• احداث سیستم فاضلاب مسکن مهر رامشیر در یک ماه آینده

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: استاندار خوزستان با اشاره به مشکلات فاضلاب مسکن مهر رامشیر گفت: ضرب‌الاجلی مشخص شده تا در مدت یک ماه آینده، احداث سیستم فاضلاب مسکن مهر رامشیر اجرایی شود. قاسم سلیمانی‌دشتکی اظهار کرد: جلسات متعددی با نماینده مردم رامهرمز و رامشیر برای پیگیری طرح‌ها و حل مشکلات رامشیر برگزار شده است. وی افزود: بعد از سال‌ها تلاش، جاده اصلی رامشیر به ماهشهر کلنگ‌زنی شد و حدود ۳۴ میلیارد تومان اعتبار نیز امسال برای اجرای فاز اول آن در نظر گرفته شده است. استاندار خوزستان اظهار امیدواری کرد: فاز دوم این محور در یکی، دو ماه آینده به مناقصه گذاشته می‌شود تا ۳۲ کیلومتر جاده از رامشیر به رامهرمز به صورت چهارخطه اجرایی شود.
 • پلت‌فرم رونق تولید در کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۰، آیین‌‌نامه اجرایی نظارت بر تحقق شعار سال که توسط اتاق کرمانشاه طراحی و تدوین شده بود، با اکثریت آرا مورد تصویب قرار گرفت. به گزارش روابط‌عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه در این نشست اظهار کرد: با تصویب شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان در جلسه مورخ پنجم فروردین سال‌جاری مقرر شد طرحی برای تحقق نام‌گذاری سال تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در اتاق تهیه شود و بلافاصله تیم کاری اتاق متشکل از متخصصان، صاحب‌نظران و استادان دانشگاه تشکیل و مطالعات و جلسات متعدد برگزار شد.
 • ضرورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مصرف برق در اردبیل

  دنیای‌اقتصاد- اردبیل: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: برای جلوگیری از خاموشی‌های شبکه برق در اردبیل ضرورت دارد تا مردم استان نسبت به صرفه‌جویی حداقل ۱۰ درصدی اقدام کنند. حسین قدیمی با اشاره به خاموشی‌های اخیر در شبکه توزیع برق استان اظهار کرد: با توجه به شرایط کم‌آبی انتظار می‌رود وضعیت متفاوتی را در استان تجربه کنیم که البته تلاش ما بر این است تا خاموشی‌ها در مناطق مختلف شهر به حداقل رسیده و با اعلام برنامه قبلی این امر اتفاق بیفتد. وی اضافه کرد: با اعمال خاموشی در معابر شهر و همچنین کاهش مصرف اداره‌ها امیدواریم به شرایط متعادلی در این زمینه برسیم تا مجبور به خاموشی‌های گسترده در شهر نباشیم. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل تصریح کرد: به زودی برنامه خاموشی‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید که البته در این زمینه به صراحت نمی‌توان پیش‌بینی‌های قبلی را انجام داد ولی تلاشمان بر این خواهد بود تا در کنار اعمال بهینه مصرف برق در بخش صنعت، کشاورزی، اداری، تجاری و خانگی بتوانیم با همراهی مردم روزهای گرم پیش رو را سپری کنیم.
 • واحد ۴ نیروگاه سد دز وارد مدار شد

