آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۷۳

 • بازندگان شهرداری بدحساب

  دنیای اقتصاد: بدحسابی شهرداری تهران در پرداخت اصل و سود اوراق مشارکتی که چهار سال قبل برای مترو منتشر کرد از یکسو و حجم انبوه بدهی بابت تسهیلاتی که در دوره‌های گذشته حداقل از شش بانک مختلف دریافت کرده، موجب شده پروژه‌های حمل و نقل عمومی پایتخت و شارژ اعتباری شبکه مترو اکنون با مشکل تامین اعتبار از سوی بانک‌ها مواجه شود. بدهی بانکی شهرداری تهران بابت تسهیلاتی که به منظور اجرای پروژه‌های گوناگون شهری در دوره‌های گذشته مدیریت شهری دریافت کرده اکنون حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است.
 • ارزان‌ترین و گران‌ترین آپارتمان‌های منطقه لوکس تهران

  دنیای اقتصاد: حدود ۵ درصد از معاملات آپارتمان‌های مسکونی در تیر ماه در محدوده منطقه یک تهران ثبت شده است.
 • ۱۰ شهر هوشمند جهان در ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: «مدرسه اقتصاد آی‌ای‌‌اس‌ای» دانشگاه ناوارا – دانشگاهی در بارسلونای اسپانیا – پنجمین نسخه از گزارش‌های سالانه «هوشمندترین شهرها»ی خود را منتشر کرد. در این گزارش که هر ساله تحت عنوان «شاخص حرکت شهرهای «آی‌ای‌اس‌ای» منتشر می‌شود، ثبات و کیفیت زندگی شهرهای جهان بر مبنای ۹ معیار اصلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
 • بازگشت مدیران دوره قالیباف

  دنیای اقتصاد: با گذشت بیش از یک ماه و نیم از آغاز فعالیت رسمی شهردار هفدهم پایتخت، قطار تغییر کابینه شهری به آرامی و متفاوت از دوره کوتاه‌مدت مدیریت شهردار شانزدهم به حرکت افتاده است. اگرچه از هفته‌های نخست استقرار محمدعلی افشانی به‌عنوان شهردار پایتخت در ساختمان بهشت، خبرهای متعددی در مورد نحوه انتصابات وی به گوش می‌رسید اما نحوه عملکرد وی طی مدت گذشته به گونه‌ای متفاوت از گمانه‌زنی‌ها رقم خورد.

بیشتر