آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۳۴

 • ردیابی زلزله در معاملات ملک

  دنیای اقتصاد: بازار معاملات مسکن در مواجهه با اثر روانی زمین‌لرزه‌های ابتدای زمستان، واکنش دور از انتظار نشان داد. سه رخداد زلزله محسوس در استان تهران، بدون آنکه تاثیر کاهنده بر روند خرید و فروش آپارتمان بگذارد، صرفا در مناطق خاص، رفتار یک گروه اقلیت از متقاضیان را تحت‌تاثیر قرار داده است. برای مشتریان خانه‌های گران‌قیمت شمال پایتخت، مقاومت لرزه‌ای ساختمان، محل سوال قرار گرفته اما این فاکتور زیرزمینی، طی ۱۰ روز اول زمستان از حجم مراجعه‌ به بنگاه‌ها در مناطق مصرفی کم نکرد. آمار رشد معاملات، بی‌اثری زلزله را تایید می‌کند.
 • دو گروه آپارتمان‌های نوساز در بازار املاک مصرفی

  دنیای اقتصاد: بازار آپارتمان‌های مصرفی نوساز در حال حاضر حاوی دو گروه فایل عمده شامل آپارتمان‌های «به قیمت» و آپارتمان‌های «گران‌تر از میانگین قیمت منطقه» است که به اذعان مشاوران املاک، حجم تقاضا از هر دو گروه در چند هفته گذشته تقریبا برابر بوده است.
 • رونق بخش ساختمان، چگونه؟

  سهراب مشهودي كارشناس مسكن و شهرسازي
  درست یا غلط، ساخت‌وساز با بیش از ۱۳۵ صنعت و شغل وابسته، همواره در شرایط بحرانی اقتصادی «نوشداروی» اقتصاد ایران بوده است و شاید در آینده هم، تا سال‌های طولانی چنین باشد. تحقق ساخت‌وساز یا به‌وسیله بخش خصوصی و عمدتا در احداث مسکن صورت می‌پذیرد یا در ساخت‌وسازهای عمومی و زیر سرفصل‌های بودجه‌های عمرانی.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر