خودکفایی  با بهره برداری از بزرگترین واحد تولید افزودنی های پیشرفته پتروشیمی

 مدیر عامل شرکت فن آوران شیمی با اشاره به ساخت واحد جدید تولید افزودنی های پتروشیمی گفت: این پروژه در شهرک صنعتی شمس آباد در حال ساخت است و با بهره برداری این واحد از واردات استئارات ها(کلسیم،روی،منیزیم و ...)  برای صنایع بالا دست و تکمیلی بی نیاز خواهیم شد.

علی حسن پور اظهار داشت: میزان مصرف استئارات های فلزی صنایع کشور حدود ۸ هزار تن است، که با ظرفیت حقیقی تولید فاز اول این واحد که سالیانه بالغ بر ۱۰ هزار تن می باشد، امیدوار هستیم به طور کامل از واردات این مواد و خروج ارز جلوگیری کنیم.

وی افزود: پتروشیمی یکی از مهم‌ترین صنایع کشور است که با دارا بودن سهم ۳۰ درصدی از ارزش کل صادرات کشور، بیشترین صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است، که البته با توجه به مشکلات فراوان در مسیر رشد و بالندگی این صنعت، لازم است بخش خصوصی در بومی‌سازی مواد افزودنی تخصصی موردنیاز پتروشیمی‌ها گام بردارد.

حسن پور در ادامه گفت: اگرچه استئارات های تولیدشده در واحد شهرک شکوهیه قم فن آوران شیمی گواهی های بهداشتی USP و تطبیق با استاندارد را کسب و از لحاظ کیفی پاسخگوی پتروشیمی ها و صنعت پلیمر بوده، ولی ظرفیت تأمین نیاز کامل آن‌ها را نداشتیم که با راه‌اندازی واحد جدید و افزایش ۱۰ برابری تولیدات آمادگی آن را داریم تا نیاز صنایع را به این مواد مرتفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت فن‌آوران شیمی به معنای واقعی و در مقیاس صنعتی دانش بنیان است، افزود: چرا باید اعتبارمان را از خارج بگیریم و بگوییم دستگاه یا فرمولمان تحت لیسانس فلان کشور است؟

به کارگیری نیروهای جوان متخصص و تحصیل‌کرده و سرمایه گذاری مستمر در بخش تحقیق و توسعه، شرکت را در جایگاهی قرار داد تا تمامی مراحل محاسبه و طراحی خطوط تولید، فرآیندها و فرمولاسیون، مهندسی واحد و ساخت تجهیزات و راکتورها، را توسط مهندسین داخلی شرکت به انجام برسانیم، به‌گونه‌ای که ما می‌توانیم لایسنس تولید این محصول را به متقاضیان ارائه کنیم.

فناوران شیمی2

مدیرعامل شرکت فن آوران شیمی با اشاره به سوابق تأمین افزودنی‌های تخصصی از کشورهای اروپایی توسط پتروشیمی‌ها اظهار داشت: هدف تأسیس شرکت فن‌آوران شیمی تولید استئاراتی مناسب برای استفاده در واحدهای پلیمری صنایع پتروشیمی کشور و قابل‌ رقابت با برندهای معتبر اروپایی بوده است. خوشبختانه پس از تحقیقات متمرکز بر روی این پروژه به محصولی با کیفیت موردنظر رسیدیم که نه تنها آنالیزی قابل رقابت با برندهای اروپایی دارد که از لحاظ بهداشتی با استاندارد دارویی آمریکا و اروپا مطابقت می‌کند. همچنین زیرساخت‌های لازم برای تولید انبوه با تضمین کیفیت را ایجاد کرده‌ایم تا مشتریان درزمینه ثبات کیفیت اطمینان خاطر داشته باشند.

فناوران شیمی3

وی ابراز امیدواری کرد که با بهره‌برداری از واحد دوم فن‌آوران شیمی در شهرک شمس‌آباد در سه ماه آینده و تعامل و مشارکت فعال با پتروشیمی‌ها، وابستگی به واردات استئارات های فلزی به طور کامل قطع می‌گردد. به گفته حسن پور مشارکت ها در چنین سطحی باعث دلگرمی دانشمندان و محققان کشور می‌شود تا به خودباوری رسیده و موفقیت‌های به‌دست‌آمده در ابعاد آزمایشگاهی و تحقیقاتی را به عرصه صنعت بیاورند.

فناوران شیمی4

لازم به ذکر است که شرکت فن‌آوران شیمی  تولیدکننده استئارات کلسیم، استئارات روی و استئارات منیزیم است، که به‌عنوان افزودنی در صنعت پتروشیمی و پلیمر کاربرد دارد.

تلفن: 02166565700

وبسایت : www.fanchem.ir

 

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.