آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۳۵

 • هزینه ۳۰۰میلیارد تومانی در آبفای اروند‏

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از هزینه‌کرد بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در بخش آب و فاضلاب منطقه آزاد اروند از محل اعتبارات ملی و منطقه آزاد اروند خبر داد. اسماعیل زمانی گفت: طرح‌های بزرگی در حوزه آبفا در حال اجراست که این طرح‌ها امسال نیز ادامه پیدا می‌کند و تفاهم‌نامه‌هایی با آبفای استان خوزستان در این خصوص منعقد شده است که به صورت مشترک بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات در خرمشهر و آبادان برای بحث آب و فاضلاب هزینه خواهد شد.
 • تحقق ۴۴ هزار و ۸۱۸ متر حفاری افقی و جهت‌دار در سال ۹۶‏

  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیر عملیات ویژه حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: متخصصان شرکت ملی حفاری ایران در سال گذشته موفق به انجام ۴۴ هزار و ۸۱۸ متر حفاری به روش افقی و جهت‌دار در مناطق خشکی و دریایی کشور شدند. مهران عالیپور توضیح داد: این عملیات روی ۸۱ حفره صورت گرفت و در مقایسه با عملکرد سال قبل از آن از نظر متراژ ۸درصد و از لحاظ تعداد چاه ۱۳ درصد رشد نشان می‌دهد. وی گفت: در این مدت متخصصان و کارشناسان این مدیریت موفق به اجرای ۱۵۵۵متر عملیات مغزه‌گیری از چاه‌های نفت و گاز شدند و پنج عملیات در خصوص عبور از جداره چاه نیز انجام شد. عالیپور حفاری افقی و جهت‌دار را از روش‌های روزآمد در صنعت حفاری در جهان دانست که نیازمند تخصص بالا و کاربری خاص از نظر موقعیت عملیات و شرایط محیطی است. وی افزود: این نوع حفاری در چاه‌های امدادی و مناطقی که امکان استقرار دستگاه حفاری وجود ندارد مانند مناطق مسکونی یا در میادینی که کارشناسان تشخیص می‌دهند می‌توان با اثبات یک دکل حفاری در یک نقطه چند حلقه چاه حفر کرد کاربرد دارد.
 • اجرای طرح بیابان‌زدایی در حاشیه دریاچه ارومیه

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه : معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای طرح بیابان‌زدایی در حاشیه دریاچه ارومیه خبر داد.
 • راه اندازی دستگاه بی‌خطرساز زباله در آرامستان‌های قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین : رئیس سازمان مدیریت آرامستان‎های شهرداری قزوین گفت: یکی از مجهزترین دستگاه‌های بی‌خطرسازی زباله و پسماند عفونی خطرناک در آرامستان بهشت فاطمه (س) قزوین نصب و راه اندازی شد.
 • طراحی دستگاه شبیه ساز پرواز در سلماس

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه : یک پژوهشگر و کمک خلبان سلماسی شبیه‌ساز پروازی را با ۶ درجه آزادی ساخته است که در آموزش خلبانی کاربرد دارد.
 • روابط عمومی‌ها آیینه تمام نمای فعالیت اداره‌های خود

  لیلا نوری
  دنیای اقتصاد – جنوب غرب استان تهران : نخستین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی اداره‌های شهرستان رباط‌کریم به مناسبت بزرگداشت هفته روابط عمومی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
 • کشف کالاهای قاچاق و دلار تقلبی در شیراز‏

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز : فرمانده نیروی انتظامی استان فارس از کشف ۹هزار و ۸۴۸ قطعه اسکناس دلار تقلبی که لابه‌لای دلارهای حقیقی به فروش رفته بود خبر داد و افزود: ۲ تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر و قطعات خودرو نیز کشف شده است. سردار گودرزی همچنین از ۴۸ فقره کلاهبرداری از طریق پیش‌فروش آپارتمان خبر داد و گفت: ۴۴ دستگاه خودرو سرقتی نیز کشف شده و ۱۷ نفر سارق دستگیر شده است.
 • راه‌اندازی واحد پیوند «پوست» تا ۲ سال آینده در تبریز ‌

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از راه‌اندازی واحد تولید و پیوند پوست تا دو سال آینده خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مسیر «تولید سلول» حرکت می‌کند.
 • موفقیت پالایش نفت بندرعباس در کسب رتبه برتر روابط عمومی

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس لوح زرین و عنوان برتر روابط عمومی های هرمزگان را کسب کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس، در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت هفته روابط عمومی برگزار شد، با ارزیابی عملکرد روابط عمومی‌های استان، از روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس با اهدای لوح زرین به‌عنوان روابط عمومی برتر تجلیل شد.
 • موافقت شورای شهر تبریز با اخذ وام ۱۰۰ میلیارد تومانی خط یک مترو‏

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : اعضای شورای شهر تبریز به لایحه دوفوریتی شهرداری تبریز درخصوص تسهیلات بانکی یک هزار میلیارد ریالی برای اجرای خط یک قطار شهری رای موافق دادند. این وام، یکساله، با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت آن از طریق اوراق مشارکت خواهد بود. به گفته‎ مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز خط یک مترو تبریز تا پایان سال به بهره‌برداری می‎رسد.
 • توجه سازمان بنادر به توسعه دریایی در جزایر خلیج‌فارس‏

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: در نشست مشترک مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با مدیرعامل منطقه آزاد قشم بر لزوم توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی، استانداردسازی شناورهای تفریحی و ایمنی سفرهای دریایی تاکید شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، الله‌مراد عفیفی‌پو در این نشست از عزم و اراده جدی سازمان بنادر برای توسعه دریایی در جزایر خلیج‌فارس و جذب گردشگران دریایی در استان هرمزگان به‌عنوان مهم‌ترین استان ساحلی کشور سخن گفت. وی با اشاره به جایگاه راهبردی جزیره قشم در مباحث دریایی خاطرنشان کرد: با توجه به تفاهم‌نامه‌ها و الزامات مربوط کنوانسیون‌های بین‌المللی، سازمان بنادر در این جزیره حضور جدی و موثری دارد.

بیشتر