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیر بهره‌برداری نیروگاه‌های برق‌آبی سازمان آب و برق خوزستان از تلاش همه‌جانبه سازمان برای وارد مدار شدن واحد ۴ نیروگاه سد دز با توجه به کمبود برق به‌دلیل خشکسالی‌ها خبر داد. ایمان گرامی‌مقدم گفت: نیروگاه سد دز با ۸ واحد تولید برق بیش از نیم قرن و در ۹۵ درصد مواقع مشغول فعالیت و تولید برق است که بعد از ۶۰ سال کار مداوم نیاز به تعمیرات و بهینه‌سازی در واحدهای فوق احساس می‌شود.
 • ۱۲۳ طرح بزرگراهی درحال اجرا در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۲۳ طرح بزرگراهی در استان درحال اجرا است.
 • افتتاح فاز اول طرح بزرگ زهکشی در استان گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: فاز اول طرح بزرگ زهکشی ۵۰ هزار هکتاری در سطح ۲۰ هزار هکتار از اراضی استان گلستان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهوری در محل مرکز آموزش شهید روحانی فرد کردکوی افتتاح شد. این طرح با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان و با ایجاد اشتغال بر‌ای هزار نفر افتتاح شد و ۳۸۵۰ خانوار از آن بهره‌مند خواهند شد. اکبری، معاون امور آب و خاک وزارت جهادکشاورزی گفت: بهمن سال گذشته عملیات زهکشی ۷۸ هزار هکتار از اراضی استان گلستان تکمیل و به بهره‌برداری رسید و ۵۰ هزارهکتار دیگر از این طرح بزرگ ۲۸۰ هزار هکتاری شروع شد. وی افزود: به‌منظور تحقق آن و به‌رغم محدودیت‌های موجود در مدت کمتر از سه ماه با ۱۲۰ دستگاه ماشین‌آلات با کمک قرارگاه خاتم‌الانبیا این طرح اجرایی شد. معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی در ادامه درباره تاثیر و رهاورد زهکشی اراضی در استان گلستان گفت: با اجرای این طرح و زهکشی ۲۰ هزار هکتار از اراضی استان تولید محصولات کشاورزی و درآمد کشاورزان افزایش چشمگیری خواهد داشت.
 • خراسان‌جنوبی به استان‌های سبز کشور پیوست

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند– محمد قربانی: مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان‌جنوبی گفت: بیش از ۹۷ درصد جمعیت استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند و خراسان‌جنوبی به‌عنوان استان سبز در زمینه گازرسانی شناخته می‌شود. سیدمحمود هاشمی اظهار کرد: ۱۰۰ درصد خانوار شهری و بیش از ۹۴ درصد خانوار روستایی استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند. وی افزود: ۸ شهرستان استان با میانگین ضریب بهره‌مندی ۹۹ درصد جزو شهرستان‌های سبز شناخته می‌شوند و با اتمام طرح‌های گازرسانی روستایی، به زودی سه شهرستان طبس، نهبندان و خوسف نیز به شهرستان‌های سبز می‌پیوندند. مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی گفت: با همت کارکنان و خلق رکورد بی‌سابقه گازرسانی به ۶۳۴ روستا طی سال گذشته، مجموع روستاهای بهره‌مند از نعمت گاز طبیعی در استان به ۱۴۰۴ روستا افزایش یافته است. هاشمی تصریح کرد: اکنون ۱۳۱ هزار و ۳۰۵ خانوار شهری و ۸۷ هزار و ۶۹۱ خانوار روستایی در خراسان‌جنوبی تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند و پیش‌بینی می‌شود تا چند ماه آینده، تمام روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شوند. مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی یادآور شد: با نزدیک شدن به اتمام طرح‌های گازرسانی در استان، ماموریت شرکت گاز به پایان نخواهد رسید بلکه فصل جدیدی از ارائه خدمات با‌کیفیت به مشترکان آغاز خواهد شد.
 • مقدمات تشکیل تعاونی‌های کارگری در ساوه مهیا است

  دنیای‌اقتصاد- ساوه: سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: مقدمات و بستر تشکیل تعاونی‌های کارگری در صنایع شهرستان ساوه مهیا است.
 • آغاز خرید دانه روغنی کلزا در خراسان‌شمالی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: خرید دانه روغنی کلزا توسط شبکه تعاونی‌های روستایی استان خراسان‌شمالی آغاز شد. مدیر تعاون روستایی خراسان‌شمالی در این زمینه گفت: شبکه شرکت‌های تعاونی روستایی استان در سال‌جاری آمادگی خرید کلزا به صورت تضمینی و مباشرتی شرکت غله و خرید توافقی با همکاری شرکت کشاورزی آستان قدس را دارند.
 • آخرین وضعیت احداث راه‌آهن تبریز- میانه

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: تاکنون ۱۳۲ کیلومتر از راه‌آهن تبریز- میانه به بهره‌برداری رسیده، ۵۷ کیلومتر آن درحال اجرا بوده و ۱۵‌کیلومتر آن واگذار نشده و پیشرفت زیرسازی طرح به ۸۶ درصد رسیده است.
 • بررسی طرح توسعه حرم امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: در جلسه‌ای با مدیریت شهردار بجنورد و با حضور مدیران و کارشناسان، طرح توسعه حرم امامزاده سیدعباس(ع) در بجنورد بررسی شد. کاربری‌ها، تملک اراضی در مسیر، سهم دستگاه‌ها در تامین اعتبار و اجرای طرح از مواردی بود که در این جلسه مورد ارزیابی قرار گرفت. نقیب، مدیر منطقه ۲ شهرداری بر ضرورت انطباق نقشه با طرح تفصیلی دروضعیت موجود تاکید کرد. گلدادی، معاون شهرسازی شهرداری نیز توجه به بارترافیکی درقبال اجرای طرح را مورد تاکید قرار داد و گفت: اثرات اجرای طرح در قبال ایجاد تغییراتی که درمکان اجرا می‌شود باید بررسی شود و مطالعات ترافیکی نیز ضمیمه کار باشد. حمیدی، معاون فنی و امور زیربنایی طرح نیز تطابق طراحی نقشه با وضعیت توپوگرافی شهر را الزامی دانست و گفت: درصورت عدم تطابق در اجرا به مشکل خواهیم خورد و باید میزان خطا در اجرا را کاهش بدهیم. زارعی، شهردار بجنورد نیز با اشاره به اینکه اجرای این طرح مورد تاکید استاندار است، گفت: اکنون باید پیش‌نیازهای اولیه در تملک اراضی را در دستور کار قرار دهیم و اجرای طرح جذابیت‌های خود را داشته باشد تا در دوران مدیریت‌های بعدی شهر نیز به عنوان اولویت اجرایی قرار بگیرد. زارعی ادامه داد: اجرای این طرح به درآمدزایی منطقه و توسعه گردشگر مذهبی کمک شایانی خواهد کرد و امیدواریم بتوانیم گام‌های اولیه را در تحقق آن برداریم.
 • افتتاح ۲۸ طرح آبرسانی شهری و روستایی در مراغه

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: ۲۸ طرح آبرسانی شهری و روستایی همزمان به صورت ویدئوکنفرانس در شهرستان مراغه افتتاح شد. مجموع اعتباراتی که برای اجرا و تکمیل این طرح‌ها هزینه شده ۲۳۱/ ۴ میلیارد ریال است. ایمانلو، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: برای سال۱۴۰۰ شرکت آب وفاضلاب طرح‌هایی با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان درحال اجرا دارد که امید است بتوانیم به هدف و وعده خود که آبرسانی به روستاهای شهرستان و تکمیل خطوط انتقال آب و حفرچاه است، عمل کرده باشیم. وی تاکید کرد: خوشبختانه شهرستان مراغه از شهرهایی به شمار می‌رود که از صددرصد اعتبارات عمرانی برابر موافقت‌نامه‌ها عمل کرده است. معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی در مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: ارائه خدمات زیربنایی به جمعیت روستایی با توجه به نقش روستاها به عنوان جمعیت مولد در کشور، همواره دارای اهمیت بوده و یکی از مهم‌ترین رسالت‌های شرکت آب‌ و فاضلاب به عنوان متولی تامین آب شرب شهرها و روستاها نیز بوده است. شرکت آب و فاضلاب استان به‌منظور محرومیت‌زدایی و تامین آب روستایی و شهری خوب عمل کرده که نمود آن را در این طرح‌ها شاهد هستیم.
 • نرخ تورم کرمانشاه قابل کنترل است

  دنیای‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه گفت: براساس بررسی‌های انجام‌شده توسط کارشناسان اتاق با برنامه‌ریزی درست و با تدوین فرمول مشخص، نرخ تورم کرمانشاه قابل کنترل است.
 • محدودیت‌های مصرف آب در کشاورزی

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: طبق آمار و ارقام به‌دست آمده از نظر خشکسالی در ۶۰۰ سال گذشته چهارمین دوره خشکسالی شدید را پشت سر می‌گذاریم. فرهاد ایزدجو افزود: وضعیت آوردهای آبی تابستان به‌دلیل اینکه شرایط بارش برف کمتری نسبت به سال‌های گذشته داشتیم بدتر است. وی درباره اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده بین دستگاهی گفت: با مدیریت استانداری، مدیریت بحران و با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست، کشاورزی، شیلات، سازمان آب و برق خوزستان و نمایندگان صنف کشاورزی جلسات متعددی برگزار شده و برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفت. ایزدجو افزود: امسال در حوزه دز با کمبود آب مواجه هستیم زیرا نسبت به مصارفی که در این حوزه وجود دارد و تقریبا با آوردی که در این چهار ماه می‌تواند داشته باشد توانستیم ۵۰ درصد مصارف دائمی دز را تامین کنیم. با توجه به این در کشت‌های فصلی در حوزه دز چاره‌ دیگری نداشتیم؛ هر چند در این برنامه‌ریزی آب برای کشت‌هایی که از بهار شروع شده بود مثل چغندرقند و ذرت‌های علوفه‌ای را نیز تامین کردیم. مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: بیشترین موضوع که می‌تواند برنامه‌های ما را تحت تاثیر قرار بدهد برداشت‌های کشاورزی و به‌خصوص کشت‌های فصلی است، برداشت فصلی که به شدت محدود شده و اگر این محدودیت رعایت نشود، اثر تجمعی برداشت‌ در بالادست به کمبود قابل‌توجه آب در پایین‌دست منجر می‌شود. در نتیجه با مصارف شرب در حوزه کارون به سمت آبادان و‌ خرمشهر و در حوزه کرخه ایستگاه پمپاژ امام علی با مشکل مواجه می‌شود. ایزدجو در ادامه گفت: ریسک‌ها شناسایی شده‌اند، بحث شور شدن آب شرب آبادان و خرمشهر، آبیاری نشدن کشاورزی آبادان و خرمشهر، نرسیدن آب به مارون برای مصرف باغ‌های شادگان و نخیلات همه بررسی شده و برای هر کدام راهکارهایی پیش‌بینی شده است.
 • سرگردانی مسافران در فرانسه

  دنیای‌اقتصاد: درحالی‌که بخش بزرگی از ساکنان فرانسه به‌ویژه سالمندان این کشور موفق به دریافت دو دز واکسن کرونا شده‌اند، برخی خبرها حاکی از آن است که شرکت‌های هواپیمایی با استناد به بخشنامه‌های ستاد مقابله با کرونا در ایران، از انتقال مسافر از فرانسه به ایران خودداری می‌کنند. این بخشنامه‌ها که نیازمند به‌روزرسانی است موجب شده گروهی از ایرانیان مسافر یا مقیم فرانسه پس از گذشت یک سال هنوز موفق به بازگشت به کشور نشوند و عملا با مشکلاتی نظیر اتمام نقدینگی یا افسردگی‌های ناشی از تنهایی دست به گریبان باشند. این مسافران همچنین از عدم پاسخگویی سفارت ایران در پاریس گلایه‌مندند. آنها عنوان می‌کنند مدارک خود مبنی بر انجام کامل فرآیندهای واکسیناسیون را ارائه کرده‌اند با وجود این برخی خطوط هوایی از جمله لوفت هانزا از انتقال ایرانیان به کشورشان خودداری می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر