آیا شما توانایی کار گروهی خوب، تصمیم‌گیری درست و حل مسائل را دارید؟ وقتی یک مدیر یا کارفرما تصمیم به استخدام یک فارغ‌التحصیل جدید می‌گیرد، داشتن این مهارت‌ها برای او در اولویت قرار دارند. مهارت مهم بعدی که مقبول نظر همه مدیران است، توانایی برقراری ارتباط کلامی با افراد درون سازمان و بیرون از سازمان است. کارفرمایان همواره متقاضی استخدام نیروهای جدیدی هستند که دانش تکنیکی مرتبط با کار را داشته باشند، اما اهمیت این مورد به اندازه اهمیت داشتن مهارت‌های کار گروهی، تصمیم‌گیری، ارتباطات و توانایی برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کار نیست.

گروه غیر انتفاعیNACE که افراد تحصیلکرده را به موقعیت‌های شغلی و کارفرمایان ارتباط میدهد در سال ۲۰۱۴، مطالعه‌ای را آغاز کرد که در آن از مدیران می‌خواست مهارت‌هایی را که از یک فارغ‌التحصیل در سال ۲۰۱۵ انتظار دارند، اولویت‌بندی کنند. با وجود اینکه این تحقیق با بررسی نمونه‌های کوچکی انجام شده بود و پاسخ‌ها از ۲۶۰ کارفرما جمع‌آوری شده است اما نتیجه بخردانه و خوبی به نظر می‌رسد که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.

نکته مهم در این بررسی میدانی، اهمیت مدرک تحصیلی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بود. طبق بررسی‌ها سه مدرک در رشته‌ها‌ی دانشگاهی که بیشترین تقاضا در سال ۲۰۱۵ را دارد، مدیریت بازرگانی، علوم مهندسی و فناوری اطلاعات بوده است. اما در بین همه مدارک‌ و تخصص‌ها، کارفرمایان در پی به‌کارگماری افرادی هستند که توانایی کار گروهی خوبی داشته باشند و به‌عنوان یک تصمیم‌گیرنده قاطع و توانا در حل مسائل و مشکلات ظاهر شوند.

در این بررسی به ترتیب اهمیت، به ۱۰ مورد از مهارت‌هایی اشاره شده که کارفرمایان به دنبال آن هستند. این مهارت‌ها عبارت‌اند از:

۱. قابلیت کار در یک ساختار گروهی

۲. قابلیت تصمیم‌گیری و حل مشکلات

۳. قابلیت برقراری ارتباط کلامی با افراد داخل و بیرون سازمان

۴. قابلیت برنامه‌ریزی، سازماندهی و اولویت‌بندی کارها

۵. قابلیت به دست‌آوردن و پردازش اطلاعات

۶. قابلیت تحلیل داده‌های کیفی

۷. دانش تکنیکی مربوط به شغل

۸. مهارت در نرم‌افزارهای رایانه‌ای

۹. توانایی در ایجاد و نوشتن گزارش

۱۰.توانایی فروش و تحت تاثیر قرار دادن دیگران

اما با توجه به مطالب پیش گفته باید به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها که مدرک تحصیلی خود را گرفته‌اند و در جست‌وجوی یک شغل هستند اعلام کرد که اصلا مهم نیست که در مدرسه یا دانشگاه چه رشته‌ای خوانده‌اید - باستان‌شناسی، زبان فرانسه یا رشته کامپیوتر - شما مجبور هستید حداقل ۵مهارت از مهارت‌های فوق را بیاموزید.

البته برای تازه‌واردان به بازار کار که تا به حال نتوانسته‌اند در هیچ شغلی وارد شوند یک ترفند ساده این است که در رزومه، نامه معرفی یا مصاحبه خود به مدیران نشان دهند که این مهارت‌ها را دارند.

برای این منظور می‌توانید به پروژه‌های کلاسی خود فکر کنید که در آنجا به‌صورت گروهی یا به‌عنوان رهبر گروه مجبور به برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کارها بودید، این موضوع می‌تواند برای مدیران جذاب باشد که توانایی شما را در ساماندهی کارهای گروهی دریابند. به هر حال شما در مقام یک راهبر برای یک گروه دو یا سه نفره به ایفای نقش پرداخته‌اید.

یا اگر شما ترتیب یک پیک‌نیک را داده‌اید، می‌توانید بگویید که در تیم ۵ نفره کار کرده‌اید. یا اگر در کتابخانه کار کرده‌اید، تعداد افرادی را که با آنها سروکار داشته‌اید در نظر بگیرید و بگویید با ۵۰ دانشجو در یک روز کار کرده‌اید. حتی اگر به‌عنوان یک مشاور در یک کمپ تابستانه بتوانید کار گروهی انجام دهید یا تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کنید، اینها را در رزومه‌تان ذکر کنید. مطمئن باشید که بیان این مسوولیت‌ها به‌طور خلاصه تاثیر شگرفی بر تصمیمات مدیران برای استخدام شما در این سال جدید (۲۰۱۵) که سال مهارت‌های اجتماعی است دارد.

محققان این نظرسنجی، مشخص کردند که کارفرمایان مهارت‌هایی کلی می‌خواهند که شما از تحصیلات آکادمیک خود به دست آورده باشید و در هر شغلی بتوانید با دیگران کار کنید و این مهارت‌ها را استفاده کنید. ترفندی که شما به‌کار می‌برید این است که به همه به‌طور واضح بگویید شما این مهارت‌ها را دارا هستید.

مترجم: پریسا جعفری

منبع: forbes