آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۸۲۶

 • چرا اروپا ماشه را فعال کرد؟

  دنیای‌اقتصاد: شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج‌تاون واشنگتن در گفت‌وگویی با اشاره به اقدامات اروپا برای راضی نگه داشتن دونالد ترامپ و همزمان حفظ برجام گفت که اروپایی‌ها نمی‌توانند تا همیشه به این صورت بمانند و اروپا باید تصمیم بگیرد آیا واقعا می‌خواهد برجام حفظ شود؟
 • تصویر اقتصاد در ابتدای زمستان

  دنیای اقتصاد: نتایج چهار دوره شامخ (شاخص مدیران خرید) کل اقتصاد نشان‌دهنده تعمیق رکود در کل اقتصاد است؛ اطلاعات مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق بازرگانی ایران نشان می‌دهد شامخ دی‌ماه برای کل اقتصاد ۲۶/ ۴۴ واحد محاسبه شده است این رقم برای آذرماه ۲۲/ ۴۸ ثبت شده بود که با این شرایط می‌توان گفت شاخص کل اقتصاد در دی ماه ۹۶/ ۳ واحد افت داشته است.
 • احتمال کاهش تقاضای طلای چین

  دنیای اقتصاد: طلا در بازار جهانی در روز چهارشنبه تقریبا روز آرامی را پشت سر گذاشت. فلز زرد با ۰۷/ ۰ درصد کاهش ارزش به قیمت ۱۵۶۶ دلار رسید. شاید سر نخ بلاتکلیفی طلا را بتوان توسط اطلاعات جدیدی که از ویروس کرونا به بازار مخابره شده است، جست‌وجو کرد. یکی از مسوولان ارشد بهداشتی در چین اعلام کرده است، احتمالا اپیدمی ویروس کرونا تا ماه آوریل- مصادف با فروردین - به پایان برسد؛ موضوعی که تا حدودی می‌تواند نا اطمینانی‌ها را کاهش دهد. ولی هنوز پرسش‌های زیادی در مورد میزان عواقب اقتصادی این ویروس بر اقتصاد جهان وجود دارد. آخرین آمار تعداد مبتلایان روزانه نیز نشان می‌دهد، که مقدار افزایش روزانه به کمترین مقدار از ۳۱ ژانویه رسیده است، اما تعداد کشته‌شدگان به بیش از ۱۱۰۰ نفر افزایش یافته است.
 • توفان بازار خودرو فروکش کرد

  دنیای اقتصاد: بازار خودرو که طی یکی، دو هفته گذشته با توفان رشد قیمت مواجه شده بود، این هفته کمی آرام گرفت و منحنی قیمت‌ها نزولی شد. این روند نزولی البته در حالی است که قیمت‌ها در مقایسه با دوران پیش از این توفان، هنوز هم بالا مانده‌اند.
 • قدرت‌نمایی پیرمرد سوسیالیست

  دنیای‌اقتصاد: سناتور برنی سندرز از ورمونت با اختلاف اندکی توانست انتخابات مقدماتی در ایالت نیوهمپشایر را پیروز شود و جایگاه چپ‌ها را تثبیت کند و به دو رقیب میانه‌روی خود نشان دهد که وی یک رقیب سرسخت بوده و توانسته است برای دو هفته پیاپی در دو ایالت قدرت‌نمایی کند. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، سندرز با شمارش ۹۰ درصد آرا توانسته با ۲۶ درصد بالاتر از بوتیجج قرار گیرد و نکته مهم در این رای‌گیری این است که آرای بوتیجج، به‌عنوان یک نامزد میانه‌رو با آرای هم‌طیفی خود ایمی کلوبوچر سرشکن شده است.
 • یک داستان تکراری در اختتامیه فجر

  دنیای‌اقتصاد: جشنواره فجر همچون بسیاری دیگر از دوره‌هایش اختتامیه پرماجرایی داشت. همه کسانی که در طول برگزاری، حاشیه‌های این جشنواره را رقم زدند، در این مراسم غایب بودند تا این بار داوران با انتخاب‌های همیشه حاشیه‌ساز و برندگان سیمرغ با سخنرانی‌های کوتاه بعد از جایزه‌شان حواشی اختتامیه را رقم بزنند. این مراسم سه‌شنبه شب در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
 • کنترل فساد با فناوری‎های دیجیتالی

  دنیای اقتصاد: هوش مصنوعی امروزه روی کسب‎وکار افراد، دولت‌ها و بخش خصوصی تاثیرات عمیقی گذاشته است. برای مثال می‎توان از نرم‌افزارهایی همانند گوگل‌مپ، ویز و تجارب متفاوت خرید از فروشگاه‎های آنلاین آمازون یا علی‌بابا نام برد. بر اساس نتایج پژوهشی که در ژوئن ۲۰۱۷ توسط PWC (یک شرکت چندملیتی معتبر در زمینه ارائه خدمات حرفه‌ای شبکه‌ای که دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد) انجام شده، هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ حدود ۷/ ۱۵هزار میلیارد دلار در اقتصاد جهانی سهم خواهد داشت. همچنین سهم هوش مصنوعی در تولید ناخالص داخلی اقتصادهای محلی تا سال ۲۰۳۰ به ۲۶درصد افزایش خواهد یافت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر