آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۲۱

 • دوپینگ معاملاتی در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: قیمت مسکن در تهران ماه گذشته هم در مسیر رشد، رکورد تازه‌ای ثبت کرد. تورم ماهانه مسکن در اردیبهشت امسال از مرز ۱۰ درصد گذشت و باعث شد متوسط قیمت آپارتمان‌ها به ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان برسد. ماه گذشته بازار ملک با «دوپینگ معاملاتی» همراه شد؛ به این معنا که برخلاف ظرفیت و شرایط بازار، بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی در میانه بهار امسال فروخته شد. مانور تقاضای سرمایه‌ای طی دو هفته اول اردیبهشت تحت تاثیر پارامتر سیاسی، علت جهش حجم معاملات بود. کمبود شدید عرضه باعث پرواز قیمت‌ها شد.
 • اتفاق جدید در بازار اجاره آپارتمان‌های نقلی

  دنیای اقتصاد: ارزش اجاری آپارتمان‌های مسکونی در اغلب محله‌های متوسط و متوسط رو به پایین تهران طی یک سال اخیر به یکدیگر نزدیک شده است و این وضعیت در بازار اجاره آپارتمان‌های نقلی بیشتر مشهود است.
 • دارایی ملکی دولت چقدر است؟

  دنیای اقتصاد: عمده دارایی ملکی دولت - زمین- تحت اختیار و مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن است. این سازمان با هدف تامین، اداره و بهره‌برداری از زمین تاسیس شد و تا قبل از سال ۷۲ با نام «سازمان زمین شهری»، مسوولیت واگذاری زمین‌ به تعاونی‌های مسکن دستگاه‌های دولتی و همچنین واگذاری‌های انفرادی را بر عهده داشت؛ اما بعد از آن نیز با همین مسوولیت، به «سازمان ملی زمین و مسکن» تغییر نام پیدا کرد.
 • جمع‌آوری «پل گیشا» در انتظار چراغ سبز پلیس

  اعضای کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورای شهر تهران در مورد چرایی عدم جمع‌آوری پل گیشا توضیحاتی را ارائه کردند.
 • عدم پرداخت سهم شهرداری از درآمد جرایم معاینه فنی

  دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: در سال ۹۷ حدود ۴ میلیون جریمه معاینه فنی توسط دوربین‌های سطح شهر تهران انجام شد. به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی کرونی با اعلام این خبر افزود: با احتساب مبلغ ۵۰ هزار تومانی هر جریمه، حدود ۲۰۰میلیارد تومان درآمد از این محل به خزانه دولت واریز خواهد شد. وی ادامه داد: از طرفی قرار بوده از این محل ۹۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری تهران واریز شود که تاکنون ریالی از این مبلغ پرداخت نشده است.

بیشتر