آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۱۸۳

 • خانه‌های پیشتاز در معاملات ۹۶

  دنیای اقتصاد: ساختار درونی معاملات مسکن در تهران علاوه‌بر صورت کلی این بازار، تغییر کرد. جزئیات کارنامه معاملات خرید مسکن طی ۷ ماه اول امسال نشان می‌دهد خانه‌های «میان‌متراژ» با مساحت ۷۰ تا ۸۰ متر مربع و همچنین واحدهای با «قیمت ۵/ ۴ تا ۸ میلیون تومان در هر مترمربع»، به لحاظ بیشترین رشد فروش و بالاترین افزایش سهم در معاملات، «آپارتمان‌های پیشتاز» شهر تهران محسوب می‌شوند. حجم خرید «میان‌متراژ»ها ۸درصد رشد کرده؛ درحالی‌که فروش «کوچک»ها نسبت به پارسال ثابت مانده است. سه عامل در این تغییر نقش دارد.
 • فرمول افشای قراردادهای شهرداری

  دنیای اقتصاد: وعده شهردار تهران بابت «افشای قراردادهای بالای یک میلیارد تومان شهرداری» در کمیته «شفافیت و شهر هوشمند» پیگیری شد.
 • جنس بدهی شهرداری به بانک‌ها

  دنیای اقتصاد: به دنبال اعلام شهردار تهران در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری پایتخت به بانک‌ها و پیمانکاران، جزئیات محورهای مختلف بدهی شهرداری به بانک‌ها منتشر شد.
 • عامل آلودگی سریالی در تهران

  تهرانی‌ها دیروز برای هفتمین روز پیاپی هوای ناسالم تنفس کردند و شاخص کیفیت هوا اگرچه اندکی بهبود یافت اما همچنان در وضعیت نارنجی قرار داشت.
 • ۵۰۰۰ خانه تاریک در «پرند»

  مدیر‌عامل شهر جدید پرند از وجود ۵ هزار واحد مسکن مهر فاقد برق در این شهر جدید خبر داد و گفت: به رغم آنکه عملیات ساخت و تکمیل این واحدها به پایان رسیده اما به دلیل عدم برخورداری این واحدها از برق، بهره‌برداری از آنها غیرممکن شده است.
 • تهران به «خزانه شهر» مجهز می‌شود؟

  یک عضو شورای شهر تهران خواستار اجرای دستورالعمل ایجاد خزانه‌داری در شهرداری تهران به پشتوانه ابلاغیه وزارت کشور در این خصوص شد.
 • نتیجه خروج صنایع از شهرها

  معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در نشست روز جهانی شهرها گفت: اولین خروج صنعت از شهرها موجب تغییر کارکرد ساختمان‌ها و موضوعات محیط‌زیستی بسیاری شد که این اتفاقات اجتناب‌ناپذیر بود و در پی این تغییرات بسیاری از شهرک‌های صنعتی در شهرهایی مثل تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و... از شهر خارج شدند. پیروز حناچی ادامه داد: ساختمان‌هایی که تغییر کاربری دادند از جنس مگاپروژه‌ها هستند. فرهنگسرای بهمن روزی کشتارگاه تهران بود و شهرداری با ورود به این پروژه آن را تبدیل به پروژه‌ای متحیرانه کرد.

بیشتر