آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۹۰

 • پوست‌اندازی تعاونی‌های مسکن

  دنیای اقتصاد: چاشنی جدید ساختمانی برای تجمیع و هم‌جهت کردن نیروی جمعی تخریب و نوسازی واحدهای مسکونی کلنگی در بافت‌های فرسوده شهری، طراحی شد.
 • بی‌توجهی به نشانه‌های جدید در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند همچون چندماه گذشته برخی از سازندگان و فروشندگان املاک به افزایش قیمت‌های پیشنهادی خود اصرار دارند، این در حالی است که به نظر می‌رسد با توجه به تجربه دوره‌های گذشته رونق و رکود بخش مسکن، بازار هم‌اکنون کشش افزایش قیمت‌های مداوم چندماه گذشته را ندارد. به گفته آنها کاهش حجم معاملات طی دو ماه گذشته نشانه جدی عقب‌نشینی متقاضیان از بازار به دلیل جهش قیمت‌های مداوم است.
 • پرسش از دستاوردهای نظام مهندسی

  حامد خانجانی عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان
  انتخابات در جوامع انسانی بالاخص جوامع توسعه‌یافته واقعه‌ای یک روزه و یکباره نیست. مساله‌ای نیست که تنها به روز رای‌گیری و صندوق‌های رای وابسته باشد. انتخابات فرآیندی است که به تمام دوران حضور افراد در یک مسند و منصب و جایگاه اجتماعی یا سازمانی مربوط است. افراد یک جامعه یا اعضای یک سازمان در روز رای‌گیری برای انتخاب مسوولان، تنها مرحله‌ای از مراحل انتخابات را به انجام می‌رسانند و در تمام دوران فعالیت و مسوولیت افراد و اعضای منتخب، با پرسش‌گری، مطالبه‌گری، پی‌گیری انتظارات، بررسی عملکرد منتخبان و شناخت سوابق داوطلبان آن مسوولیت، رشد و توسعه جامعه یا سازمان خود را پی‌گیری می‌کنند.
 • ماجرای سه لیست بازنشستگان شهرداری تهران

  دنیای اقتصاد: هفته گذشته مجلس پس از حاشیه‌های بسیار طرح منع به کارگیری بازنشستگان را مصوب کرد. اگرچه این مصوبه هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده و از سوی دولت نیز ابلاغ نشده است، اما طی چند روز گذشته لیستی از مدیران بازنشسته شهرداری تهران تهیه شد که به نظر می‌آید از روز سه‌شنبه براساس این لیست تغییر و تحولاتی در مدیران شهرداری در حال انجام است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر