تام کروز بازیگر فیلم ایناریتو شد

این اولین فیلم کروز پس از اعلام همکاری استراتژیک او با برادران وارنر در ماه گذشته است و به‌عنوان یک پروژه کاملا محرمانه جلو می‌رود و از جزئیات طرح چیزی فاش نشده است. آنچه مشخص است این است که این کارگردان برنده اسکار در هفته‌های اخیر با چند بازیگر منتخب ملاقات داشته که کروز یکی از اولین آنهاست. این بازیگر سرشناس مشتاق یافتن پروژه بعدی‌اش بود و وقتی متوجه شد این کارگردان در حال کار برای شکل دادن به فیلم بزرگ بعدی خود است، به سرعت به ملاقات ایناریتو رفت.

شکل گرفتن این پروژه با امضای قرارداد شراکت استراتژیک کروز با کمپانی برادران وارنر معنای بیشتری می‌یابد تا چیزی بدیع بر بزرگ‌ترین صفحه‌های نمایش سراسر جهان دیده شود.

این فیلم اولین فیلم استودیویی بزرگ ایناریتو پس از کارگردانی «بازگشته از گور» است که نه تنها در گیشه جهانی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار فروخت، بلکه دومین جایزه پیاپی اسکار بهترین کارگردانی و اولین جایزه اسکار لئوناردو دی کاپریو برای بازیگری را به همراه داشت. وی پس از آن سال۲۰۲۲ «باردو» را به زبان اسپانیایی ساخت.

تام کروز در حالی که دهه گذشته را صرف ساختن فیلم‌های پرفروشی مانند فیلم‌های مجموعه «ماموریت غیرممکن» و «تاپ گان: ماوریک» کرده است؛ اما در عین حال در طول دوران کاری‌اش از به چالش کشیدن خود با کارگردان‌های درجه یکی مانند استنلی کوبریک و پل توماس اندرسون ابایی نداشته است. کروز که هرگز برنده جایزه اسکار نشده تا به حال ۴بار نامزدی این جایزه را کسب کرده که ۳مورد آنها برای بازیگری بوده است. شاید با توجه به سابقه ایناریتو در کسب اسکار برای بازیگران فیلم‌هایش، این بار نوبت کروز برای بردن این جایزه باشد.

کروز تا حد زیادی در فیلم‌های علمی تخیلی و اکشن به ایفای نقش پرداخته و اغلب بدلکاری‌های مخاطره‌آمیز فیلم‌هایش را خودش انجام داده که او را به یکی از ستاره‌های هالیوود اکشن مطرح کرده‌است. او از سال ۱۹۹۶ نقش ایتن هانت را در مجموعهٔ سینمایی مأموریت: غیرممکن ایفا کرده‌است. دیگر نقش‌های قابل توجه او در فیلم‌های با ژانر گوناگون شامل آسمان وانیلی (۲۰۰۱)، گزارش اقلیت (۲۰۰۲)، آخرین سامورایی (۲۰۰۳)، وثیقه (۲۰۰۴)، جنگ دنیاها (۲۰۰۵)، شوالیه و روز (۲۰۱۰)، جک ریچر (۲۰۱۲)، فراموشی (۲۰۱۳)، لبه فردا (۲۰۱۴) و تاپ گان: ماوریک (۲۰۲۲) می‌شود.