آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۳۱

 • تاکتیک تازه فروش خانه‌های غیرمصرفی

  دنیای اقتصاد: فروشندگان املاک دارای نقص، تاکتیک تازه‌ای برای جذب تقاضا آغاز کردند. اخیرا‌ آن دسته از فایل‌های فروش آپارتمان که به لحاظ عمر بنا، امکانات حداقلی و از همه مهم‌تر قابلیت تخریب و نوسازی، «دارای اشکال و فاقد شرایط خرید برای تقاضای مصرفی» بوده، با عناوین «مناسب برای سرمایه‌گذاری» عرضه شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد هدایت تقاضای سرمایه‌ای به سمت این دسته محدود از فایل‌های ملکی، علاوه‌بر اینکه بازدهی بلندمدت آنها را به نوعی تامین می‌کند، بازار واحدهای پرمشتری- کم‌متراژهای میان‌سال - را در اختیار خانه‌اولی‌ها می‌گذارد.
 • پیامد افزایش ناگهانی قیمت‌های پیشنهادی مسکن

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک برخی مناطق شهر تهران از افزایش قیمت پیشنهادی فایل‌های فروش از سوی مالکان خبر می‌دهند. این در حالی است که به گفته مشاوران املاک طرف تقاضا به‌دلیل قدرت خرید محدود توانایی حضور در بازار با این قیمت‌ها را ندارند و همین موضوع ممکن است منجر به عقب‌نشینی درصدی از متقاضیان از بازار خرید و فروش مسکن شود.
 • تعیین مسیرهای ویژه مواقع اضطرار در پایتخت

  مدیریت شهری تهران به دنبال تعیین مسیرهای ویژه مواقع اضطرار در پایتخت است تا در زمان وقوع زلزله از آنها برای امدادرسانی بهنگام استفاده شود. به گزارش «ایسنا» پس از تجربه تلخ تهران در شب ۲۹ آذر ۹۶ که زلزله ملارد در تهران حس شد و با حضور مردم در خیابان‌ها و پمپ‌بنزین‌ها بسیاری از معابر قفل شد، مسوولان طرح‌ها و ایده‌های مختلفی برای نحوه کمک‌رسانی ارائه کرده‌اند و پیشنهادهای متعددی در این زمینه مطرح شد.
 • وعده پرداخت کرایه با موبایل در تمام تاکسی‌های پایتخت

  مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از اجرای سراسری طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی از طریق تلفن همراه در نیمه نخست امسال خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر