارجی نیز استقبال می‌کنیم.
 • توزیع ۲۰ درصد سود درآمد فولاد اکسین بین سهامداران

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: برای نخستین بار ۲۰ درصد سودخالص درآمد شرکت، بین سهامداران توزیع شد. ابراهیمی گفت: بعد از بهره‌برداری از فولاد اکسین خوزستان در سال ۸۸، متاسفانه در ۱۰ سال گذشته به دلایل مختلف که هم منشأ داخلی و هم منشأ خارجی داشت فولاد اکسین بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان دچار زیان شد که این وضعیت بحران‌های زیادی را برای این شرکت در حوزه‌های مختلف ایجاد کرد. وی افزود: بعد از گذشتن از این دوران سخت و تحولاتی که در ساختار مدیریتی و تولیدی اکسین در ۲سال گذشته شکل گرفت، برای نخستین بار براساس تصمیم سهامداران شرکت، تقریبا ۲۰ درصد سود خالص سال ۹۸ که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بود، میان سهامداران توزیع و تقسیم شد که در نوع خود یک رکورد به‌شمار می‌آید. مدیر عامل فولاد اکسین تصریح کرد: ۴۰ درصد از سهام اکسین متعلق به گروه ملی از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی، ۳۰ درصد از سهام آن متعلق به شستا زیرمجموعه تامین‌اجتماعی و ۳۰ درصد دیگر از سهام این شرکت از آن صندوق بازنشستگی کشوری است.
 • ایرالکو صادرکننده نمونه ملی در سال ۹۹ شد

  دنیای‌اقتصاد- اراک: در مراسم بیست و چهارمین سالروز ملی صادرات، شرکت آلومینیوم ایران به‌عنوان صادرکننده نمونه ملی سال ۱۳۹۹ کشور انتخاب شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)، در بیست و چهارمین سالروز ملی صادرات ایران و آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه ملی کشور در سال ۱۳۹۹ که در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کشاورزی ایران برگزار شد، مهندس مجیدی مدیرعامل ایرالکو، تندیس و لوح صادرکننده نمونه سال را از جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت دریافت کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر