آرشیو روزنامه شماره ۴۸۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۱۳

 • قمار سفته‌بازها در بازار ملک

  دنیای اقتصاد: معاملات خرید مسکن در تهران ماه گذشته ۱۳ درصد نسبت به آذر افزایش پیدا کرد و تعداد آپارتمان‌های فروخته شده به مرز ۱۰ هزار واحد نزدیک شد. این رشد فروش روی سطح قیمت مسکن تاثیر افزایشی داشت؛ به‌طوری‌که متوسط قیمت در همین فاصله رشد ۳ درصد را تجربه کرد. هر چند خریدهای مصرفی شب عید شروع شده، اما تحقیقات میدانی، عامل مشترک رشد معاملات و قیمت مسکن را بازگشت سفته‌بازها معرفی می‌کند. این نوع معاملات ملک با توجه به دوره پساجهش، پرریسک ارزیابی می‌شود.
 • مشکل بازار اجاره‌بها در منطقه شمالی تهران

  دنیای اقتصاد: واسطه‌های ملکی معتقدند عدم تناسب میان عرضه و تقاضا از دو جنبه در بازار اجاره آپارتمان در منطقه یک پایتخت سبب شده این بازار به عمیق‌ترین شکل ممکن دچار رکود شود.
 • وعده بی‌سرانجام درباره «وام مستاجران»

  دنیای اقتصاد: بیش از ۷ ماه از زمانی که وعده پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران از سوی گروهی از دولتمردان مطرح شد، می‌گذرد و هنوز اخبار رسمی از سقف این وام و شرایط پرداخت آن منتشر نشده است.
 • یک ایستگاه جدید از خط شش مترو افتتاح می‌شود

  مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: ایستگاه مترو کیان‌شهر در خط ۶ مترو تهران به‌زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.
 • تغییر رویکرد برنامه‌ریزی در محلات پایتخت

  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از اجرای نقشه جدید برنامه‌ریزی برای شهر تهران با محوریت محله خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، محمدسالاری رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه تهیه سند توسعه محلات اتفاق بسیار مهمی است، گفت: تجربه اداره شهر تهران طی سال‌های گذشته نشان می‌دهد با توجه به گستردگی این شهر نمی‌توان پایتخت را با یک نسخه طرح تفصیلی اداره کرد، چراکه شرایط هر منطقه و هر محله متفاوت است و تصمیم‌گیری‌ها باید متناسب با همان محله باشد.

بیشتر