وی اظهار کرد: عضویت اعضای جدید در حاشیه بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) که از ۱۸ تا ۲۲ شهریور در شهر سن‌پترزبورگ روسیه برگزار شده بود، به تصویب نهایی رسید. رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با تایید منطقه آزاد ارس در سازمان جهانی جهانگردی تعداد اعضای ایرانی این سازمان به ۱۸ عضو افزایش یافت. نریمان ادامه داد: عضویت در سازمان جهانی جهانگردی امکان استفاده از آخرین دستاوردهای علمی بخش خصوصی و دولتی سایر کشورها در حوزه‌های مختلف مانند برنامه‌ریزی، بازاریابی، آموزش و تبلیغات را فراهم می‌کند. وی تبادل آمار گردشگران کشورهای عضو، بهره مندی از کلیه کمک‌های فنی و مشورتی سازمان، استفاده از پلت‌فرم بین‌المللی برای ایجاد تعامل با بخش‌های دولتی و خصوصی دست‌اندرکاران صنعت گردشگری سراسر جهان، دسترسی به کتابخانه الکترونیکی سازمان و تبادل تجربیات موفق کلیه اعضا را از دیگر مزایای عضویت در این سازمان اعلام کرد.

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه سازمان جهانی جهانگردی بهترین سازمان بین‌المللی مرتبط با سفر و گردشگری است، گفت: این سازمان از آژانس‌های رسمی سازمان ملل متحد برای توسعه گردشگری در سراسر جهان فعالیت می‌کند و هر سال گزارشی از تحقیقات و آمارهای خود را منتشر می‌کند. نریمان با بیان اینکه سازمان جهانی جهانگردی نقش مرکزی و مهمی در بهبود وضعیت تعهد و امکانات کشورهای در حال توسعه در زمینه گردشگری دارد، یادآوری کرد: اعضای این سازمان شامل ۱۵۷ کشور به عنوان اعضای اصلی، ۶ عضو پیوسته و حدود ۵۰۰ عضو وابسته از بخش‌های خصوصی، موسسه‌های آموزشی، مقام‌های محلی و انجمن‌های گردشگری است و حضور ارس در بین این اعضای برگزیده باعث افتخار است.

علاوه‌بر منطقه آزاد ارس، منطقه آزاد قشم، شرکت اراضی عباس‌آباد، مجموعه تفریحی – ورزشی تله کابین توچال و دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مانا سیر پردیس ایرانیان نیز در مجمع اخیر به عضویت سازمان جهانی جهانگردی درآمدند. منطقه آزاد ارس با ۵۱ هزار هکتار وسعت شامل بخش‌هایی از ۲ شهرستان جلفا و خداآفرین در شمالغرب ایران است که در نقطه صفر مرزی و در مجاورت با کشور ارمنستان، جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است و دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی گردشگری است.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند