احمد تشکینی  اظهار کرد: اجرای طرح آمایش صنعتی و تجاری یک ضرورت برای اقتصاد ایران است. وی با بیان اینکه خوزستان ظرفیت‌‌‌‌های خوبی در بخش صنعت دارد، گفت: به طور جدی دنبال این هستیم‌‌‌‌ که تا پایان امسال، سند آمایش سرزمین تمام شهرستان‌‌‌‌ها را تهیه کنیم.

وی ادامه داد: سند آمایش تمام شهرستان‌‌‌‌ها در بخش صنعتی و معدنی و تجاری به تفکیک هر شهرستان تهیه خواهد شد و طرح‌‌‌‌های اولویت‌‌‌‌دار هر شهرستان و طرح‌‌‌‌های فعالی که امکان توسعه دارند و نیز زیرساخت‌‌‌‌های شهرک‌‌‌‌های صنعتی در قالب این سند تعیین خواهند شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در حاشیه این نشست گفت: در نشستی که با نمایندگان بخش خصوصی شوشتر انجام گرفت برای رونق بیشتر بنگاه‌‌‌‌ها، تسهیلاتی از منابع بانکی در نظر گرفته شد و برخی واحدها نیز که موانع حقوقی داشتند مقرر شد مشکل آنها در ستاد تسهیل مطرح شود. امیرحسین نظری با اشاره به اینکه برخی ظرفیت‌‌‌‌های خوب در شوشتر در بخش تولید وجود دارد ، افزود: یک کارخانه کاغذسازی در شوشتر در حال ساخت است، اما بخش تولید خمیر این شرکت هنوز کامل نشده و در تلاش هستیم تا یک سال و نیم آینده این کارخانه که در ایجاد اشتغال منطقه تاثیر بسزایی دارد به بهره‌برداری برسد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند