آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۴۹

 • توافقات جدید در مناطق نفت‌خیز

  دنیای اقتصاد – اهواز – محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: با هدف کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و همچنین تامین خوراک پتروشیمی‌ها، ۴ قرارداد عمده و یک تفاهم‌نامه جمع‌آوری گازهای همراه نفت در محدوده این شرکت در حال اجرا است.
 • آمادگی شهرداری محمدیه برای بارندگی‌های پاییزی

  دنیای اقتصاد – قزوین: شهردار محمدیه با اشاره به اینکه شهرداری آمادگی مقابله با هر گونه آبگرفتگی سیل را در محمدیه و ناحیه شهری مهرگان دارد، توضیح داد: همزمان با فرارسیدن فصل بارندگی و به‌منظور جلوگیری از بروز آبگرفتگی معابر و برای ضرورت تسهیل در تردد شهروندان فهیم محمدیه و ناحیه شهری مهرگان تلاش شده تا کانال‌ها و انهار لایروبی و پاکسازی شود. دکتر نخستین افزود: اصلاح شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی و لوله‌گذاری در جنوب محمدیه و بلوار آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) در ناحیه شهری مهرگان از اقداماتی است که شهرداری برای فصل بارندگی به‌منظور جلوگیری از احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی انجام داده است. وی افزود: نیروهای خدمات شهری محمدیه به‌منظور رفاه حال شهروندان در محمدیه و ناحیه شهری مهرگان در آمادگی کامل به سر می‌برند.
 • توزیع تجهیزات دیجیتالی کتابخانه‌ها در مساجد همدان

  دنیای اقتصاد – همدان - مجید ملکیان: سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان از برگزاری دو پویش مردمی و سراسری «شنبه‌های با کتاب» و «نذر کتاب» در هفته کتاب و کتابخوانی توسط کانون‌های مساجد استان خبر داد. حمیدرضا ناهیدی‌فر با بیان اینکه بیست و هفتمین دوره هفته کتاب ایران از ۲۳ تا ۳۰ آبان با شعار «حال خوش‌خواندن» برگزار خواهد شد، به ویژه‌برنامه‌های پیش‌بینی شده ستاد کانون‌های فرهنگی هنری در این هفته اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین برنامه این هفته توزیع تجهیزات دیجیتالی ویژه کتابخانه‌های مساجد به ارزش سه و نیم میلیارد ریال در هفته کتاب و کتابخوانی است. وی ادامه داد: توزیع کتاب بین کتابخانه‌های مساجد استان، برگزاری طرح آدینه کتاب به‌منظور معرفی کتاب در مصلاهای نمازجمعه و برپایی غرفه در مصلای همدان در این دو جمعه برای معرفی کتابخانه‌های مساجد و معرفی پویش‌های مردمی هفته کتاب از دیگر ویژه‌برنامه‌های سراسری خواهد بود.
 • اعطای گواهینامه «دانش نماد» به شرکت‌های دانش‌بنیان فارس

  دنیای‌اقتصاد – شیراز - محمد صداقت: مدیرکل استاندارد استان فارس از اعطای گواهینامه «دانش نماد» برای نخستین بار به صاحبان شرکت‌های دانش‌بنیان این استان که دانش‌های نو نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، هسته‌ای و هوافضا را به عرصه تولید وارد می‌کنند، خبر داد. مرتضی رهنما تصریح کرد: برای حمایت و ایجاد شرایط ورود دانش‌های نوین و ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به عرصه تولید و صنعت، صدور گواهینامه تولیدات این شرکت‌ها آسان‌سازی شده است و به همین منظور به شرکت‌های دانش‌بنیان گواهینامه «دانش نماد» اعطا می‌شود.

بیشتر