شماره روزنامه ۴۵۲۶
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۲۶

 • تداوم رشد «انزلی» در جذب سرمایه‌گذار

  مجتبی عابدینی
  دنیای‌اقتصاد – رشت: از مهم‌ترین دلایل تداوم مسیر رشد منطقه آزاد انزلی در جذب سرمایه‌گذار به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌های عملکرد مناطق آزاد در اجرای دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی را می‌توان، استمرار تداوم سیاست‌های اقتصادی- حمایتی این سازمان در قبال سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی دانست زیرا این ثبات موجب آرامش و اطمینان در حوزه‌های مختلف فعالیت اقتصادی و تولیدی در منطقه شده است. امین افقی، مدیرروابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام اینکه در ۹ ماه سال‌جاری میزان تحقق طرح‌های سرمایه‌گذاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۸ درصدی داشته،گفت: طی این مدت ۷۲۶۷ میلیارد ریال طرح سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌گذاران محقق شد که در مقابل۵۶۷۰ میلیارد ریالی که در مدت مشابه سال گذشته تحقق یافت، بیانگر افزایش ۲۸ درصدی میزان تحقق سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی است.
 • ۵۰ درصد وسعت دریاچه ارومیه آب دارد

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: نزدیک به ۵۰ درصد وسعت دریاچه ارومیه آب دارد.
 • بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری تبریز بررسی شد

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : جلسه بررسی بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری تبریز در شهرداری منطقه ۲ تبریز برگزار شد. در این جلسه که با حضور شهردار تبریز، قائم‌مقام شهردار، معاون مالی و اقتصادی، معاون برنامه‌ریزی وتوسعه، معاون فنی و عمرانی شهردار برگزار شد، معاون برنامه‌ریزی وتوسعه به ارائه گزارشی درخصوص سیاست‌های شهرداری تبریز در بودجه ۹۸ پرداخت.
 • برگزاری نمایشگاه توسعه صنعت سینمای اصفهان

  دنیای اقتصاد – اصفهان: شهر اصفهان به منظور استفاده صنعتی از تمام ظرفیت‌های خود، در نظر دارد با توجه به مصوبه شورای شهر اصفهان با عنوان توسعه صنایع خلاق و توسعه صنعت سینما به سمت فراصنعتی شدن پیش برود. یکی از مهم‌ترین مباحث برای صنعتی شدن سینما برگزاری نمایشگاه توسعه صنعت سینمای اصفهان است. هدف از برگزاری این نمایشگاه سنجش ظرفیت‌های صنعت سینمای اصفهان و همچنین نشان دادن این ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذاران و فعالان این عرصه است.
 • ضریب نفوذ همراه اول در قزوین از ۱۰۸ درصد گذشت

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد - قزوین : مدیر مخابرات منطقه قزوین با بیان اینکه هر تحول و تغییری نیازمند دستیابی به ابزار و ادوات ارتباطات پیشرفته است و هر روز با محوریت فناوری اطلاعات ساختارهای اقتصادی جامعه تغییر و تحول می‌یابند، درباره وضعیت تلفن‌های همراه استان گفت: اکنون تعداد یک میلیون و ۴۰۸ هزار و ۶۶۱ مشترک همراه اول در استان وجود دارد که از این تعداد، مشترکان دائمی همراه اول استان ۲۹۵ هزار و ۷۸۴ نفر و مشترکان اعتباری همراه اول در استان یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۸۷۷ نفر است. ضریب نفوذ همراه اول در استان قزوین ۷۷/ ۱۰۸ درصد است.
 • بیستمین تندیس صادرکننده نمونه برای «نوین زعفران»

  گروه بنگاه‌ها: در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی که در اتاق بازرگانی خراسان رضوی برگزار شد، بیستمین تندیس صادرکننده نمونه استانی به علی شریعتی مقدم مدیرعالی گروه «نوین زعفران» رسید.

بیشتر