آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۶۱

 • نسخه مکمل طرح ترافیک ۹۸

  دنیای اقتصاد: تغییرات دومرحله‌ای ضوابط و مقررات ترافیکی در تهران که منجر به جراحی نسخه قدیمی طرح ترافیک در سال گذشته شد، توسط یک تیم دانشگاهی آنالیز شد. این آنالیز که از ابتدای سال ۹۷ آغاز شد و در چهارماه سپری شده از سال ۹۸ نیز ادامه داشت، رفتار خودروسواران و سایر شهروندان را در جریان سفرهای روزانه درون‌شهری مورد بررسی و تحلیل قرار داده و پیام ترافیکی شهروندان به شهرداری را درباره آخرین نسخه در حال اجرای طرح ترافیک تحلیل کرده است. توجه به این پیام در برنامه‌ریزی آتی شهرداری می‌تواند به تدوین و اجرای نسخه مکمل طرح ترافیک پایتخت منجر شود.
 • قیمت آپارتمان‌های قدیمی در مرکز تهران

  دنیای اقتصاد: یکی از مناطقی که به نوعی کانون عرضه آپارتمان‌های با سن بنای بیش از ۲۰ سال محسوب می‌شود، منطقه ۶ پایتخت است.
 • آمار پرداخت تسهیلات مسکن به بافت فرسوده و مناطق سیل زده

  گروه بنگاه‌ها: بانک مسکن در سه ماه نخست سال جاری بالغ بر ۲هزار و ۶۹۸ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به بخش مسکن اعطا کرد. به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، بانک عامل بخش مسکن در دوره اخیر با توجه به تاکید رئیس‌جمهوری مبنی بر ایجاد تحرک جدی در حوزه مسکن و با توجه به پیگیری‌های مدیر عامل بانک، تلاش کرده تا با توجه به افزایش توان و قدرت خرید متقاضیان به ویژه متقاضیان خانه اولی از طریق ایجاد صندوق پس انداز مسکن یکم، به تحریک و توانمندسازی سمت عرضه نیز توجه ویژه داشته باشد.
 • توقع‌آفرینی شبیه مسکن مهر؟

  دنیای اقتصاد: مقامات ارشد بخش مسکن در حالی طی روزهای اخیر از برنامه‌ریزی برای ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی در اطراف تهران خبر داده‌اند که جزئیات اعلام شده از سوی آنها درخصوص این برنامه از دیدگاه کارشناسان می‌تواند منجر به ایجاد توقعاتی شبیه آنچه به لحاظ شرایط قیمتی مسکن مهر در سال‌های گذشته تجربه شد، شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر