آرشیو روزنامه شماره ۵۱۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۱۴۲

 • ضرورت افزایش اختیارات بانک‌های خراسان شمالی

  دنیای‌اقتصاد - بجنورد - اسد ابراهیمی: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: اختیارات پرداخت تسهیلات توسط بانک‌های عامل استان باید تا پنج برابر افزایش یابد تا مشکلات این حوزه سرمایه‌گذاران به حداقل برسد. محمود قنبری در نخستین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان در سال‌جاری با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی ما تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری است، افزود: برای موفقیت در تحقق این شعار باید موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاران را شناسایی کنیم و برای حل آن قدم برداریم. وی خاطرنشان کرد: یکی از موانع موجود اشکال در برخی قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. قنبری محدود بودن اختیارات بانک‌ها را یکی از این موانع دانست و تصریح کرد: اختیارات بانک‌های کشور بسیار محدود است و تاکنون سطح این اختیارات تغییری نکرده در حالی‌که باید پاسخ سرمایه‌گذار در کوتاه‌ترین زمان ممکن داده شود. وی اظهار کرد: طرح‌های مهمی در استان وجود دارد که به دلیل محدودیت در اختیارات معطل مانده و باید در سطح ملی مورد پیگیری جدی قرار گیرد. قنبری همچنین از سازمان‌هایی همچون امور مالیاتی و تامین اجتماعی استان خواست پاسخ سرمایه‌گذاران را در کوتاه‌ترین زمان ارائه دهند و اگر سرمایه‌گذاری تخصص، تجربه و تعهد کاری دارد را ترغیب به ادامه کار کنند.
 • درخشش برق خراسان‌جنوبی در طرح‌های هوشمندسازی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند– محمد قربانی: شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان‌جنوبی در تعدادی از طرح‌های سازوکاری تحول دیجیتال و هوشمندسازی صنعت برق بین ۳۹شرکت توزیع نیروی برق استانی، دارای رتبه برتر شد ولوح وتندیس این موفقیت ارزشمند را دریافت کرد. همزمان با برگزاری نخستین پویش «هرهفته الف- ب- ایران» و بهره‌برداری از طرح‌های صنعت برق در حوزه توزیع که با حضور وزیر نیرو و مدیران ارشد صنعت برق به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، از شرکت‌های برتر همچون شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی در اجرای طرح‌های سازوکاری تحول دیجیتال و هوشمندسازی صنعت برق تقدیر شد. غلامعلی رخشانی‌مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در این مراسم با اشاره به طرح‌های سازوکاری تحول دیجیتال و هوشمندسازی صنعت برق اظهار کرد: طرح‌های فوق در ۱۲ محور مورد بررسی قرارگرفته و عملکرد ۳۹ شرکت توزیع در این محورها رتبه‌بندی و درهر محور ۱۰ شرکت برتر برگزیده و مورد تقدیر قرار گرفتند.
 • درخواست شهرداری بجنورد برای تزریق واکسن کرونا به پاکبانان

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد: شهرداری بجنورد درخواست کرد در زمینه تزریق واکسن کرونا، پاکبانان در اولویت قرار بگیرند. هادی زارعی درخواست استفاده همکاران با اولویت پاکبانان و سازمان آرامستان‌ها از واکسن کرونا را به دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد. به این منظور در صورت تامین واکسن فوق، برای همکاران در شهرداری‌های شهرستان‌های استان با اولویت این عزیزان زحمتکش استفاده خواهد شد.
 • آغاز خرید تضمینی گندم در فارس

  دنیای‌اقتصاد – شیراز- محمد صداقت: برداشت گندم از جنوب تا شمال استان فارس از ۵ فروردین آغاز شد و تا اواخر شهریور ادامه دارد. مدیرعامل سازمان غله و خدمات بازرگانی منطقه ۳ جنوب کشور گفت: خرید تضمینی گندم از گندمکاران فارس از بدو برداشت این محصول انجام می‌گیرد و دولت گندم معمولی را از قرار هر کیلوگرم ۴ هزار تومان و گندم دوروم را از قرار هر کیلوگرم ۴ هزار و ۲۰۰ تومان مصوب خریداری می‌کند و به سیلو‌ها و انبارهای کارخانه‌های آرد‌سازی تحویل می‌دهد. جباری افزود: با همکاری تعاون روستایی و بانک عامل(کشاورزی) کشاورزان گندم را در نزدیک‌ترین محل به مراکز خرید تحویل و حواله پول به بانک کشاورزی دریافت می‌کنند. وی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۹۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود، این درحالی است که به علت بارندگی کم، برداشت گندم نیز تا ۵۰ درصد کاهش خواهد داشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر