مجمع افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) روز یکشنبه مورخ ۱۲/ ۱۰/ ۱۴۰۰ با حضور نماینده سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل شستا، نمایندگان سازمان بورس و حسابرسی کشور و صاحبان بیش از ۹۰‌درصد سهام این شرکت برگزار شد.

مدیرعامل شستا در این مجمع به ارائه گزارشی از عملکرد مالی، فروش، پروژه‌‌‌ها و برنامه‌‌‌های آتی شستا پرداخت. وی با اشاره به اینکه ۹۱‌درصد پرتفوی شستا بورسی است، افزود: وظیفه اصلی شستا حفظ ارزش دارایی بیمه‌‌‌شده‌‌‌هاست و در همین راستا تلاش داریم با افزایش شفافیت و میزان سودآوری شستا از دارایی بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی صیانت کنیم.

وی با تاکید بر سیاست‌‌‌های کلان شستا در اجرای طرح‌‌‌های توسعه‌‌‌ای و ایجاد اشتغال و جهش تولید، اظهار کرد: در حال حاضر شستا ۹۴پروژه به ارزش سرمایه‌گذاری بیش از ۶۳۰‌هزار میلیارد ریال در دست اجرا دارد.

مدیرعامل شستا هدف از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داده‌‌‌ها را در راستای حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی دانست و بیان کرد: به منظور رونق تولید و ایجاد اشتغال از طریق اصلاح ساختار مالی شرکت‌ها و کارآمدسازی افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌‌‌ها، سرمایه شستا از بیش از ۱۴۲‌هزار میلیارد ریال به ۱۶۳۰‌هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

رستمی با بیان اینکه افزایش سرمایه بر اساس بررسی‌‌‌ها درخصوص وضعیت شرکت‌ها و میزان توسعه و سودآوری حوزه‌‌‌های فعالیت هلدینگ‌‌‌ها و شرکت‌های تابعه شستا صورت گرفته است، افزود: بر همین مبنا بیشترین افزایش سرمایه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با حدود ۵۰‌درصد و به میزان بیش از ۷۱۴‌هزار میلیارد ریال بوده است.

 وی تصریح کرد: هلدینگ صبا تامین با فعالیت در حوزه مالی و بورس و ۲۶۴‌هزار میلیارد ریال پس از تاپیکو بیشترین میزان افزایش سرمایه را به خود اختصاص داده است.

در پایان مجمع افزایش سرمایه ۱۰۵۲درصدی شستا با رای اکثریت حاضران تصویب شد. شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی موسوم به شستا با برخورداری از ۱۱‌درصد ارزش بازار سرمایه کشور و بیش از یک‌هزار نوع محصول تولیدی یکی از بازیگران موثر اقتصاد ایران است که به عنوان بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی چندرشته‌‌‌ای در حوزه‌‌‌های نفت، گاز و پتروشیمی، دارو، صنایع فلزی، معدنی، لوازم خانگی، نیروگاهی، دامپروری و سلولزی فعال است.

 

این مطلب برایم مفید است
30 نفر این پست را پسندیده اند