آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۷۰

 • پنج بحران در کمین شهرها

  دنیای اقتصاد: سازمان ملل متحد از طریق دفتر مرکزی «برنامه اسکان بشر» مستقر در این سازمان، وضعیت سال ۲۰۱۹ مناطق شهری جهان را پایش کرده و با شناسایی پنج بحران اساسی در کمین شهرها، درباره بی‌تفاوتی به تشدید آنها هشدار داده است. در این بررسی که حداقل ۱۵۰ کشور دنیا از جمله ایران را در بر می‌گیرد، از «رشد زاغه‌نشینی و کمبود مسکن در استطاعت، دسترسی سخت به حمل و نقل عمومی، شکل پرخطر دفع زباله، آلودگی هوا و فقر فضاهای عمومی باز» به عنوان تهدیدات جدید جمعیت شهرنشین معرفی شده است.
 • پیامک غیرمنتظره از طرح ترافیک

  دنیای اقتصاد: باگ سامانه تهران من باعث ارسال پیامک‌های غیرمنتظره حاوی ارقام غیرواقعی بدهی به شهرداری برای گروهی از شهروندان تهرانی شده است. اشکال این سامانه الکترونیک برخط و هوشمند همچنین سبب شده یک پایتخت‌نشین هنگام ورود به محدوده طرح ترافیک، میهمان یک دارنده مجوز طرح شود و در مقابل فرد مجوزدار به علت اینکه از نظر این سامانه فاقد مجوز بوده، مشمول پرداخت هزینه چندبرابری شود.
 • تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت عنوان می‌کنند بازار مسکن در آستانه ورود به یک دوره رکود معاملاتی است. این گفته مشاوران املاک از طریق گزارش‌های رسمی نیز قابل ردیابی است.
 • التهاب بهاری بازار مصالح ساختمانی

  دنیای اقتصاد: تازه‌ترین آمارهای رسمی از تحولات بازار مصالح ساختمانی در شهر تهران نشان‌دهنده بازگشت التهاب قیمتی به این بازار در سه ماه اول سال جاری است.
 • طرح مسکن کارمندان تحویل رئیس‌جمهور شد

  وزیر راه و شهرسازی از ارائه طرح تامین مسکن کارکنان دولت به رئیس‌جمهوری خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست هیات دولت درخصوص تامین مسکن کارکنان دولت اظهار کرد: براساس این طرح جوانان از بدو استخدام می‌توانند در زمان معین صاحبخانه شوند. وی گفت: طرح مذکور برای تصویب به رئیس‌جمهور ارائه شده است. این طرح مراحل کارشناسی خود را در جلسات شورای مشورتی اقتصادی و همچنین در سازمان برنامه و بودجه گذرانده و پس از تصویب آن، به زودی ابلاغ می‌شود.
 • روایت شهردار تهران از مشکل مسکن

  شهردار تهران از طرح دولت برای استفاده از ظرفیت شهرداری در ساماندهی بازار اجاره استقبال کرد. پیروز حناچی شهردار تهران با اشاره به افزایش سهم مسکن در سبد هزینه‌های خانوار تاکید کرد: در صورتی که مساله مسکن برای خانوارها حل نشود ممکن است این مساله اجتماعی به یک مساله امنیتی تبدیل شود.

بیشتر