فاطمه کاهی با اشاره به آتش‌سوزی سه مخزن سوخت در گمرک ابو نصر فراهی در مرز ایران و افغانستان اظهار کرد: تا آنجا که اطلاع داریم هیچ کدام از تاسیسات ایران آسیب ندیده است.

حوالی ساعت ۱۱ صبح دیروز، سه مخزن سوخت در گمرک ابونصر فراهی افغانستان طعمه حریق شد و از دقایق ابتدایی گمرک و دستگاه‌های مستقر در مرز ماهیرود ایران با بازکردن درب‌های ورودی و پذیرش کامیون‌ها از سمت افغانستان و ارسال چهار خودروی آتش‌نشانی به محل آتش‌سوزی، برای مهار آتش‌سوزی و ممانعت از گسترش حریق به کمک افغانستان آمده است.

کامیون‌های محوطه گمرکی ماهیرود ایران هم، به سرعت تخلیه و به سمت مناطق دورتر هدایت شدند و همزمان، با باز شدن درب‌های مرزی، کامیون‌های مستقر در افغانستان نیز به سمت ماهیرود هدایت شدند.

لطیفی، سخنگوی گمرک ایران در این باره گفت: هر کدام از این مخازن ۱۲۰هزار لیتر گنجایش سوخت دارند و تاکنون سه مخزن دچار حریق شده که با اعزام چهار تیم آتش‌نشانی از سمت کشورمان به گمرک ابو نصر افغانستان در مرحله اول جلوگیری از گسترش آتش و سپس اطفای کامل حریق در دستور کار قرار دارد. به گفته وی جابه‌جایی کالاهای کشورمان به افغانستان به‌صورت ترانشیپ منت است و با جابه‌جایی کالا در گمرکات مرزی، کامیون‌های طرف مقابل برای ارسال کالا به مقاصد نهایی در افغانستان مبادرت می‌ورزند و درخصوص سوخت نیز کالا در مخازن تخلیه و سپس در تانکرهای سوخت بارگیری می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند