آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۹۱

 • خانه اولی‌ها در منگنه بازار

  دنیای اقتصاد: رفتار خانه‌اولی‌ها در بازار ملتهب مسکن طی ماه‌‌های اخیر از روی میزان استفاده از وام یکم، ردیابی شد. آمار خرید آپارتمان با وام صندوق یکم در تهران نشان می‌دهد بهار امسال تحت‌تاثیر جهش قیمت و نبود فایل کوچک‌متراژ در بازار معاملات ملک، حجم خرید آپارتمان توسط خانه‌اولی‌ها ۴۰ درصد نسبت به اوایل رونق معاملات کاهش پیدا کرد. این گروه از تقاضا که به‌دلیل تجهیز از ناحیه صندوق پس‌انداز، تقاضای قطعی و موثر در بازار مسکن محسوب می‌شود، مشروط به اجرای یک تصمیم می‌تواند از منگنه بازار نجات یابد.
 • بسته تدارکاتی برای شهرداری‌ها

  دنیای اقتصاد: لایحه درآمدهای پایدار شهرداری در دولت تصویب و ظرف یک هفته آینده به مجلس فرستاده می‌شود.بسته جدید درآمدی شهرداری‌ها که با هدف تامین منابع درآمدی پایدار و جدایی خزانه شهرداری‌ها از درآمدهای حاصل از ساخت وساز تدوین شده است، پس از وقفه چند ساله(از ابتدای تشکیل دولت یازدهم) سرانجام به خوان آخر تصویب در دولت رسید.
 • آخرین فایل‌های عرضه شده به بازار فروش آپارتمان

  دنیای اقتصاد: وضعیت آخرین فایل‌های عرضه شده به بازار معاملات آپارتمان‌های مسکونی نشان‌دهنده سبقت واحدهای چند سال ساخت به واحدهای نوساز برای فروش به متقاضیان‌است.
 • تحلیل بازار مسکن نیمه دوم سال ۹۷

  نرخ دلار و طلا، سیاست‌های پولی و مالی دولت، وام خرید مسکن، مالیات‌های بخش مسکن و... چه تاثیراتی بر بازار مسکن خواهند داشت؟ آیا عواملی همچون قدرت خرید خانوار و حجم خانه‌های خالی می‌تواند رونق بازار مسکن را متوقف کند؟ سود ساخت و ساز مسکن کاهشی است یا افزایشی؟ اشتباهات رایج سرمایه‌گذاران مسکن چیست؟ محتمل‌ترین سناریو برای بازار مسکن در سال‌جاری چیست؟ استراتژی مناسب بازار مسکن در شرایط کنونی چیست: بخریم، بفروشیم، بسازیم یا...؟ روزنامه «دنیای‌‌اقتصاد» برای پاسخ به سوالات فوق و ارزیابی کم و کیف بازار مسکن، دوره آموزشی «استراتژی سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار مسکن» را روز ۱۷ مرداد با حضور بهروز ملکی برگزار می‌کند. متقاضیان ثبت‌نام در این دوره می‌توانند با تلفن‌های ۸۷۷۶۲۴۱۱ و ۸۷۷۶۲۴۱۶ تماس بگیرند.
 • نقش صنایع خلاق در توسعه شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، توسعه صنایع خلاق در شهرهای جدید را یکی از عوامل رشد و پیشرفت این شهرها عنوان کرد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حبیب‌الله طاهرخانی گفت: این صنایع به‌عنوان موتور محرک توسعه در سطح جهان شناخته شده و حتی در دوره‌های رکود اقتصادی نیز از بحران‌های ایجاد شده کمتر تاثیر پذیرفته است و همچنان به پایداری خود ادامه داده‌اند. وی با تاکید بر اهمیت و ارزش توسعه صنایع خلاق در حوزه‌های مختلف کشور بیان کرد: مفهوم صنایع خلاق در دهه ۹۰ وارد حوزه هنری و اقتصادی کشور شد که هم‌اکنون نیز درصد قابل توجهی از تولید ناخالص کشور را به خود اختصاص داده و از این سو به سرعت در حال گسترش است.
 • رفع نیاز صنعت ساختمان با استفاده از یک سامانه جدید

  گروه بنگاه‌ها: نیاز بخش ساختمان و صنایع فعال در آن به اخبار به‌روز و مشاوران متخصص، راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند در این بخش را ضروری می‌کند. اکبر قره‌باغ، مدیرعامل «سامانه‌سازه۱۱۸» با اشاره به جایگاه ساختمان و صنایع ساختمانی در اقتصاد کلان کشورها گفت: با توجه به نیاز جامعه تصمیم به راه‌اندازی این سامانه گرفتیم. این سامانه، سامانه‌ای جامع در حوزه صنایع و ساختمان است که بسیاری از نیازهای فعالان را بر طرف می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر