مهدی طارمی: هیچ بحثی وجود ندارد که مهدی طارمی یکی از برترین بازیکنان حال حاضر فوتبال ایران است. همه توصیفات در مورد او تکراری است. مهاجم بوشهری فصل گذشته در پورتو کولاک کرد و موفق شد طی ۳۴ بازی لیگی ۱۶ گل برای این تیم بزند. مهدی ۱۱ پاس گل هم فرستاد تا کیفیت منحصر به فردش را نشان بدهد. او فصل را با نیمکت‌نشینی شروع کرد، وگرنه شانس مسلم آقای گلی بود. حالا اما سرجیو کونسیسائو، سرمربی تیم بدون تکرار اشتباه فصل گذشته طارمی را از ابتدا به میدان خواهد فرستاد و این بهترین فرصت است تا او بختش را برای آقای گلی بیازماید.

سردار آزمون: در مورد کیفیت و توانایی‌های او هم هیچ بحثی وجود ندارد. سردار سه فصل پیاپی با زنیت سن‌پترزبورگ قهرمان لیگ روسیه شده و آمار و عملکردش سال به سال بهبود یافته است. آزمون فصل اول ۱۲ بازی کرد و ۹ گل به ثمر رساند، فصل دوم در ۲۸ بازی ۱۷ گل زد و فصل سوم هم در ۲۴ بازی موفق به زدن ۱۹ گل شد. آزمون در همین اولین هفته از فصل چهارم حضورش در زنیت، در بازی نخست لیگ روسیه موفق شد در جریان برتری ۳بر‌یک زنیت برابر «خیمکی» اولین گل فصلش را به ثمر برساند. البته به طور جدی این احتمال وجود دارد که سردار به زودی به یک تیم بزرگ‌تر ترانسفر شود. در این صورت امیدواریم او هر کجا می‌رود بخت بازی کردن پیدا کند و موتور گلزنی‌اش با همین شتاب کار کند.

علیرضا جهانبخش: خب؛ حالا دیگر زمان فراموش کردن برایتون است. تمام اخبار ناامیدکننده مربوط به سه سال گذشته را دور بریزید و از حالا منتظر همان علی جهانبخشی باشید که در هلند آتش می‌سوزاند. مهاجم ملی‌پوشان کشورمان در حالی به فاینورد روتردام پیوسته که سه فصل درخشان و به یادماندنی در آلکمار داشت. او سال ۲۰۱۵ در ۲۳ بازی سه گل برای این تیم زد، سال ۲۰۱۶ طی ۳۰ بازی ۱۱ گل به ثمر رساند و نهایتا در اوج روند رو به رشدش، در فصل ۱۸-۲۰۱۷ توانست در ۳۳ بازی لیگ هلند، ۲۱ گل به ثمر برساند، آقای گل این کشور شود و تازه ۱۲ پاس گل هم بدهد. همین آمار خیره‌کننده بود که برایتون را راضی کرد ۱۷ میلیون پوند برای جذب جهانبخش هزینه کند. حالا اما علیرضا به این لیگ خوش‌یمن برگشته و امیدواریم او هم به کورس ایرانیان مشتری کفش طلا در اروپا اضافه شود.

کریم انصاری‌فرد: دیگر مهاجم تیم ملی کشورمان که احتمالا به زودی در آ.ا.ک آتن پذیرای احسان حاج‌صفی خواهد بود، فصل گذشته طی ۳۴ بازی لیگی ۱۳ گل برای این تیم به ثمر رساند و در شمار برترین گلزنان فصل فوتبال یونان بود. کریم تصمیم گرفته یک سال دیگر به حضورش در این تیم ادامه بدهد و حالا امیدواریم با استفاده از تجربیات قبلی، آمار بهتری هم از خود به جا بگذارد.

سایرین: هنوز سرنوشت کاوه رضایی در شارلروا مشخص نیست. او به صورت قرضی در این تیم توپ می‌زده و به بروژ متعهد است. کاوه در این سال‌ها آمار گلزنی مناسبی داشته و اگر در موقعیت مناسب قرار بگیرد، حتما توانایی تکرار درخشش را خواهد داشت. شهاب زاهدی و اللهیار صیادمنش فعلا زوج خط حمله زوریا لوهانسک اوکراین را تشکیل می‌دهند. هر دو فصل خوبی را پشت سر گذاشتند و امیدواریم امسال بهتر شوند. رضا قوچان‌نژاد اما از زووله هلند جدا شد و باید صبر کرد و دید راهی کدام تیم می‌شود. پارسال علی علیپور را هم در ماریتیمو پرتغال داشتیم که فقط دو گل زد، اما شاید امسال شرایط برایش تغییر کند. جدایی مهدی قائدی از استقلال در پایان این فصل هم قطعی شده و امیدواریم اگر این اتفاق رخ می‌دهد، انتخاب او یک تیم اروپایی باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند