آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۷۰

 • کلید خرید برای «خانه اولی»ها

  دنیای اقتصاد: به دنبال محدودتر شدن دامنه انتخاب خانه اولی‌ها از میان آپارتمان‌های مسکونی عرضه شده در بازار مسکن طی ماه‌های اخیر، پیشنهاد لغو ممنوعیت استفاده از وام صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای آپارتمان‌های ارزان‌قیمت از سوی «دنیای اقتصاد» مطرح و با موافقت اولیه معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی روبه‌رو‌ شد.
 • فروش مسکن مهر به «سازنده‌ها»

  واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر در شهرهای جدید با قیمت روز کارشناسی و به شکل خود مالکی به سازندگان واگذار می‌شود. تفاوت واحدهای واگذار شده از این مسیر به سازندگان با سایر واحدهای مسکن مهر کیفیت ساخت آنها است.
 • مشخصات آپارتمان‌های ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومانی

  دنیای اقتصاد: بودجه متعارف خانه اولی‌ها برای ورود به بازار مسکن کنونی به منظور تملک یک واحد حدود ۶۰ مترمربعی، ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون است، اما خانه‌هایی که در نیمه اول تیرماه در این محدوده قیمتی در مناطق متوسط شهر معامله شده‌اند، عمدتا سن بنایی بیش از ۱۵ سال دارند.
 • پلاسکو پروانه داشت؟

  دنیای اقتصاد: اگرچه پس از فروریختن ساختمان ۱۵ طبقه پلاسکو، مدیران شهری اعلام کردند از مجموع لیست ۹۷۹ عددی برج‌های شهر تهران یک برج کم شده است اما حالا مدیریت جدید پایتخت با زیرسوال بردن آمار قبلی منتشر شده درخصوص تعداد برج‌های شهر تهران(ساختمان‌های بیش از۱۲طبقه) نه تنها معتقد است ساختمان پلاسکو از آن دست برج‌هایی بوده که به دلیل نداشتن پروانه ساختمانی در لیست آماری منتشر شده مربوط به برج‌های تهران جایی نداشته است، بلکه آمار متفاوتی از تعداد ساختمان‌های بیش از ۱۲ طبقه ارائه کرده‌اند.
 • رکود معاملات مسکن در دبی

  دنیای اقتصاد: دیروز، دوشنبه، سازمان زمین دبی اعلام کرد که ارزش معاملات املاک در ۶ ماهه نخست سال میلادی جاری به ۱۱۱ میلیارد درهم و تعداد معاملات به ۲۷ هزار و ۶۴۲ مورد رسیده است که نشان‌دهنده ۱۶ درصد افت در ارزش معاملات و ۲۲ درصد افت در حجم معاملات بوده است.
 • سه پیشنهاد برای تامین مالی خطوط ۶ و ۷ مترو

  با وجود اتمام ۹۵ درصد از عملیات عمرانی ساخت خط ۶ و نیز پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی کل طول مسیر خط ۷ متروی تهران، کمبود منابع مالی برای خرید و نصب تجهیزات موجب شده این خطوط ناتمام باقی بماند.

بیشتر