آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۷۱

 • نقطه کور مقابله با فساد شهری

  دنیای اقتصاد: شورای شهر تهران برای مهار فساد و تخلفات ناشی از «بروز تعارض منافع» در مدیریت شهری، مدیران ارشد و کارمندان شهرداری را از انجام ۵ اقدام یا فعالیت منع می‌کند. براساس طرح «مدیریت تعارض منافع» که یک فوریت آن روز گذشته به تصویب رسید، «معامله شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری با شهرداری، فعالیت همزمان در نظام مهندسی، انعقاد قرارداد استخدام بستگان،‌ دریافت هدیه و همچنین سفرهای خارجی بدون اطلاع» برای خانواده شهرداری تهران ممنوع می‌شود. کریدور ضد فساد شهری، یک نقطه کور دارد و آن، شراکت شهرداری با سرمایه‌گذاران ساختمانی است.
 • ۴ ایراد «بازآفرینی شهری»

  دنیای اقتصاد: فعالان بخش خصوصی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برنامه ملی بازآفرینی شهری را آسیب‌شناسی و ۴ ایراد اساسی این طرح را تشریح کردند.
 • قیمت برج‌های منطقه ۲۲

  دنیای اقتصاد: بازار معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در منطقه ۲۲ شهر تهران نیز مانند سایر مناطق دستخوش تغییر قیمت ناشی از جهش اخیر قیمت مسکن شده است.
 • قیمت قبر در ۳ فاز

  دنیای اقتصاد: تازه‌ترین مصوبه شورای شهر برای افزایش بهای خدمات در تنها آرامستان تهرانی‌ها، حاوی افزایش ۲۰ درصدی قیمت قبور باقی‌مانده از فاز ۲ بهشت زهرا(س) است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، لایحه اصلاحیه مصوبه تعیین بهای خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا(س) روز گذشته در شورای شهر تهران به تصویب رسید. در این لایحه علاوه بر افزایش بهای خدمات کفن و دفن در بهشت زهرا(س) که از سال ۹۰ تغییری نکرده بود، افزایش بهای برخی از انواع قبور نیز در سه فاز مختلف مصوب شد.
 • بازتعریف ماموریت شوراهای معماری مناطق

  دنیای اقتصاد: شورای شهر تهران بازتعریف ماموریت شوراهای معماری مناطق را در دستور کار قرار داد.

بیشتر