به گزارش ایسنا، به نقل از نیوز، مدیر اجرایی نوواکس، استنلی سی ارک و سه نفر از همکاران ارشد وی، سهام خود را در یکسری معاملات از ابتدای سال ۲۰۲۰ خالی کردند و سرمایه خود را با رشد تقریبا ۳هزار درصدی سهام افزایش دادند. ارک در سال ۲۰۲۰ سهام خود را به ارزش ۴/ ۶ میلیون پوند فروخت (تقریبا چهار برابر ارزش این شرکت درمجموع پنج سال گذشته) به این معنی که شرکت مذکور بالغ ‌بر ۲۰ درصد از سهام خود را فروخته است، مدیر بازرگانی شرکت، جان تریزینو ۶/ ۹ پوند سهام نقد کرد و رئیس تحقیق و توسعه نوواکس، گرگ گلن حدود ۹/ ۹ میلیون پوند و مدیر حقوقی شرکت، جان هرمان نیز به میزان ۸ میلیون پوند سهام فروخت. این ارقام در حالی منتشر شده که نوواکس همچنان به‌دنبال تایید واکسن خود است.

کارفرمایان شرکت فایزر (Pfizer) و شرکت جانسون و جانسون (Johnson & Johnson) که شرکت‌های واکسن‌های رقیب محسوب می‌شوند نیز به ترتیب ۴/ ۷ میلیون و ۹/ ۲ میلیون پوند سهام به فروش رساندند.

به گفته گروه ناظر Accountable.US، مدیران شرکت مدرنا (Moderna)، شرکت دیگری که اخیرا مجوز استفاده اضطراری واکسن کرونا را دریافت کرده است، سهام خود را به ارزش ۱۲۲ میلیون پوند فروخته است. درضمن  نوواکس به‌طور جداگانه بیش از ۶۲ میلیون پوند حق اختیار سهام به مدیران ازجمله ۳۰ میلیون پوند به ارک اعطا کرده است.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند