آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۱۸۲

 • شارژ متفاوت متروی پایتخت

  دنیای اقتصاد: برنامه عملیاتی جدید شهرداری تهران برای توسعه موثر مترو، دیروز با شارژ متفاوت شبکه حمل‌ونقل ریلی پایتخت کلید خورد. این شارژ متفاوت درست یک روز بعد از اینکه خط۷ به دلیل عدم استانداردهای ایمنی و نواقص بهره‌برداری تعطیل شد، آغاز شده است.
 • تبعات تاخیر در ساخت وساز

  دنیای اقتصاد: تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران درخصوص تحولات شاخص کل قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در تابستان امسال، تبعات تاخیر در ساخت و سازهای جدید را در شکل افزایش هزینه ساخت ناشی از افزایش قیمت مصالح ساختمانی نشان می‌دهد.
 • آپارتمان‌های مناسب «خانه‌اولی‌ها»

  دنیای اقتصاد: آمار بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نشان می‌دهد از میان گروه‌های قیمتی مختلف آپارتمان، بیشترین سهم معاملات خرید و فروش مسکن در مهرماه سال جاری متعلق به واحدهای مسکونی با ارزش ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.
 • پایتخت‌نشینان «تهران‌گریز» شده‌اند

  شهردار تهران با بیان اینکه نگاه مهندسی به شهر خیلی خوب است اما کافی نیست، عنوان کرد: در کنار این نگاه باید نگاه‌های انسانی، اجتماعی و فرهنگی هم داشته باشیم تا بتوان شهر را برای زیست مناسب آماده کرد.
 • تهران از شرایط نارنجی بیرون می‌آید؟

  دنیای اقتصاد: ششمین روز نارنجی پایتخت در ماه میانی پاییز، دیروز رقم خورد و پایتخت‌نشینان برای ششمین روز متوالی هوای ناسالم تنفس کردند.

بیشتر