آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۶۰

 • شتاب معاملات ملک در شمال و جنوب

  دنیای اقتصاد: معاملات کشوری مسکن بعد از رشد ۱۶ درصدی حجم فروش در تابستان امسال در فصل پاییز با توقف رونق مواجه شد. براساس گزارش جدید مرکز آمار، حجم خرید و فروش واحد مسکونی در کل کشور در پاییز امسال ۱۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته کاهش پیدا کرد. جهش قیمت مسکن در استان‌های پر وزن در معاملات کشوری، علت توقف رونق می‌تواند باشد. با این حال اوضاع فروش ملک مسکونی در شمال و جنوب کشور متفاوت از سایر استان‌ها، شتاب افزایشی دارد.
 • الگوبرداری شهردار از ترافیک پاریس

  دنیای‌اقتصاد: شهردار تهران روز گذشته از فرصت حضور در همایش امکان و روش‌های اجرای توسعه ریل‌پایه شهر (TOD) استفاده و راه نجات پایتخت از خودروهای شخصی را به مدیران ترافیکی و اعضای شورای شهر گوشزد کرد.به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، به‌رغم اینکه دیدگاه‌های شهردار تهران در حوزه ترافیک با عرصه دادن به خودروهای شخصی در تعارض کامل است، اما در برنامه مالی پیشنهادی شهرداری تهران که با همان فرمت همیشگی بودجه سال‌های قبل تنظیم و به شورای شهر ارسال شده، همچنان رویکرد کهنه دوره پیشینی مدیریت شهری مبنی بر اختصاص بخش قابل توجهی از منابع مالی به پروژه‌های خودرو محور با وجود عقب‌ماندگی شدید پروژه‌های حمل و نقل عمومی و بر زمین ماندن برنامه‌های توسعه معابر ویژه دوچرخه و پیاده، مبنا قرار گرفته است.
 • آپارتمان‌های قیمت‌مناسب در بازار اسفندماه

  دنیای‌اقتصاد: تقریبا نیمی از فایل‌های اخیرا عرضه شده در بازار مسکن را آپارتمان‌های قیمت‌مناسب که به بهایی کمتر از میانگین قیمت آخرین معاملات در همان محله فایل شده‌اند، تشکیل می‌دهد.
 • آغاز برنامه عرضه مسکن در شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی اعلام شده عملیات اجرایی ۶۰ هزار واحد مسکونی تا پایان امسال آغاز خواهد شد، گفت: این عملیات در سه وجه آماده‌سازی اراضی، مشارکت در ساخت خانه یا مشارکت در ساخت محله انجام خواهد شد.
 • مسکن مهر نیازمند اعتبار است

  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: خوشبختانه روند تحویل واحدهای مسکن‌مهر در چند ماه اخیر شتاب خوبی گرفته است و با این سیر صعودی انتظار می‌رود تا پایان سال بتوانیم تحویل ۱۵۰ هزار واحد تکلیفی را محقق کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر