آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۷۷

 • اجرای ۲۵ کیلومتر خط کشی گرم ترافیکی در محور سوادکوه

  دنیای‌اقتصاد - ساری-رقیه سامع: سرپرست اداره راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای شهرستان سوادکوه از اجرای عملیات ۲۵ کیلومتر خط‌کشی گرم در محور سوادکوه خبر داد و گفت: این اقدام با هدف تامین و افزایش ایمنی و تسهیل در رفت و آمد به اجرا در آمد. کوروش روشن با اعلام این خبر افزود: این اداره برای افزایش ایمنی محور، هدایت وسایل نقلیه و آگاهی دادن به کاربران راه به خصوص در زمان مه‌گیر بودن مناطق کوهستانی در شب با دید محدود، تفکیک باندهای رفت و برگشت در نقاط بدون جداکننده وسط و کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی عملیات اجرای خط‌کشی را در محور سوادکوه در دستور کار خود قرار داد. وی اظهار کرد: از این رو اجرای عملیات خط کشی گرم محور یاد شده به طول ۲۵ کیلومتر ( محدوده هفت تن تا پل سفید ) و با صرف اعتبار ۲ میلیارد تومان به اجرا در آمد. روشن در ادامه به اقدامات ایمن‌سازی این اداره در محورهای تحت پوشش خود اشاره و تصریح کرد: اقدامات گسترده خط‌کشی، تامین روشنایی و رفع خاموشی، لکه‌گیری آسفالت، پاکسازی و زیباسازی حریم راه‌ها، شانه‌سازی، آشکارسازی نقاط پرحادثه، نصب انواع علائم اخطاری قوس و نصب گاردریل، ساماندهی و افزایش اثر بخشی علائم در طول محورها تنها بخشی از اقدامات ایمن‌سازی این اداره در چند ماه اخیر بود.
 • افتتاح طرح ساماندهی امور حمل‌ونقل در بندر شهیدرجایی

  دنیای اقتصاد - بندرعباس - اسماعیل خاشعی: بهره‌برداری از طرح ساماندهی امور حمل‌ونقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور با هدف ایجاد شفافیت و توزیع عادلانه بار، در بندر شهید رجایی آغاز شد. غلامحسین دغاغله، مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با حضور در پایانه شهید رجایی، ضمن بازدید از فرآیند اجرای طرح یاد شده، راهکارهای لازم را برای بهره‌برداری بهینه از این طرح ارائه کرد. وی با اعلام اینکه توزیع عادلانه بار در بنادر یکی از مطالبات اصلی رانندگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای کالا است، افزود: این طرح به‌طور کامل الکترونیک بوده و به منظور ایجاد شفافیت و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور با توافق‌های انجام شده میان سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور و سازمان بنادر و دریانوردی اجرایی شده است. وی اضافه کرد: طبق این توافق، ورود کامیون‌ها برای حمل کالای بین شهری به بندر شهید رجایی و بندرعباس تنها منوط به ارائه مستندات و مدارک شامل مجوز سالن اعلام بار و حواله بارگیری پایانه بار بندرعباس است.
 • اعطای تسهیلات ۵ میلیارد ریالی به پژوهشگران فارس

  دنیای‌اقتصاد - شیراز - محمد صداقت: استاندار فارس در مراسم تجلیل از ۵۰ پژوهشگر دانشگاهی و بخش‌خصوصی که در مسیر توسعه علمی و فناوری این استان فعال هستند، از اعطای تسهیلات ۵ میلیارد ریالی به پژوهشگران خبر داد. عنایت‌الله رحیمی با اعلام این خبر، حمایت از پژوهشگران را مهم‌ترین راه برون رفت از مشکلات محققان دانست و گفت: با تشکیل صندوق حمایت، نسبت به اشتغال‌زایی و کاربردی کردن پژوهش‌ها اقدام عملی صورت گرفته است.
 • ارسال محموله صادراتی ماشین‌سازی تبریز به ارمنستان

  دنیای‌اقتصاد - تبریز - سیما نیک‌رفتار: سرپرست شرکت ماشین‌سازی تبریز از ارسال محموله صادراتی این شرکت به ارمنستان به‌عنوان هشتمین محموله صادراتی در سال‌جاری خبر داد. ناصر فرج‌زاده گفت: این محموله شامل انواع ماشین تراش TN۷۱ سه متری و چهار متری است. وی ارزش این محموله را ۶۷ هزار و ۴۰۰ دلار اعلام و خاطرنشان کرد: دومین محموله صادراتی این شرکت است که در سال‌جاری به ارمنستان صادر می‌شود. نخستین محموله صادراتی شرکت ماشین‌سازی تبریز شامل ۶ دستگاه انواع ماشین تراش یونیورسال به ارزش ۸۸ هزار و ۳۰۰ دلار در آبان امسال به ارمنستان صادر شد.

بیشتر