آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۹۰

 • تست خانگی تاب‌آوری در زلزله

  دنیای اقتصاد: پایتخت‌نشین‌ها از امروز می‌توانند با مراجعه به یک سامانه اینترنتی تحت مدیریت شهرداری، «میزان ایمنی و تاب‌آوری» ساختمان محل سکونت خود و همچنین محله‌ای را که در آن ساکن هستند، محک بزنند. این سامانه سه سطح اطلاعات دست‌اول درباره «مخاطرات ناشی از بروز زلزله یا آتش‌سوزی» به ساکنان پایتخت ارائه می‌کند که مهم‌ترین آن، اعلام میزان مقاومت هر ساختمان در برابر حوادث غیرمترقبه است. شهروندان با درج یک کد ثبتی مختص استعلام طرح تفصیلی، در این سامانه می‌توانند بعد از تکمیل یک فرم، جواب دریافت کنند.
 • رای میانه به زیست شبانه

  دنیای اقتصاد: پس از چند ماه بحث و مجادله میان نهادهای مختلف و مدیریت شهری بر سر اجرای طرح زیست شبانه، سرانجام رای میانه به اجرای این طرح توسط هیات حل اختلاف، سه ماه دیگر برای تعیین تکلیف نهایی آن زمان خرید.
 • کاهش قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های لوکس

  دنیای اقتصاد: روند کاهش جزئی قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های مسکونی در مناطق لوکس تهران به ویژه گران‌ترین مناطق شمال پایتخت (مناطق یک و سه) ادامه دارد و به عموم آپارتمان‌های عرضه شده در بازار کنونی تسری یافته است.
 • عقب‌ماندگی تهران از پکن در متروسازی

  شهردار و رئیس شورای شهر پایتخت از عقب‌ماندگی تهران از پکن، پایتخت چین در متروسازی خبر داده و اعلام کردند در حالی که ساخت مترو در هر دو شهر همزمان آغاز شد، اما اکنون طول شبکه مترو پکن بیش از دو برابر تهران و تعداد سفرهای روزانه با این ناوگان نیز دست‌کم چهار برابر تهران است.

بیشتر