آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۱۴

 • ساخت و ساز در برزخ جدید

  دنیای اقتصاد: ورود بازار ساخت وساز مسکن به برزخ جدید طی هفته‌های اخیر منجر به افت محسوس فرآیند شروع پروژه‌های جدید ساختمانی از سوی سازندگان پایتخت شده است.
 • «شهردار در سایه» یا «ناظر قوی»؟

  دنیای اقتصاد: تغییر لحن رئیس شورای شهر تهران در بیان کارنامه شهردار، دو برداشت از سوی کارشناسان شهری را به همراه داشته است. طی روزهای اخیر کلیدواژه‌هایی که محسن هاشمی برای تشریح اقدامات شهردار و طرح‌های بر زمین‌ مانده، به‌کار گرفته، نوعی نقد آشکار به حوزه اجرایی مدیریت شهری را نشان می‌دهد. اشکالاتی که رئیس شورا به عملکرد حوزه حمل‌و‌نقل، تامین مالی و همچنین رابطه شهرداری با دولت مطرح می‌کند، از جایگاه «ناظر قوی» می‌تواند باشد، اما برداشت دیگر «نقد اوضاع در قامت شهردار آینده» است.
 • آخرین قیمت‌ها در بازار آپارتمان‌های رهنی

  دنیای اقتصاد: مهم‌ترین پارامتر تعیین‌کننده بهای رهن کامل آپارتمان در تهران در حال‌حاضر، متراژ است و سایر پارامترها همچون امکانات ضروری ملک و سن بنا اثر به مراتب کمتری در این قیمت‌گذاری دارند.
 • تکلیف جدید شهرداری در تعیین محل استقرار «مال»ها

  دنیای اقتصاد: اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به ساماندهی مال‌ها» را با اکثریت آرا به تصویب رساندند.
 • درآمدهای ترافیکی کجاست؟

  دنیای اقتصاد: رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد: درآمدهای معاونت ترافیک به خزانه شهرداری واریز نشده است.
 • توصیه به شهرداران مناطق ۲۲گانه

  دنیای اقتصاد: شهردار تهران به شهرداران مناطق مختلف پایتخت توصیه کرد پیشنهاد تغییرکاربری هیچ باغی در محدوده شهر تهران را نپذیرند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر