آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۲۹۴

 • پیشنهادهای فرهنگی در نوروز

  دنیای اقتصاد: در آستانه فرارسیدن نوروز حوزه‌ها و بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری کشور با تدارک برنامه‌های ویژه‌ای آماده پذیرایی عیدانه از مخاطبانشان می‌شوند.
 • انتقاد کتایون ریاحی از مهران مدیری در «دورهمی»

  برنامه «دورهمی» با حضور کتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون پس از حواشی که داشت طبق وعده قبلی شامگاه شنبه از شبکه نسیم پخش شد.
 • توضیحات رشیدپور درباره حاشیه‌های اجراهایش

  رضا رشیدپور در نخستین برنامه «بهار نارنج» با اجرای احسان علیخانی درباره گفت‌وگو با رئیس‌جمهور توضیح داد.
 • گروه ایرانی در صدر آوازهای کرال خاورمیانه

  گروه آوازی تهران به‌عنوان بهترین گروه کُر منطقه خاورمیانه معرفی شد. فرزاد امیدی، مدرس موسیقی و عضو گروه آوازی تهران گفت: این گروه در ششمین دوره فستیوال گروه‌های کُر خاورمیانه در رقابت با گروه‌های کُر کشورهای لبنان، عربستان، اردن، امارات و... توانست مهم‌ترین عناوین و جوایز این فستیوال را به نام خود ثبت کند و همزمان به‌عنوان بهترین گروه کُر سال و همچنین بهترین گروه کُر خاورمیانه شناخته شود.
 • نوازندگان ارکستر ملی به ایتالیا می‌روند

  با دعوت ارکستر ایتالیایی «امیلیا رومانیا»، نوازندگان ارکستر ملی ایران برای حضور در اجرای ویژه این ارکستر راهی ایتالیا می‌شوند.
 • طعنه اکبر عبدی به اختلاس‌کنندگان روی آنتن زنده

  علی ضیا در اولین شب از برنامه تحویل سال خود میزبان اکبر عبدی بازیگر سرشناس بود و او را با حضور ناگهانی مادرش در استودیو غافلگیر کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در بخشی از این برنامه ضیا درگذشت پدر محسن چاوشی را نیز تسلیت گفت و عبدی هم ضمن تسلیت بیان کرد: امیدوارم روزی باشد و هدفی که چاوشی دارد و آن اجرای کنسرت است دست بدهد. حیف است مردم از این هنرمندان لذت نبرند. او در پاسخ به اینکه کدام یک از آهنگ‌های چاوشی را دوست دارد، با لحن او روی آنتن خواند: یه قرص خواب و یه تخت‌خواب... او در بخش دیگری از این بازی که قرار بود لحن دزد به پلیس را اجرا کند، به صورت فی البداهه ادامه داد: از حالا داریم کوچک می‌دزدیم تا کم کم سراغ دکل دزدی و اختلاس و دزدی‌های بزرگ برویم، با کانادا هم صحبت کردیم و قرار است پناهنده شویم...!
 • ویژه برنامه‌های تحویل سال در سیما

  ویژه برنامه‌های تحویل سال به برنامه ثابت تلویزیون در سال‌های اخیر بدل شده است و شبکه‌های مختلف سعی می‌کنند با دعوت از چهره‌های سرشناس گوی سبقت را از شبکه‌های دیگر بربایند. البته مجریان این برنامه‌ها در سال‌های اخیر ثابت بوده‌اند و مخاطبان با شکل و شمایل برنامه‌های آنها آشنا هستند.
 • نقطه پایان غم و تیرگی

  حاجی فیروز، در آخرین روزهای هر سال، به شهرها می‌آید تا از آمدنِ نوروز به مردم خبر دهد. او یک مرد لاغراندام و سیاه‌چهره، با کُلاهِ دوکی، گیوه‌های نوک‌تیز و لباس سُرخ است که با دایره زنگی و دنبک، به خیابان‌ها می‌آید و به رقص و آواز می‌پردازد. گویی از غم سنگینی رهایی پیدا کرده و اولین کسی است که از به‌پایان رسیدن سرما و غم زمستان باخبرشده و با رقص و پایکوبی به خیابان آمده و مدام همه را به سربلندی و شادی دعوت می‌کند. او نقطه پایان غم و تیرگی و سرما و نیستی است و نمایانگر سنتی چندین هزار ساله در ایران. «ایبنا» با ابراهیم گله‌دارزاده، نمایشنامه‌نویس و مدرس دانشگاه درباره سنت حاجی فیروز به گفت‌وگو نشسته‌ است که می‌خوانید:

بیشتر
x