آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۳۵

 • پرریسک‌ترین معامله ملکی

  دنیای اقتصاد: خرید آپارتمان‌های تازه‌ساز «فاقد پایان‌ کار»، پر ریسک‌ترین معامله ملکی محسوب می‌شود که دست‌کم دو زیان بزرگ برای خریداران به همراه دارد. بی‌توجهی نهادهای مسوول کنترل و بازرسی ساخت‌و‌سازهای مسکونی نسبت به کار و رفتار بسازوبفروش‌ها باعث شده دسته‌ای از سازنده‌ها بدون آنکه گواهی بهره‌برداری ساختمان احداث شده را از شهرداری دریافت کنند، واحدها را با بدهی سنگین به شهرداری و همچنین نواقص تجهیزات، روانه بازار کنند. خرید این آپارتمان‌ها، باعث انتقال طلب شهرداری بابت هزینه‌های صدور پایان‌کار از سازنده به خریدار می‌شود.
 • آپارتمان‌های مناسب تقاضا در بازار مسکن اسفند

  دنیای اقتصاد: عرضه آپارتمان‌های کوچک‌متراژ در مناطق مصرفی شهر تهران در بازار مسکن شب عید رونق گرفته است، اما عمده این املاک میانسال و سالخورده هستند.
 • تخصیص ۶۵ درصدی بودجه حمایتی دولت از شهرداری‌ها

  معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از صدور تعهد دولت برای پرداخت ۵۰ درصد از اصل و سود اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ شهرداری‌ها توسط سازمان برنامه و بودجه خبر داد.
 • بودجه ۳۱ هزار میلیاردی برای تهران ۹۹

  پارلمان محلی پایتخت سقف بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال آینده را از ۳۰ هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان به ۳۱ هزار و ۳۳۲ میلیارد تومان افزایش داد. اعضای شورای شهر تهران با پیش‌بینی افزایش نرخ تورم عمومی کشور در سال آینده و به دنبال رشد هزینه‌های اداره پایتخت این تصمیم را اخذ کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر