وی همچنین ضمن بررسی آخرین وضعیت طرح‌‌‌های اولویت‌‌‌دار این مناطق که برای گذر از اوج مصرف برق ١٤٠٣ برنامه‌‌‌ریزی شده است، گفت: در مدار قرار گرفتن این طرح‌‌‌ها می‌تواند صنعت برق را در تابستان امسال کمک کند. در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شبکه برق کشور، گلوگاه‌‌‌های اصلی شبکه انتقال، فوق توزیع و توزیع در حیطه برق منطقه‌‌‌ای تهران و استان‌‌‌های البرز و قم مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص تامین تجهیزات موردنیاز پست‌‌‌های در حال احداث نیز تصمیم‌گیری شد. در بخش دیگری از این نشست وضعیت پیشرفت طرح‌‌‌های اولویت‌‌‌دار خط و پست انتقال مطابق ١٨٠ برنامه عملیاتی وزارت نیرو برای عبور بی‌‌‌دغدغه از اوج بار تابستان امسال با جزئیات فنی مورد بررسی قرار گرفت که با ارائه تدابیر لازم در جهت رفع چالش‌‌‌ها و پیشبرد هر‌چه سریع‌تر طرح‌‌‌ها از سوی مدیرعامل شرکت توانیر همراه بود.

بر اساس گزارش ارائه‌شده توسط شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در این نشست اوج بار سال گذشته برق منطقه‌‌‌ای تهران ١٢٥٠٠ مگاوات بود که انتظار می‌رود امسال به بیش از ١٣٤٥٠ مگاوات افزایش یابد که مستلزم تقویت برنامه‌‌‌های مدیریت مصرف برق از ١٥٠٠ مگاوات سال قبل به حدود ‌هزار و ٨٠٠ مگاوات در سال‌جاری در سطح سه استان است. تاکید بر آمادگی اجرای ذخیره عملیاتی تا مهر ماه، همچنین لزوم رعایت سلسله مراتب و فرامین عملیات مدیریت بار و انرژی از دیسپاچینگ ملی تا دیسپاچینگ‌‌‌های منطقه‌‌‌ای و توزیع از دیگر نکات مورد تاکید در این نشست بود. در ادامه مدیرعامل برق منطقه‌‌‌ای تهران گزارشی از آمادگی چهار واحد تحت تعمیر نیروگاه سیاه‌بیشه و اقدامات انجام شده در این خصوص ارائه داد.

بر اساس این گزارش اوج بار برق منطقه‌‌‌ای تهران طی سه هفته گذشته به ٤٤‌هزار مگاوات رسید و روند افزایش به بیش از ٥٠‌هزار مگاوات از هفته آینده مورد انتظار است و این سه استان ٢٥ هفته دشوار را پیش‌رو دارند که مستلزم اجرای دقیق و کامل دستورالعمل‌‌‌های ابلاغی وزارت نیرو در حوزه صنایع بزرگ کشور، بخش کشاورزی، ادارات، شهرک‌های صنعتی و صنایع متوسط است و اجرای دقیق برنامه‌‌‌های ابلاغی مدیریت مصرف برق از جایگاه ویژه‌ای در عبور بی‌‌‌دغدغه از تابستان برخوردار است.