کانتار، شرکت پیشرو در زمینه داده‌‌‌های بازاریابی و تجزیه‌‌‌ و‌‌‌تحلیل، همراه با ابتکار حکمرانی آب‌‌‌و‌‌‌هوا، یک شبکه جهانی از مدیران غیر‌‌‌اجرایی در بیش از ۷۰ کشور جهان، امروزه دیدگاه منحصر به‌فردی از تاثیر وضعیت آب‌‌‌و‌‌‌هوا در اتاق‌‌‌های هیات مدیره ارائه می‌‌‌دهند. مطالبی که به تازگی منتشر شد، نشان می‌‌‌دهد که در سراسر جهان، ۸۶‌درصد از مدیران و هیات مدیره تغییر اقلیم را به عنوان یک فرصت تجاری می‌‌‌دانند. ۹ نفراز ۱۰ نفر می‌‌‌گویند که چالش آب‌‌‌و‌‌‌هوا مستلزم شکل جدیدی از رهبری از اتاق‌‌‌های هیات مدیره است.

بر اساس پاسخ‌‌‌های نظرسنجی و مصاحبه‌‌‌های طولانی با اعضای شبکه ابتکار در ۲۰ کشور، مشخص شد که ۹۰‌درصد از مدیران هیات‌‌‌مدیره معتقدند که هیات مدیره مسوول هدایت برنامه‌‌‌های آب‌‌‌و‌‌‌هوایی در سازمان‌هایشان است. به طور مثبت، اکثریت قریب به اتفاق (۹۳درصد) احساس می‌‌‌کنند که در موقعیتی هستند که می‌توانند بر جهت سازمان خود در مورد آب‌‌‌و‌‌‌هوا تاثیر بگذارند. اکثریت افراد ( ۸۴درصد) نیز انگیزه شخصی برای اقدام دارند، که گفته‌‌‌اند تا حدودی یا به شدت با این موضوع درگیر هستند. با وجود این چشم‌‌‌انداز مثبت، پیشرفت ملموسی دیده نمی‌شود و به نسبت عقب است. در سطح جهانی، در حال حاضر فقط ۴۰‌درصد از هیات‌‌‌مدیره‌‌‌ها نوعی گزارش‌‌‌دهی مرتبط با آب‌‌‌و‌‌‌هوا را انجام می‌‌‌دهند و بیش از نیمی از مدیران هیات‌‌‌مدیره هیچ برنامه‌‌‌ای برای انتشار برنامه انتقالی ندارند (۵۶ درصد). بزرگ‌ترین موانع برای اقدام مدیران هیات مدیره عدم‌اولویت‌‌‌بندی است که به دلیل تمرکز بر تفکر کوتاه مدت انجام می‌شود. شکاف دانش و فقدان انگیزه مالی به شدت از دلایل این امر است.

با این حال، انتظار می‌‌‌رود روند مثبت شتاب بگیرد. و تعداد هیات مدیره‌‌‌‌‌‌هایی که گزارش‌‌‌های مرتبط با آب‌‌‌و‌‌‌هوا را تکمیل و رویکردها را انجام می‌‌‌دهند، در سال آینده از ۴۰‌درصد به ۷۲‌درصد افزایش یابد. در حالی که ۵۷‌درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که آب‌‌‌و‌‌‌هوا در استراتژی کسب و کار امروز آنها محور است، ۷۷‌درصد بر این باورند که در طول زمان مدل کسب وکار آنها را تغییر خواهد داد. مدیران هیات مدیره در حال حاضر از طریق استراتژی، سیاست‌‌‌ها و گزارش‌‌‌های تجاری در حال پیشرفت در زمینه تغییر آب‌‌‌و‌‌‌هوا هستند.الکساندرا بولتون، مدیر ابتکار مدیریت آب‌‌‌و‌‌‌هوا، گفت: «این تحقیق نشان می‌‌‌دهد که از هر ۱۰ عضو هیات مدیره ۹ نفر معتقدند که نقش آنها تاثیرگذاری بر نحوه واکنش کسب و کار به چالش آب‌‌‌و‌‌‌هواست. اما بسیاری از آنها توسط عوامل مختلفی از جمله شکاف دانش عقب مانده‌‌‌اند. ابتکار حاکمیت آب‌‌‌و‌‌‌هوا به مدیران هیات مدیره این امکان را می‌‌‌دهد تا با افزایش دانش و مهارت‌‌‌های خود در مدیریت آب‌‌‌و‌‌‌هوا، سرعت تغییرات را تسریع کنند. این گزارش نشان می‌‌‌دهد که اکثر مدیرانی که به شدت با شبکه ما درگیر هستند احساس می‌‌‌کنند که ما به آنها کمک کرده‌‌‌ایم تا در اتاق هیات مدیره اقدام کنند. این مطالعه مهم اطلاعات بسیار مهمی را ارائه می‌‌‌کند که به ما کمک می‌‌‌کند موانع پیشرفت مدیران هیات‌‌‌مدیره را از بین ببریم و تاثیری را که هیات‌‌‌مدیره‌‌‌ها می‌توانند بر بحران آب‌‌‌و‌‌‌هوا بگذارند، برجسته کنیم.»جاناتان هال، شریک اجرایی کنتار در زمینه تحول پایدار، افزود: اکثریت قریب به اتفاق مدیران هیات مدیره در سراسر جهان، آب‌‌‌و‌‌‌هوا را یک فرصت تجاری می‌‌‌دانند. اما مهم‌تر از همه، آنها معتقدند که تحقق این فرصت‌‌‌ها مستلزم تغییر ذهنیت است. در حالی که دیدن این رهبری از بالا بسیار عالی است، بسیاری از شرکت‌ها هنوز نمی‌توانند فرصتی را که با گذار به رشد پایدار ایجاد می‌شود، ایجاد کنند.

اگر مثبت‌‌‌نگر باشیم، به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک شاهد تسریع در برنامه‌‌‌ریزی گذار خواهیم بود و من مطمئن هستم که اعضای هیات مدیره که با فصل‌‌‌های ابتکار حکمرانی آب‌‌‌و‌‌‌هوا همکاری می‌‌‌کنند، شرکت‌های خود را در تبدیل قصد به اقدام برای رشد مبتنی بر توسعه پایدار در آینده رهبری کسب‌وکار خواهند کرد. در فوریه ۲۰۲۴، این دو سازمان همکاری خود را برای سرعت بخشیدن به سرعت تحول پایدار در بین مشاغل اعلام کردند، که باعث شد کانتار به شریک بررسی تاثیرات ابتکار مدیریت آب‌‌‌و‌‌‌هوا در سال ۲۰۲۳ تبدیل شود.