شماره روزنامه ۴۵۸۸
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۱۳

 • زنگ خطر «جنوا» برای تهران

  دنیای اقتصاد: حادثه ریزش ناگهانی پل در شهر جنوای ایتالیا، زنگ خطر را در شهرهای دارای پل‌های ترافیکی سالخورده از جمله تهران به صدا درآورد. نتایج یک بررسی در نشریه اکونومیست به دنبال ریزش پل بزرگراهی در یکی از شهرهای ایتالیا نشان می‌دهد: کوتاهی مقامات شهری در اروپا و سایر نقاط جهان نسبت به «پایش مستمر و ترمیم دوره‌ای» معابر ترافیکی روسطحی از طریق اجرای «برنامه‌های سرویس و نگهداری پل‌ها»، می‌تواند به تکرار حادثه مشابه جنوا حتی با تلفات انسانی بیشتر از آن منجر شود.
 • آمار رسمی از ادامه درخت‌کشی

  دنیای اقتصاد: رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، اعلام کرد: شهرداری تهران طی پنج ماه نخست امسال ۸۱ میلیارد تومان از محل جریمه قطع درختان درآمد کسب کرده است.
 • هرج و مرج قیمتی در بازار واحدهای مسکونی لوکس

  دنیای اقتصاد: پس از آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز، دومین کانون هرج و مرج قیمتی در بازار مسکن شناسایی شد.
 • اجرای بخشنامه‌های وزیر از سوی نظام مهندسی تهران

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بخشنامه‌های ضد فساد ابلاغ شده از سوی وزیر راه و شهرسازی هم‌اکنون از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران در حال اجراست.
 • آینده بازار مسکن در یک دوره آموزشی

  عوامل و متغیرهایی همچون نرخ دلار، سیاست‌های پولی بانک مرکزی، وام خرید مسکن، مالیات‌های بخش مسکن، قدرت خرید خانوار، حجم خانه‌های خالی و... چه تاثیراتی بر بازار مسکن خواهد داشت؟ آیا امکان شوک مجدد بازار مسکن وجود دارد یا رونق این بازار رو به پایان است؟ آیا رکود چندساله در انتظار بازار مسکن است؟ سود ساخت و ساز مسکن کاهشی خواهد بود یا افزایشی؟ اشتباهات رایج سرمایه‌گذاران مسکن چیست؟ محتمل‌ترین سناریوی بازار مسکن در نیمه دوم سال‌جاری چیست؟ استراتژی مناسب بازار مسکن در شرایط کنونی چیست: بخریم، بفروشیم، بسازیم یا...؟ مرکز آموزش «دنیای‌‌اقتصاد» برای پاسخ به سوالات فوق، دوره آموزشی تحلیل بازار مسکن نیمه دوم سال ۹۷ را روز ۱۵ شهریور با حضور بهروز ملکی، تحلیلگر ارشد بازار مسکن برگزار می‌کند. شایان ذکر است این دوره آموزشی، همراه با پرسش و پاسخ خواهد بود. متقاضیان ثبت‌نام در این دوره می‌توانند با تلفن‌های ۸۷۷۶۲۴۱۱ و ۸۷۷۶۲۴۱۶ تماس بگیرند.
 • موضع وزارت کشور درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در شهرداری

  دنیای اقتصاد: سخنگوی وزارت کشور گفت: نهادها و موسسات عمومی غیر دولتی مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستند. سیدسلمان سامانی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، در پاسخ به این پرسش که شهرداران بازنشسته مشمول مصوبه اخیر مجلس خواهند شد یا قانون شهرداری‌ها، افزود: باید توجه داشت که آنچه اخیرا در مجلس مصوب شده اصلاح تبصره یک قانونی است که در سال ۹۵ به تصویب رسیده و در همان زمان دستگاه‌هایی که مشمول این قانون می‌شوند کاملا مشخص شده است.
 • شناسنامه مغناطیسی برای درختان تهران

  مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از شناسنامه‌دار شدن بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار اصله از درختان شهر تهران با روش تگ‌گذاری الکترومغناطیسی خبر داد.

بیشتر