آرشیو روزنامه شماره ۴۷۵۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۷۵۹

 • رفت و برگشت ترافیک در تهران

  دنیای اقتصاد: پایش نقشه‌های ترافیکی طی هشت روز سپری شده از ابتدای هفته گذشته تا دیروز حکایت از وقوع یک «رفت و برگشت ترافیکی» در تهران دارد. «ترافیک» در اغلب شهرهای بزرگ به‌ویژه پایتخت، اولین موضوعی است که از تغییرات قیمت و نحوه عرضه بنزین تاثیر پذیرفته است و این اثر به دو شکل مختلف طی هشت روز گذشته از شنبه هفته قبل تا دیروز منعکس شد؛ به این ترتیب که در نیمه اول این ایام کاهش محسوس ترافیک ثبت شد و از نیمه دوم هفته گذشته تا زمان پیک ترافیک صبحگاهی دیروز، به تدریج شاهد برگشت ازدحام ترافیکی به معابر بودیم.
 • افزایش مسافر در خطوط اتوبوسرانی تهران

  مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: با افزایش نرخ بنزین خطوط اتوبوسرانی افزایش مسافر داشته به ویژه خط ۷و یک بی‌آر‌تی پر مسافرتر از گذشته شده است. پیمان سنندجی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در پاسخ به پرسشی درخصوص میزان افزایش مسافران اتوبوس در هفته‌ای که نرخ بنزین افزایش داشت، گفت: آمار دقیق در این رابطه طی یکی، دو هفته آینده به دست می‌آید اما براساس فعالیت‌های اجرایی و دیداری این افزایش مسافر را در تمامی خطوط اتوبوسرانی شاهد هستیم.
 • پاسخ واسطه‌های ملکی به پرسش بنزینی

  دنیای اقتصاد: طی یک هفته اخیر و به دنبال تغییرات افزایشی قیمت بنزین، گروهی از مراجعه‌کنندگان به بنگاه‌های ملکی از واسطه‌ها درباره اثر احتمالی این موضوع بر بازار مسکن سوال می‌کنند.
 • معلمان خانه‌دار می‌شوند

  مسوولان دو وزارتخانه راه وشهرسازی و آموزش و پرورش برای ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان تفاهم کردند. وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه تفاهم‌نامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکونی بین وزارت راه و وزارت آموزش و پرورش طی سه سال محقق می‌شود، گفت: فرهنگیانی که در طرح اقدام ملی ثبت‌نام کرده‌اند در اولویت صاحبخانه شدن موضوع تفاهم‌نامه دو وزارتخانه هستند. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهم‌نامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان که با حضور حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی به امضا رسید، گفت: با تلاش‌ها و فعالیت‌های سازنده وزیر آموزش و پرورش طرح خانه‌دار شدن فرهنگیان محقق می‌شود. اسلامی افزود: تفاهم‌نامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان در سه سال محقق می‌شود و فرهنگیان در برنامه‌ها و سیاست‌های دولت برای خانه‌دار شدن قرار دارند.
 • بازار مسکن در ادامه سال ٩٨

  افزایش قیمت بنزین، سیاست‌های پولی و ارزی بانک مرکزی، برنامه‌های دولت برای مسکن، مالیات‌های بخش مسکن، قدرت خرید خانوار، حجم خانه‌های خالی و... چه تاثیراتی بر بازار مسکن خواهند داشت؟ آیا قیمت مسکن باید در انتظار رکود چندساله باشد یا امکان رشد مجدد قیمت مسکن وجود دارد؟ سود ساخت‌و‌ساز مسکن کاهشی خواهد بود یا افزایشی؟ اشتباهات رایج سرمایه‌گذاران مسکن چیست؟ محتمل‌ترین روند برای بازار مسکن چیست؟ استراتژی مناسب بازار مسکن در شرایط کنونی چیست: بخریم، بفروشیم، بسازیم یا...؟ روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» برای پاسخ به سوالات فوق، کارگاه آموزشی تحلیل بازار مسکن را در روز ۷ آذر با حضور بهروز ملکی، تحلیلگر بازار مسکن برگزار می‌کند. شایان ذکر است این کارگاه، همراه با پرسش و پاسخ خواهد بود. متقاضیان ثبت‌نام در این دوره می‌توانند با تلفن‌های ۸۷۷۶۲۴۱۶ یا ۸۷۷۶۲۴۱۱ تماس بگیرند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر