تمام وسایل نقلیه بلاتکلیف در کردستان تا پایان سال جاری تعیین تکلیف شود

دنیای اقتصاد-کردستان: حجت الاسلام سید حسین حسینی صبح امروز چهارشنبه در جلسه مشترک با شورای معاونین و روسای دادگستری و دادستانهای حوزه های قضایی تابعه استان در سنندج افزود: ورود صلح یاران، ریش سفیدان و معتمدین در اختلافات در سطح جامعه، سبب کاهش مراجعات به دادگستری می شود.

وی ادامه داد: مدیران، قضات و کارکنان دادگستری استان کردستان نیز به صورت جدی باید به دنبال تقویت فرهنگ صلح و سازش و حفظ روحیه اخوت و برادری در جامعه باشند.

رییس کل دادگستری کردستان ضمن تاکید بر پیگیری و اجرای مصوبات بازدید از حوزه های قضایی استان، اظهار داشت : نظارت روسای دادگستری و دادستانهای استان بر اقدامات ضابطین قضایی و همچنین نظارت بر جلب های صادره و قرارهای تامین متناسب توسط قضات بسیار ضروری است و با توجه به تاکیدات ریاست محترم قوه قضاییه در جلب های صادره باید حقوق شهروندی رعایت شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی افزود: با توجه به کمبود شدید قاضی بومی در استان کردستان و در پی سفر ریاست معظم قوه قضاییه به استان در اردیبهشت ماه سال جاری، با جدیت پیگیر اجرایی شدن دستور ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر جذب اختصاصی قضات برای استان هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ مشورت علمی توسط قضات درصدور احکام تاکید کرد و افزود : قضات باید در احکام صادره در پرونده ها به ادله و محتویات پرونده ها با دقت توجه کنند.

حجت الاسلام حسینی افزود: با توجه به عدم رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه در جاده جدید سنندج به مریوان علی رغم تذکرات مکرر، برای مدیران مربوطه در این خصوص پرونده قضایی ترک فعل تشکیل می شود.

رییس کل دادگستری کردستان با اشاره به بعضی از عوامل اطاله دادرسی، دستورات و تاکیدات لازم را در جهت رفع این مشکلات و برطرف نمودن عوامل اطاله دادرسی در راستای کاهش متوسط زمان رسیدگی به پرونده های قضایی را صادر کرد.

وی ایام فاطمیه و شهادت حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) را به تمامی مسلمین تسلیت گفت و ضمن تقدیر از تلاشهای مدیران و کارکنان دستگاه قضایی استان، اظهار داشت : تا پایان سال جاری باید برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۲ برای استانها در دادگستری استان بصورت صحیح و کامل اجرایی شود.

در ادامه این جلسه معاونین رئیس کل دادگستری استان و روسای دادگستری و دادستانهای استان در خصوص مسایل و مشکلات حوزه های قضایی تابعه استان بحث و تبادل نظر کردند و مصوباتی در این خصوص به تصویب رئیس کل دادگستری استان کردستان رسید.