آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۹۵

  • نقشه شهرداری برای اجاره‌نشینی

    دنیای اقتصاد: بساز و بفروش‌ها برای ساختن مسکن اجاره‌ای و عرضه حمایتی در بازار مستاجرهای پایتخت، آمادگی مشروط خود را به شهرداری اعلام کردند. مدیران شهرداری تهران بعد از پاسخ مثبت شهردار به رئیس‌جمهور برای ورود به حوزه مسکن اجاره‌ای، نقشه‌ای برای تشویق و تحریک به ساخت این نوع آپارتمان‌ها طراحی کرده‌اند. در این نقشه، «حذف اجبار به تامین پارکینگ» در بافت‌فرسوده و محله‌های نزدیک به ایستگاه مترو و همچنین «اجازه ساخت واحد‌های ۳۰ مترمربعی» مدنظر است تا ورود سازنده‌ها به بازار اجاره صرفه اقتصادی نسبی پیدا کند. کارشناسان نیز تزریق زمین‌های شهرداری به این بازار را خواستار شدند.
  • آپارتمان‌های ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی در تهران

    دنیای اقتصاد: سطوح فعلی قیمت مسکن در نواحی مختلف بازار به حدی رسیده که مدت‌هاست دیگر مقصد مناسبی برای سوداگری ملکی وجود ندارد، اما همچنان گروه اندکی از سرمایه‌گذاران به امید کسب سود در دراز مدت در حال جست‌وجو در این بازار متناسب با حجم سرمایه‌گذاری ریالی خود هستند.
  • فاصله تحقق درآمد تا پیشرفت پروژه‌ها در پایتخت

    عضو شورای شهر با ابراز خرسندی از تحقق ۹۱ درصدی درآمدهای شهرداری گفت: این اتفاق خوبی است اما مشکل اینجاست این درآمد به نسبت مطلوب، در شهر حس نمی‌شود و در پروژه‌های شهری پیشرفت محسوسی رخ نمی‌دهد.

بیشتر