آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۶۰

 • دعوت از شهرداری‌ها برای عرضه مسکن استیجاری

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهوری روز گذشته در جمع مدیران ارشد بخش مسکن در حالی بر ضرورت ورود شهرداری‌ها به حوزه عرضه مسکن استیجاری به منظور تنظیم بازار اجاره تاکید کرد که هم‌اکنون دو نگاه متفاوت برای ورود مدیریت شهری به حوزه استیجار وجود دارد.
 • وضعیت قیمتی بازار آپارتمان‌های اجاری

  دنیای اقتصاد: نگاهی به قیمت‌های پیشنهادی موجران بابت رهن و اجاره فایل‌های موجود در بازار مسکن حکایت از آن دارد که بر خلاف سال گذشته عده موجرانی که اصراری بر افزایش قیمت نجومی اجاره‌بها ندارند، به مراتب بیشتر از موجرانی است که قصد دارند امسال هم تا جایی که می‌توانند بر رقم اجاره‌بها بیفزایند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، مستاجران در تابستان سال گذشته بدترین فصل اجاره از اوایل دهه ۹۰ به بعد را پشت سر گذاشتند و با جهش ناگهانی اجاره‌بها روبه‌رو شدند؛ آن‌هم در شرایطی که دست‌کم در چهار سال قبل از آن سالانه ۱۰ تا ۲۰درصد بر میانگین اجاره‌بهای پرداختی آنها افزوده می‌شد. بخشی از این جهش اجاره‌بها به وضعیت خاص بازار معاملات مسکن در سال گذشته باز می‌گردد و طبیعی است که با افزایش ارزش ریالی ملک، ارزش اجاری آن نیز دستخوش تغییراتی می‌شود.
 • موفقیت شرکت‌های عمرانی بنیاد مستضعفان

  گروه بنگاه‌ها: مدیران عامل سه شرکت «ونک پارک»، «ایران چوب» و «خانه» از زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان موفق به کسب نشان عالی مدیریت سال ۱۳۹۸ شدند. به گزارش روابط عمومی هلدینگ عمران و مسکن ایران، چهارمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال با مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل تالار دیپلماتیک وزارت امور خارجه با هدف معرفی مدیران حرفه‌ای در زمینه پایدار‌سازی کسب و کار، خلاقیت، اشتغال‌زایی در میان تحریم‌ها و بحران‌های اقتصادی کشور برگزار و مدیران عامل سه شرکت ونک پارک، ایران چوب و خانه از زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان به همراه ۶۷ مدیر موفق و برتر کشور موفق به کسب نشان عالی مدیریت سال شدند. بنابراین گزارش، مدل توانمند‌سازی مدیران در حوزه توسعه پایدار اقتصاد کشور که از سر فصل‌های کلی و جامع آن شامل همسویی، پویایی، شکوفایی و توسعه سازمان است از شاخص‌های ارزیابی مدیران شرکت‌ها محسوب می‌شود که مستندات آن توسط اعضای کمیته علمی و مدیر برتر سال مورد بررسی قرار گرفت و منجر به انتخاب ۷۰ مدیر برتر سال ۱۳۹۸ شد.
 • تبدیل دو باغ بنیاد مستضعفان به بوستان

  شهردار تهران از تبدیل باغ «وثوق‌الدوله» به بوستان عمومی در جنوب شهر تهران و در آینده نزدیک خبر داد.
 • بلاتکلیفی یک اصل از مصوبه تعارض منافع در شهرداری

  براساس مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران کارکنان شهرداری امکان استفاده از صلاحیت‌های مندرج درپروانه سازمان نظام مهندسی را ندارند و این بند از مصوبه همچنان بلاتکلیف است. بهاره آروین در کانال تلگرامی‌اش نوشت: در سالیان گذشته، ۹۰۰ نفر از مهندسان شاغل در شهرداری تهران که بسیاری از آنها در رده‌های بالای مدیریتی حوزه شهرسازی مسوولیت داشته‌اند، بیش از ۱۷۰۰۰پرونده ساختمانی را در شهر تهران طراحی و نظارت کرده‌اند.
 • مانع در بازسازی بافت‌های فرسوده پایتخت

  معاون استاندار تهران با اشاره به قرار‌گیری املاک اوقافی در محدوده بافت‌های فرسوده و مشکل نداشتن سند رسمی این املاک گفت: وجود این املاک به مانعی برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهرها تبدیل شده است. محمد تقی‌زاده در گفت‌وگو با «ایسنا» گفت: ابلاغی بر اساس مبانی قانونی به شهرستان‌های استان تهران شده است تا اقدامات لازم در جهت اجرای طرح‌های بازآفرینی انجام شود و این هماهنگی وجود دارد که درخصوص بازآفرینی بافت‌های فرسوده، اقدامات جدی آغاز شود اما در این روند با مشکلاتی مواجه هستیم که باید مرتفع شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر