شماره روزنامه ۶۰۵۵
|
آرشیو روزنامه شماره ۶۰۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۶۰۵۵

  • بازگشت پرونده هولناک به دادسرا

    دنیای اقتصاد: دیروز انتشار خبری درباره بازگشت پرونده قتل مهرجویی و وحیده محمدی‌فر به دادسرا در شبکه‌های مجازی توفان به پا کرد. «ابهامات پرونده باقی است و احتمالا شخص دیگری در قتل داریوش مهرجویی و همسرش مشارکت داشته است». این را مانوش منوچهری وکیل پرونده گفته است. آیا قرار است رازی تازه درباره قتل مهرجویی برملا شود؟ آیا قاتل دیگری در کار است که فرار کرده؟ کاربران شبکه‌های اجتماعی این‌طور نوشته‌اند اما هنوز چیزی معلوم نیست.
  • برنامه کتابی سروش صحت در شبکه نمایش

    دنیای اقتصاد: سروش صحت، بازیگر و مجری، با حضور در برنامه فوتبال۳۶۰ از ساخت یک برنامه مشابه «کتاب‌باز» در شبکه نمایش خانگی خبر داد. به گفته او تولید این برنامه یک تا دو ماه آینده آغاز می‌شود. سال گذشته اخباری مبنی بر ساخت این برنامه در برخی از رسانه‌ها منتشر شده بود و اکنون با اعلام سروش صحت ساخت آن قطعیت پیدا کرد. برنامه «کتاب‌باز» از سال ۱۳۹۵ در پنج فصل با هدف ترویج و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی از شبکه نسیم روی آنتن ‌‌رفت که در هر قسمت از برنامه، کتاب‌هایی توسط مهمانان به مخاطبان معرفی می‌شد. در فصل دوم به بعد این برنامه که سروش صحت مجری آن بود، از مهمانان مختلفی در حوزه‌های گوناگون دعوت شد که از میان آنها می‌توان از جمشید مشایخی، رضا کیانیان، آفرین عبیسی، مازیار لرستانی، اردشیر رستمی و سالار عقیلی نام برد.
  • جزئیات «مرگ فرشته» در کتاب‌فروشی‌ها

    دنیای اقتصاد: رمان «مرگ فرشته» نوشته علیرضا داوری منتشر شد. داستان این رمان درباره یک روایت تراژیک است که مخاطب را با خود همراه می‌کند. در پشت جلد کتاب آمده است: «فرشته فرشته جان چشاتو باز کن اما هرچه داد زدم جوابی نداد. صدایم همچون حیوانی زخمی عوعوکنان از گلویم بیرون می‌زد. ترسیده بودم و عقلم از کار افتاده بود. صورت کوچکش را تکان دادم... مشتی آب به صورتش که مثل گچ شده بود، پاشیدم ولی فایده‌ای نداشت. هر دفعه گردنش به سویی می‌چرخید. به حدی دست‌هایم می‌لرزید که قادر به نگه داشتن آن اندام ظریف و کوچک نبودم. با احتیاط روی زمین درازش کردم. انگشت‌هایم را در هم گره کردم و روی قلبش چند بار فشار دادم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر