آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۹۴

 • تکالیف دستگاه‌ها برای «بحران»

  دنیای اقتصاد: محدوده مسوولیت‌ها و وظایف دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی در زمان وقوع بحران در کشور مشخص شد. هفته گذشته حسن روحانی قانون جدید «مدیریت بحران کشور» را به وزیر کشور ابلاغ کرد. مطابق با این قانون هفت ماموریت اساسی به سه وزارتخانه کابینه دوازدهم در سه زمان قبل، حین و بعد از وقوع بحران تکلیف شده است.
 • ابلاغ قانون جدید مدیریت بحران کشور و چشم‌اندازهای آن

  علی بیت‌اللهی مدیر بخش خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  با ابلاغ قانون مدیریت بحران کشور (ابلاغیه ۶۸۷۳۹ مورخ ۴/ ۶/ ۱۳۹۸) از سوی رئیس‌جمهور محترم که پس از سیر مراحل قانونی (تصویب در صحن علنی مجلس با رای قاطع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و تایید شورای محترم نگهبان) می‌توان گفت که وارد دوره‌ای جدید در حوزه مدیریت بحران مخاطرات طبیعی در کشور پرمخاطره از نظر وقوع و رخداد سوانح طبیعی نظیر زلزله، سیل، فرونشست زمین، زمین لغزش، ریزگرد، خشکسالی و... شده‌ایم.
 • مشخصات فایل‌های حباب‌دار در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: همزمان با کاهش میانگین قیمت مسکن در شهر تهران و افت محسوس قیمت پیشنهادی تعداد قابل‌توجهی از فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن، برخی فایل‌ها همچنان به‌عنوان فایل گران‌تر از حد معمول در بازار مسکن شناسایی و معرفی می‌شوند. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از تازه‌ترین شرایط بازار معاملات مسکن نشان می‌دهد در حال حاضر عمده فایل‌هایی که برای فروش به بازار عرضه شده در سطح متعارف قیمتی یا با قیمتی مناسب‌تر از ماه گذشته برای متقاضیان قابل خریداری هستند.

بیشتر