شماره روزنامه ۴۲۷۱
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۲۷۱

 • ضعف ارتباط اصفهان با «خواهر‌خوانده‌ها»

  دنیای اقتصاد – اصفهان: رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان تصریح کرد: اصفهان آنگونه که شایسته است نتوانسته از قراردادهای خواهرخواندگی خود با ۱۴ شهر جهان استفاده کند و استفاده از این ظرفیت‌ها مستلزم تغییر رویکرد مسوولان و دست‌اندرکاران ذیربط است.
 • افتتاح ۸ طرح تولیدی در ارومیه

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد– ارومیه : هشت واحد تولیدی و صنعتی با ۹۷۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی برای ۴۳۷نفر در ارومیه به بهره‌برداری رسید. همچنین بزرگ‌ترین کانکس (اتاقک) متحرک اورژانس کشور که خط تولید آن با اجرای طرح توسعه در یکی از واحدهای تریلرسازی این شهرستان راه‌اندازی شده است نیز رونمایی شد.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: واحد تولید اتصالات آبیاری تحت فشار با ۱۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در فاز ۲ شهرک صنعتی ارومیه نیز به بهره‌برداری رسید.جعفرصادق اسکندری ادامه داد: این واحد تولیدی با ۲ هزار مترمربع مساحت، سالانه ۲۸۰ تن محصول تولید کرده و برای ۳۶ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.
 • بررسی شاخص‌های برنامه پنج ساله دوم شهرداری قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین: سومین نشست بررسی شاخص‌های برنامه پنج ساله دوم شهرداری قزوین برگزار شد.
 • اجرای ۵ طرح تولید لیزر و نانو اپتیک در دانشگاه شیراز

  محمد صداقت
  دنياي اقتصاد -‌ شيراز: سرپرست دانشگاه شیراز با بیان اینکه این دانشگاه در حوزه لیزرهای پژوهشی و صنعتی از جایگاه وی‍ژه‌ای برخوردار است، گفت: ۵ طرح ساخت، ‌نصب و بهره‌برداری از انواع لیزرها و نانو اپتیک با اعتبار ۶ میلیارد تومان در این دانشگاه در حال اجرا است. حمید ناوگران افزود: این طرح‌ها در راستای تحقیقات با ورود ۴ دانش نوین نانوتکنولوژی، ‌بیوتکنولوژی، هسته‌ای و هوا فضا انجام گرفته است و در کنار آن نامرئی‌سازی نیز اجرا شده است که برای توسعه آن به اعتبار نیاز است.
 • صادرات ۵۶۲ هزار تن گندم از خوزستان به استان‌های کشور

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ از صادرات ۵۶۲ هزار تن گندم از خوزستان به سایر استان‌های کشور خبر داد.
 • افتتاح ۱۹ طرح زیربنایی در شهرک‌های صنعتی گلستان

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گلستان از بهره‌برداری ۱۹ طرح زیربنایی و عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان به مناسبت دهه فجر خبر داد. حجت‌الله خلیل‌زاده اظهار کرد: برای بهره‌برداری از این طرح‌ها ۶۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.وی افزود: شبکه توزیع گاز، جدول هدایت آب‌های سطحی، روشنایی معابر، افتتاح ساختمان اداری تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی، بیس و آسفالت و فاز دوم و سوم شبکه جمع‌آوری فاضلاب از مهم‌ترین طرح‌های قابل افتتاح در این ایام است.

بیشتر