آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۲۸۶۸

 • فعالیت ۱۹۰۰ واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی

  دنیای اقتصاد - مشهد - الهه قوچانی: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی اعلام کرد: از مجموع ۳۱۹۰ قرارداد منعقده با متقاضیان سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ۱۹۰۰ واحد تولیدی و صنعتی به بهره‌برداری رسیده و در حال فعالیت هستند. علی سلیمانی در دیدار از واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی چناران افزود: هم‌اکنون در استان ۳۶ شهرک و ناحیه صنعتی فعال بوده و در حال واگذاری به متقاضیان سرمایه‌گذاری هستند. وی افزود: تاکنون ۳۱۹۰ قرارداد با حضور ۱۶۰۰۰ نفر و سرمایه‌گذاری بالغ بر۴۵ میلیارد و ۱۷۷ میلیون ریال منعقد شده است.

 • شهرک صنعتی پایتخت سرگردان بین دو استان

  دنیای اقتصاد - استان تهران - محمد فرخی: مدیرعامل موسسه عمران شهرک صنعتی پایتخت (علی‌آباد) گفت: با وجود مصوبه هیات دولت مبنی بر انتقال کامل شهرک صنعتی پایتخت به استان تهران، مسوولان‌ استان سمنان از واگذاری کامل ممانعت می‌کنند. حسین اورامانی در حاشیه دیدار از نمایشگاه مطبوعات جنوب شرق استان تهران گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات توسعه شهرک صنعتی پایتخت دو استانی بودن این شهرک بود که از زمان مصوبه هیات دولت مبنی بر انتقال کامل به استان تهران جان تازه‌ای به این شهرک بخشیده شده است.

  وی افزود: یکی از مشکلات، ممانعت استان سمنان از واگذاری کامل این شهرک به استان تهران است که سبب شده برخی صنایع به دلیل مشکلات به وجود آمده انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت در این شهرک صنعتی نداشته باشند.

 • راه‌آهن میانه – تبریز سال آینده بهره‌برداری می‌شود

  دنیای اقتصاد - تبریز - سیما نیک‌رفتار: راه آهن میانه - تبریز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. مهندس احمد صادقی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ونقل کشور در سفر به تبریز اعلام کرد: خط آهن تبریز - میانه به طول ۱۸۳ کیلومتر به صورت دو خطه طراحی شده که با بهره‌برداری از آن در سال ۹۲ ترانزیت ریلی ایران برای اولین بار به کشورهای اروپایی متصل شده و فاصله بین تهران - تبریز هم از ۱۳ ساعت فعلی به ۶ ساعت کاهش خواهد یافت.

  وی راه‌آهن تبریز - میانه را از مهم‌ترین پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در بخش شبکه ریلی کشور بیان کرد و با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی آن اظهار امیدواری کرد این پروژه تا پایان سال ۹۲ به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 • تهیه طرح‌ هادی برای ۲۸ هزار روستا

  دنیای اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از تهیه طرح‌هادی در ۲۸ هزار روستای کشور خبر داد. محمدرضا شاملو در مراسم افتتاح طرح‌هادی روستای بویک بیرجند اظهار کرد: فراهم شدن امکاناتی چون آب، برق، تلفن، طرح‌هادی، خانه‌های بهداشت، بهسازی روستایی و حتی گاز از نعماتی است که بعد از انقلاب روستاها از آن برخوردار شدند. شاملو تصریح کرد: بهسازی محیط روستایی نیز در ۱۲هزار و۷۰۰ روستای کشور هم‌اکنون اجرا شده است.

  معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از بهره‌مندی تعداد یک‌میلیون و۶۰۰ هزار متقاضی تسهیلات ساخت‌و‌ساز مسکن روستایی در دولت نهم و دهم خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد هم‌اکنون عملیات ساخت‌وساز و مقاوم‌سازی یک‌میلیون و۳۰۰ هزار واحد به اتمام رسیده و روستائیان در آنها ساکن شده‌اند.

 • تصویب بودجه ۱۷۰ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل

  دنیای اقتصاد - اردبیل - مهدی حسین‌نژاد: با نظر مساعد اکثر اعضای شورای شهر اردبیل کلیات بودجه ۱۷۰ میلیارد تومانی شهرداری اردبیل بعد از روزها بحث و بررسی در کمیسیون‌ها به تصویب رسید. در جلسه شورای شهر اردبیل نایب رییس‌ شورای شهر اردبیل گفت: بودجه امسال در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر و با حضور معاونان شهرداری و روسای سازمان‌ها و کارشناسان مرتبط حوزه مالی، فنی و عمرانی مورد بررسی و دقت نظر قرار گرفت و بر حسب سنخیت کار آنها موارد پیشنهادی نیز در کمیسیون‌ها مورد بررسی قرار گرفت تا به سرعت عملیات اجرایی از سال آینده در حوزه‌های مختلف آغاز شود.

 • برپایی ۶ دوره آموزش «روش‌های نوین تدریس» در همدان

  دنیای اقتصاد - همدان- مجید ملکیان:رییس اداره موسسات کارآموزی آزاد استان همدان گفت: به منظور افزایش سطح کیفی آموزش و آشنایی مربیان بخش خصوصی با روش‌های نوین تدریس، شش دوره آموزشی «روش‌های نوین تدریس» با متد CBT ویژه مربیان آموزشگاه‌های آزاد استان همدان برگزار شد. احسان فراهانی اظهار کرد: مربیان آموزشگاه‌های آزاد برای تمدید کارت مربیگری باید این دوره آموزشی۳۰ ساعته را طی کنند.

  .
 • مشارکت ۸۰ درصدی پزشکان کرمانشاه در انتخابات نظام پزشکی

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: رییس هیات اجرایی ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی استان کرمانشاه، با اشاره به استقبال خوب پزشکان کرمانشاهی از انتخابات نظام پزشکی، از مشارکت ۸۰ درصدی پزشکان شهر کرمانشاه در این انتخابات خبر داد. دکتربهمن روشنی اظهار کرد: در کل استان، یک هزار و ۳۷۲ نفر از پزشکان در انتخابات نظام پزشکی شرکت کردند که مشارکت ۵/۶۲ درصدی را نشان می دهد.

  وی ادامه داد: هزار و ۵۶ نفر در شهر کرمانشاه، ۱۳۸ نفر در حوزه اسلام‌آباد غرب و ۱۷۸ نفر در سایر شهرستان‌های استان در این انتخابات شرکت کردند.

 • تجلیل از دریافت‌کنندگان نشان مرغوبیت صنایع دستی یونسکو در قشم

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: مراسم تجلیل دریافت‌کنندگان نشان بین‌المللی مرغوبیت صنایع دستی یونسکو در سال ۲۰۱۲، با حضور معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور در سالن بیوتکنولوژی سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد. در این مراسم که با حضور نزدیک به یکصد نفر از هنرمندان، صنعتگران و نمایندگان حوزه صنایع دستی از ۱۵ استان کشور برپا شد، از ۱۳۵ نفر از هنرمندان که با ۱۴۷ اثر، نشان بین‌المللی مرغوبیت یونسکو (مهراصالت) را در سال ۲۰۱۲ دریافت کرده‌اند، تقدیر به عمل آمد.

  جشنواره نشان مرغوبیت یونسکو، در سال ۲۰۱۲ به میزبانی ایران و در تهران برگزار شد.

 • فولاد مبارکه واحد برگزیده تحقیق و توسعه سازمان توسعه

  دنیای اقتصاد- اصفهان- آرزو کریمی مقدم: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در دهمین همایش پژوهش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به عنوان واحد برگزیده پژوهش در محور رشد ارتباط با دانشگاه انتخاب شد. در این همایش همچنین پروژه تحقیقاتی شرکت فولاد مبارکه با عنوان «بومی‌سازی ساخت تجهیزات لانس KT و بلوک مسی سرد‌کننده آن» به عنوان پروژه برتر پژوهشی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران انتخاب و از تیم پژوهشی این طرح قدردانی به عمل آمد.

  .

بیشتر