آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۳۵

 • رسم غلط در نمای ساختمانی

  دنیای اقتصاد: رمزگشایی از علت «تخریب متفاوت» ساختمان‌ها در زلزله کرمانشاه با دسترسی به محتوای ۵ دسته مقررات، ضوابط و آیین‌نامه ساختمانی امکان‌پذیر شد. رسم «غلط» در طراحی و اجرای نمای غالب ساختمان‌ها باعث شده در عمده شهرها از جمله پایتخت، ۶ خط قرمز مرتبط با معماری، پشت نماها دفن شود. بزرگ‌ترین انحراف ساختمانی در بخش «نما»، با استفاده بی‌رویه از «سنگ» آن هم بدون رعایت اصول حداقلی رقم خورده است. نماهای «آماده سقوط» تهدید ناشناخته در زلزله‌ها محسوب می‌شوند. کارشناسان، نماکاری ایمن را تشریح کردند.
 • بازار آپارتمان‌های میان‌متراژ در نیمه اول دی ماه

  دنیای اقتصاد: ۲۷ درصد از کل معاملات ثبت‌شده در بازار مسکن طی ۱۵ روز اول دی ماه به واحدهای مسکونی ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی تعلق دارد.
 • دعوتنامه «بدون محل» از شهرداری تهران

  دنیای اقتصاد: سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران روز گذشته با انتشار یک اطلاعیه عمومی، ضمن اعلام توقف کامل توزیع کارت‌های شناور باقی‌مانده طرح ترافیک در اختیار شهرداری تهران و بستن این پرونده از ابتدای سال ۹۷ برای همیشه، در حالی از عموم شهروندان، کارشناسان و صاحب‌نظران دعوت کرد نقد و نظر خود درباره نسخه جدید طرح ترافیک را با شهرداری در میان بگذارند که محلی برای رجوع به متن طرح مذکور معرفی نشده است.
 • تبدیل مقررات ملی به مطالبه عمومی

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت تبدیل مقررات ملی و کنترل ساختمان به خواست عمومی شهروندان و‌ تلاش برای فرهنگ‌سازی و ترویج مقررات در ساخت و سازها گفت: ترویج به این معناست که اصول و کدهای فنی در فرآیند ساخت و ساز وجود دارد که متاسفانه یا جامعه به درستی از آنها آگاه نیست یا به‌رغم آگاهی آنها را نادیده می‌گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر