آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۲۹

 • شارژ« تهران» با فرمول «لندن»

  دنیای اقتصاد: شهرداری لندن از یک فرمول عادلانه برای دریافت شارژ شهری از مالکان - مالیات محلی بر ملک - استفاده می‌کند که اعمال همین روش ساده اما کارآمد در تهران می‌تواند به نفع بودجه شهرداری و بازار مسکن تمام شود. نرخ شارژ شهری لندن، از نسبت هزینه‌های نگهداشت شهر به ارزش روز کل املاک مسکونی موجود در شهر محاسبه می‌شود. شارژ شهری تهران - عوارض نوسازی- به شکل وارونه تعریف شده و فرآیند اخذ آن معیوب است. سهم این عوارض در بودجه پایتخت یک دهم سایر شهرهای دنیا است.
 • نبض بازار اجاره مسکن

  دنیای اقتصاد: نبض بازار اجاره مسکن در آستانه ورود به آخرین ماه از فصل بهار نشان‌دهنده نبود تقاضای هجومی برای اجاره واحدهای مسکونی دست‌کم در مقطع زمانی فعلی است.
 • گلایه بانوان از بوستان بهشت مادران

  دنیای اقتصاد: اختصاص بخشی از فضای بوستان بهشت مادران به کاربری‌های غیرهمخوان با کاربری اصلی این فضا یعنی تفرج در فضای سبز و محیط طبیعی، شهروندان را آزرده خاطر کرده است.
 • کاهش ۱۲ درصدی ترافیک «تخیلی» است

  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران آمارهای اعلامی عجولانه مبنی بر کاهش ترافیک بدون تحلیل‌های پیوست را «تخیلی» توصیف کرد.
 • تقویت نظام حمل و نقل در شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی بحث تسهیل در نظام دسترسی شهروندان را یکی از برنامه‌های اصلی شرکت عمران شهرهای جدید در سال جاری اعلام کرد و افزود: در کنار پروژه‌های مورد نیاز برای تحقق اهداف شهرسازی ریل‌پایه باید سایر زیرساخت‌های حمل و نقلی نظیر سیستم اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز تقویت شود.

بیشتر