آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۴۸

  • پوست‌اندازی بودجه پایتخت

    دنیای اقتصاد: شهردار جدید پایتخت روز گذشته لایحه بودجه‌ای را به پارلمان محلی شهر تهران ارائه کرد که در قالب آن بخش قابل‌توجهی از دغدغه‌های مدیریت جدید پایتخت برای تضمین افزایش کیفیت زندگی شهروندان تهرانی منعکس شده بود. به گزارش «دنیای اقتصاد» محتوای کتاب لایحه بودجه تهران ۹۷ نشان می‌دهد بودجه شهرداری تهران با یک معماری سه‌ضلعی نسبت به دوره‌های قبلی اصلاح شده و متفاوت از قالب بودجه‌های سنوات گذشته تنظیم شده است که نشان‌دهنده پوست‌اندازی جدی بودجه تهران ۹۷ از سه ضلع در قالب عملکرد شهرداری و مباحث مالی است.
  • ساخت بلندترین برج جهان در جده

    دنیای اقتصاد: بلندترین برج جهان به‌زودی از صحراهای عربستان سربرخواهد آورد. قرار است این برج هزار متری که برج جده نام دارد، در سال ۲۰۲۰ به بهره‌برداری برسد و به این ترتیب رکورد برجی که حالا به نماد دبی تبدیل شده است و برج خلیفه نام دارد و ارتفاع آن بدون آنتن فوقانی‌اش ۸۲۸ متر است، شکسته خواهد شد. برآوردها حکایت از آن دارد که هزینه ساخت برج جده ۴/ ۱ میلیارد دلار خواهد بود. این پروژه شامل بخش‌های تجاری و مسکونی خواهد بود و در مجموع طبقات ۳/ ۵ میلیون متر مربع زیربنا خواهد داشت. احداث منازل مسکونی، هتل‌ها و دفاتر اداری-تجاری علاوه بر جاذبه‌های توریستی در این پروژه گنجانده شده است.
  • عیوب پنج‌گانه طرح ترافیک ۹۷

    دنیای اقتصاد: گزارش تازه‌ترین جلسه کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران حاکی از شناسایی عیوب پنج‌گانه طرح ترافیک جدید از سوی نمایندگان مردم در پارلمان شهری تهران است.

بیشتر