وزیر امور اقتصادی و دارایی در این جلسه، ضمن تقدیر از فعالیت‌‌‌های صورت‌گرفته در این بانک به‌ویژه در حوزه‌‌‌های فناوری، برنامه‌‌‌های راهبردی، اعطای تسهیلات تکلیفی و حمایت از پروژه‌‌‌های کلان و ملی، بر پیشرفت هرچه بیشتر و ادامه فعالیت‌‌‌های جهادی این بانک برای خدمت به مردم تاکید کرد. در جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک سپه، پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، صورت‌های مالی سال ۱۴۰۰ بانک سپه به تصویب رسید و نسبت به انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار به منظور درج آگهی‌‌‌های بانک اتخاذ تصمیم شد. همچنین از تلاش و زحمات مدیران و کارکنان بانک سپه بابت اقدامات صورت‌پذیرفته قدردانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، سید‌احسان خاندوزی طی سخنانی در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک سپه اظهار کرد: عملکرد هیات‌مدیره و کارکنان بانک سپه در سراسر کشور بابت عبور با کمترین عوارض و آسیب، از بزرگ‌ترین پروژه ادغامی شبکه بانکی کشور در فاصله سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ و در ادامه، تصویب صورت‌های مالی تلفیقی با ابعاد جدید بانک، جای تقدیر دارد. او با بیان اینکه پروژه ادغام پنج بانک نظامی در بانک سپه، جزو پروژه‌‌‌هایی بود که در روز اول بسیار مخاطره‌آمیز و دغدغه‌آفرین به نظر می‌‌‌رسید، تصریح کرد: باید اهمیت این اتفاق فوق‌‌‌العاده، به گوش سیاستگذاران کشور رسانده شود. وزیر اقتصاد یادآور شد: البته هنوز برخی عوارض این ادغام بزرگ در بخش‌‌‌های مختلف مشاهده می‌شود ولی در مجموع، مسیر مدیریت این اتفاق، بسیار مدبرانه و با کمترین هزینه بود که واقعا جای تقدیر دارد.

خاندوزی همچنین با قدردانی از دستاوردهای بانک سپه در حوزه فناوری و امنیت اطلاعات اظهار کرد: علاوه بر این، بانک سپه خیلی به دولت در اجرای برخی طرح‌‌‌های بزرگ کمک کرده است، از جمله اتفاقی که در حوزه هوشمندسازی یارانه آرد رخ داد و در حالی که سایر بانک‌ها تن به مسوولیت در این ارتباط ندادند، بانک سپه با روحیه جهادی و پیگیری اولویت‌‌‌های ملی، نهایت همکاری را با دولت انجام داد. او در ادامه، با اشاره به وضعیت فعلی سرمایه بانک سپه، از سازمان مدیریت درخواست کرد، به نحوی کار را تسریع کند که عدد مصوب امسال، هرچه سریع‌‌‌تر ثبت شود و در مراجع رسمی بنشیند تا با افزایش سرمایه بانک سپه، یک بانک در «تراز» داشته باشیم. این گزارش حاکی است، وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود، خطاب به هیات‌مدیره بانک سپه، تاکید کرد، به تلاش خود برای زنده کردن دارایی‌‌‌های غیر‌مولد و اموال مازاد بانک ادامه دهند.

خاندوزی با بیان اینکه جدیت در مولدسازی اموال مازاد، موجب تقویت بنیه بانک سپه خواهد شد، افزود: با توجه به سوابق، توقع ویژه ما از بانک سپه، جدیت بیش از پیش در خصوص مولد‌سازی دارایی‌‌‌های مازاد و سهامداری، به منظور ورود به عرصه‌‌‌هایی است که بتوانید در سرمایه‌گذاری‌‌‌های جدید، نقش‌آفرینی داشته باشید. او تصریح کرد: همه اعضای هیات عامل و هیات‌مدیره و زیرمجموعه بانک، باید این موضوع را به عنوان دستور رسمی دولت پیگیری کنند و هیچ‌گونه تاخیر و بهانه‌تراشی در این مسیر قابل قبول نیست. خاندوزی گفت: امیدواریم کارنامه شما در این مسیر، یک بار دیگر ما را در دولت سربلند کند و بتوانیم شما را به عنوان یک الگو در این زمینه معرفی کنیم. وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به مساله ارائه خدمات ارزی و سهم بانک سپه در حوزه ارز و شعب خارجی اظهار کرد: بنا بر اطلاعات ما، قابلیت شما خیلی بیش از این است و فکر می‌‌‌کنم اگر یک تیم مبرز و با اختیارات کامل را در بانک، مسوول این امر قرار دهید، حتما خواهید توانست در این حوزه، خروجی خیلی بهتری داشته باشید.