آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۹۱۸

 • نبض متفاوت مسکن در سایر شهرها

  دنیای اقتصاد: اعلام آمار رسمی تحولات قیمت مسکن در شهر تهران در آخرین ماه از فصل بهار از تغییر رتبه بازدهی بازارهای اقتصادی در سه ماه اول سال جاری خبر می‌دهد.
 • جزئیات تغییر محاسبه شاخص آلودگی هوا

  معاون فنی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن توضیح تغییرات محاسبه شاخص آلاینده‌های هوا گفت: در حال حاضر محاسبه شاخص کیفیت هوا سختگیرانه‌تر شده است و ممکن است به این دلیل، برخی آلاینده‌ها به نسبت روزهای مشابه سال‌های قبل در شرایط ناسالم یا ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرند.
 • حال و هوای بازار مسکن در هفته نخست تابستان

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک در برخی مناطق پایتخت عنوان می‌کنند: حجم فایل‌های عرضه شده به بنگاه‌های املاک نسبت به دو هفته گذشته اندکی با افزایش مواجه شده است.
 • مجمع تشخیص آخرین امید شهرداری ها

  امیرحسین معصومی‌فر کارشناس ارشد مدیریت شهری
  بر هیچ کارشناس حوزه شهری پوشیده نیست که از اوایل دهه هفتاد و زمانی که دولت مرکزی تصمیم گرفت در راستای عدم تمرکز و تفویض وظایف غیرحاکمیتی به مدیریت محلی، خرج شهرداری‌ها را از سبد منابع عمومی بودجه کل کشور خارج کند، تحقق منابع مالی پایدار برای مدیریت امور شهرها به یکی از اصلی ترین مسائل شهرداری‌ها بدل شد. شوک ناشی از قطع منابع مالی شهرداری‌ها از منابع بودجه عمومی کشور موجب شد تا فروش زمین و هوای شهر با دریافت انواع و اقسامی از عوارضِ با ضابطه و بی ضابطه به‌عنوان سهل الوصول ترین راهکار حل مساله منابع مالی شهرداری‌ها مورد توجه نهاد مدیریت شهری در سراسر کشور قرار گیرد. فراگیر شدن این راهکار که علنا هزینه‌های اداره شهر را از راه فروشِ آن تامین می‌کرد، موجب شد مسائلی بر زیست پذیری شهرها عارض شود که ترافیک، آلودگی هوا و آسیب‌های اجتماعی از مهم ترین مصادیق آن به ویژه در کلان‌شهرهاست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر